Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

DUYGULANDIRAN BİR İNCELİK

Köşe Yazıları Yayın: 25.06.2023 15:40
DUYGULANDIRAN BİR İNCELİK

Nisan 1970’de ilk yazımın yayınlandığı KARABÜK POSTASI Gazetesi’nden bugün çok anlamlı bir armağan aldım. Üzerlerinde adım yazılı deri cüzdan, kemer, anahtarlık, şık bir blok not ile son yazım “CEZAEVLERİNDE BABALAR GÜNÜ” başlıklı yazımın yer aldığı  20 Haziran tarihli gazete bana ulaştığında çok duygulandım. Bu incelikleri nedeniyle başta Sevgili Kardeşim İhsan ERSÖZLÜ olmak üzere  BİRLİK MEDYA’nın tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum.

53 yıl önce  hurufat harflerle (kurşun harfler) dizilen yazılarıma yer veren başta kurucu İhsan Amca (Enişte), oğulları Necmi Ağabey, Kadim Dostum Tuncer ERSÖZLÜ (James) olmak üzere ebediyete intikal eden KARABÜK POSTASI’nın tüm emek verenlerini saygı ve rahmetle anarken, BİRLİK MEDYA olarak bu zorlu süreci başarıyla sürdüren değerli çalışanlarını kutluyor ve sevgiyle selamlıyorum.53ef132c 99bd 4380 8ab2 f8fc40ca1516

Görselde yer alan basın kartlarından biri 1970 yılına ait ve Yazı İşleri Müdürü Şener MACUN ile sahibi Tuncer ERSÖZLÜ imzalarını taşıyor. Gazetemin Ankara Temsilciliğini de yaptığım döneme ait kart ise 2006 yılına ait.

Bu gazetede çok değerli kişilerin emekleri, isimleri ve imzaları var.  Dağıtıcısından, habercisine kadar İbrahim YILDIZ, Orhan YALIM, Kasım ŞENOL, Aydın KALTABANOĞLU, Yaşar UZUNDURDU, Rıza ALP, ,Erol KAMIŞ, Av. Halim KARTAL, Av. Yılmaz ÖZTÜRK, Av. Hüseyin ALAN, Dr. Ersin KAYHAN, Erdoğan ÇETİNTÜRK, Dt. Bora BENİÇ, Ahmet GÖLBEK, Şener ve Ömer Faruk MACUN, Özçelik KÜÇÜKERTUNÇ ve İ. Atilla SAKKA şu anda aklıma gelenler.

Bu duygularla Kurban Bayramınızı tebrik ediyor, sağlık ve mutluluklar diliyorum.


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yağmur aniden bastırdı, vatandaş sığınacak yer aradı

Dünya Yayın: 13.07.2024 00:45
İhlas Haber Ajansı

Hava sıcaklığının 30 derece olduğu Karabük’te aniden bastıran yağış kentte etkili olurken, vatandaşlar ise sığınacak yer aradı.
Karabük’te öğleden sonra aniden bastıran ve 30 dakika boyunca etkili olan sağanak yağış sonrası metrekareye 7 kilogram yağış düştü. Hava sıcaklığının 30 derecede seyrettiği kentte aniden bastıran yağmura hazırlıksız yakalanan bazı vatandaşlar, otobüs duraklarına sığınırken, bazı vatandaşlar ise tenteneler altlarında ve pasaj girişlerinde kendilerini yağmurdan korumaya çalıştı. Yaklaşık 30 dakika boyunca etkili olan sağanak yağıştan dolayı kent merkezinde bazı caddeler ise göle dönerken, araçlar ise ilerlemekte zorluk çekti.

Paylaş: