Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Eğitimci ve Yazar Vehbi Vakkasoğlu Çarşamba Günü Karabük’te

Gündem Yayın: 12.05.2014 14:58

Karabük İl Müftülüğünce düzenlenen “Ailede Sevgi İletişimi” konulu konferansta konuşmak üzere 14 Mayıs Çarşamba günü Vehbi Vakkasoğlu Karabük’te olacak.

Aile Haftası münasebetiyle gerçekleştirdikleri etkinliklerle ilgili olarak açıklama yapan Karabük İl Müftüsü Halil Bektaş şunları söyledi:

“Aile, toplumun çekirdeği ve temelidir. Ancak aileleri huzurlu toplumlar huzurlu olabilir. Ailede huzur ise; aile fertlerinin karşılıklı olarak sorumluluklarının farkında olmaları ve görevlerini yerine getirmeleriyle mümkündür. Sevgi, saygı, şefkat ve merhamet duyguları aileyi yaşanabilir ve huzurlu kılan unsurlardır. Özellikle son yıllarda artış gösteren ailede şiddet ve boşanma oranlarındaki artış da bu bilinç ve sorumluluk duygularının eksikliğinden kaynaklanmamaktadır.

Toplumun temelini oluşturan ailenin önemine dikkat çekmek ve huzurlu ailelerin oluşmasına katkı sağlamak amacıyla yürüttüğümüz çalışmalar çerçevesinde düzenlediğimiz bu konferansın da çok yararlı olacağını düşünüyorum.

14 Mayış Çarşamba günü saat 18.00 de Tüccarlar Kooperatifi Salonunda yapılacak konferansa kadın erkek bütün hemşerilerimizi bekliyoruz”

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi

Dünya Yayın: 03.12.2023 08:36
Kaynak: İHA
Nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi

Bolu’nun doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı’nda bulunan derelerde nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi.

Bolu’nun doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı’nda, Dünya Doğa ve Doğal Kaynaklarını Koruma Birliği (IUCN) tarafından nesli yok olma tehdidine yakın kategorisinde değerlendirilen su samuru görüntülendi. Dere kenarında yiyecek arayan 4 su samurunu vatandaş cep telefonlarıyla görüntüledi. Nesli tükenmekte olan su samurları geçtiğimiz günlerde Gölcük’te de görüntülenmişti. Çekilen yeni görüntülerde ise su samurlarının Abant Deresinde yiyecek aradıkları anlar yer aldı.

Paylaş: