Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Devrek’te Hıdırellez etkinliği düzenlendi

Zonguldak Yayın: 08.05.2024 12:01
İhlas Haber Ajansı
Devrek’te Hıdırellez etkinliği düzenlendi

Devrek ilçesinde belediye tarafından Hıdırellez etkinliği düzenlendi

Zonguldak Devrek ilçesinde Devrek Belediyesi tarafından organize edilen Hıdırellez etkinliğine vatandaşlar büyü ilgi gösterdi. Baharın müjdecisi, bereketin simgesini temsil eden ve yakın yıllara kadar ilçenin bazı kesimlerinde yaşatılan ve zaman geçtikçe de unutulanlar arasına giren Hıdrellez kutlamaları Devrek Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliklerle yeniden hayata geçirildi. Programın erken saatlerde olmasına rağmen ilçede yaşayan vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Sabah saat 5,45’te’da Cumhuriyet Alanında bir araya gelen vatandaşlar Devrek Belediye Başkanı Özcan Ulupınar ile birlikte Belediye Şehir Bandosu nezaretinde Millet Bahçesine yürüyüşe katıldılar. Buradaki programda Devrek Müftüsü Murat Mutlu tarafından dualarla başlandı. Yapılan dualardan sonra ve vatandaşlara belediye tarafından kahvaltı ikramında bulunuldu. Hıdırellez ateşinin yakılmasından sonra adet gereği belediye başkanı ile protokol üyeleri ve vatandaşlar yakılan ateşin üzerinden atlamasından sonra program sona erdi.

Düzenlenen Hıdırellez programına; Devrek Belediye Başkanı Özcan Ulupınar, Devrek Müftüsü Murat Mutlu, Belediye Başkan Yardımcıları Özcan Özmekik, Ayhan Kazkondu,AK Parti İlçe Başkanı İsmail Cinbir,belediye meclis üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı.


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tatilciler dönüş yolculuğunda ulaşımını rahat sağlıyor

Gündem Yayın: 23.06.2024 04:37
İhlas Haber Ajansı

Kurban Bayramı tatilinin dönüş yolculuğunda TEM Otoyolu’nun Bolu geçişinde trafik akıcı şekilde ilerliyor.

9 günlük Kurban Bayramı tatili sebebiyle memleketlerine ya da tatil beldelerine giden vatandaşların dönüş yolculuğu başladı. Gidiş yolculuğunda uzun araç kuyruklarının oluştuğu ve trafiğin durma noktasına geldiği TEM Otoyolu’nun ve D-100 karayolunun Bolu geçişinde tatilciler dönüş yolculuğunda ulaşımını rahat sağlıyor. Güzergah üzerinde meydana gelen maddi hasarlı kazalar ve araç arızalanmaları nedeniyle bölgede trafik zaman zaman aksıyor. Akıcı yoğunluğun aralıklarla devam ettiği Bolu geçişinde yarın akşam saatlerine kadar akıcı yoğunluğun sürmesi bekleniyor.

Paylaş: