Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

e-Twinning Projesi ile Doğaya Zararı Engellemeye Çalışıyorlar

Günlük Yayın: 25.06.2023 16:08
e-Twinning Projesi ile Doğaya Zararı Engellemeye Çalışıyorlar

Karabük’te Şehit Metin Arslan İlkokulu öğretmeni ile öğrencileri e-Twinning Projesi ile doğaya zarar vermeyi engellemeyi hedefliyorlar.
Türkiye, Azerbaycan ortaklığında Ürdün, İtalya, Gürcistan ve Romanya olmak üzere 6 ülke, İzmir, Şanlıurfa, İstanbul, Samsun, Yozgat, Ankara, Karabük olmak üzere 7 şehrin ve 16 öğretmenin katılımıyla şubat ayında çalışmalarına başlamıştı. Proje çerçevesinde 6-16 yaş grubu öğrencilerine doğa anlatılıp, toprak tanıtılırken nesli tükenen ve tükenmekte olan hayvanları araştırılıp sunulmasını, atık malzemelerin atık olmadığına farkındalık oluşturup, geri dönüşüm çalışmalarını gerçekleştirmeye başladılar.
Suyun önemine değinen ve sıfır atık, iklim değişikliği ve karbon ayak izi konularında eğitimlerini alıp etkinliklerini web2.0 araçlarıyla gerçekleştiren öğrenciler
doğaya verilen zararları durdurmayı hedefliyor.(İHA)

Twinning Projesi Ile Dogaya 2


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Üşengeçliğin bu kadarı da pes dedirtti

Manşet Yayın: 17.07.2024 15:03
Üşengeçliğin bu kadarı da pes dedirtti

Karabük’te 20 metre mesafedeki yaya geçidini kullanmayıp tel örgünün üzerinden atlayan kişi cep telefonu kamerası ile görüntülendi.
Olay Zonguldak Caddesinde meydana geldi. 20 metre mesafedeki yaya geçidini kullanmaya üşenen bir şahıs tel örgünün üzerinden atlayarak yolun karşısına geçmeye çalıştı. Telin üzerinde bir süre dengesini sağlayamaya çalışan şahsın kendini tehlikeye attığı anlar cep telefonu kamerası ile görüntülendi. En çok kazanın yaşandığı bölgelerden biri olan caddede yapılan bu davranış pes dedirtti.

Öte yandan yol boyunca örülü olan tellerin bir kısmına zarar verildiği görüldü.

Haber videosu için TIKLAYINIZ!