Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Devrekani Gençlik Merkezi, gençlerin uğrak yeri haline geldi

Eğitim Yayın: 23.02.2024 00:48
İhlas Haber Ajansı

Devrekani Belediye Başkanı Engin Altıkulaç’ın ilçeye kazandırdığı Devrekani Gençlik ve Spor Merkezi, spor ve eğitimin merkezi oldu.

Devrekani Belediye Başkanı Engin Altıkulaç’ın girişimleri sonucunda Devrekani Belediyesine ait bina, onarımdan geçirilerek Devrekani Gençlik ve Spor Merkezi haline getirildi. Binanın tadilat, onarım ve tefrişat gibi giderlerinin tamamı, Devrekani Belediyesi’nin öz kaynaklarından karşılandı. Yaklaşık 4 yıl önce Devrekani ilçesinde hizmete alınan Gençlik ve Spor Merkezi, her gün yüzlerce kişinin uğrak yeri haline geldi.

İlçe merkezinde faaliyetlerini sürdüren Devrekani Gençlik Merkezi, özellikle ilçede bulunan gençlerin adeta ikinci adresi oldu. İçerisinde güzel sanatlar atölyeleri, kişisel gelişim atölyeleri, dil eğitimleri atölyesi, bilişim atölyesi, deneyap atölyesi ve dini ilimler atölyesi gibi birçok sanatsal ve kültürel faaliyetlerin yer aldığı Devrekani Gençlik Merkezi, haftanın yedi günü gençler için hizmet vermeye devam ediyor.

Eğitim ve spora farklı bir bakış açısı kazandıran Devrekani Gençlik ve Spor Merkezi’nde ayrıca farklı branşlarda spor, sanat ve değerler eğitimi de veriliyor. Devrekani Gençlik Merkezi, ilçede bulunan okulların sıklıkla ziyaret ettiği yer haline geldi.

“Gençlik Merkezinde gençleri sosyal ve kültürel aktivitelerle buluşturmaya gayret ediyoruz”

Devrekani Gençlik Merkezinde ilçede bulunan gençleri sosyal ve kültürel aktivitelerde buluşturmaya gayret ettiklerini söyleyen Devrekani Belediye Başkanı Engin Altıkulaç, “Biz, 31 Mart 2019 yılındaki Mahalli İdareler Seçimlerinde vatandaşımızın karşısına partimizin 2023 vizyonundan esinlenerek 23 tane proje ile çıkmıştık. Bu projelerimizden bir tanesi de Gençlik Merkezi projemizdi. Göreve geldiğimiz ilk günlerde belediyemize ait atıl vaziyette ilçe merkezinde bir binayı Gençlik Merkezine dönüştürülmesiyle ilgili çalışma yaptık. Projenin tamamını belediyemiz bütçesinden karşılayarak Gençlik Merkezini oluşturduk. 4 yıldan beri ilçe merkezinde tesis ettiğimiz projemiz ile birlikte Gençlik Merkezi sayesinde ilçemizdeki gençlerimizin önünü de açmış olduk. Gençlik Merkezinde gençleri sosyal ve kültürel aktivitelerle buluşturmaya gayret ediyoruz. Gençlik Merkezi’nde gerçekten çok memnunuz. Bizler göreve geldiğimizde ilçemizde Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü diye bir kurum yoktu, var ise de sadece adı vardı ama şu anda sadece Devrekani ilçemizde gençlik koçlarının olduğu, yüzme hocalarının olduğu, sportif faaliyetlere önderlik edecek hocaların olduğu gerçekten donanımlı bir Gençlik Merkezimiz var. Gençlik Merkezinde başta sosyal ve kültürel aktiviteler gerçekleştiriliyor. Bunlar resim ile ilgili sanatsal çalışmalar yapılıyor, yüzme ile ilgili kurslarımız bulunuyor, Gençlik Kamplarına önderlik eden yaşam koçlarımız mevcut, çeşitli el işleri yapılıyor, ebru sanatı yapılıyor, film izlenebiliyor, masa tenisi ya da bilardo gibi oyunlar oynanabiliyor. Bunlar gibi çok sayıda kurs ve çeşitli aktiviteleri Gençlik Merkezi bünyesinde aktif hale getirerek gençlerle buluşturuyoruz. Gerçekten çok güzel bir proje oldu ve 4 yıldan beri de Gençlik Merkezi ilçemizde faaliyet göstermektedir” dedi.


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bozkan, “Eğitimde Türkiye’de ilk çeyrekteyiz”

Zonguldak Yayın: 25.06.2024 16:52
İhlas Haber Ajansı
Bozkan, “Eğitimde Türkiye’de ilk çeyrekteyiz”

Zonguldak il Milli Eğitim Müdürü Osman Bozkan, eğitim ve yatırımlarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Zonguldak il Milli Eğitim Müdürü Osman Bozkan, Gazeteciler Cemiyeti’ni (ZGC) ziyaret etti. Gazetecilere açıklama yapan Bozkan, “Kazasız belasız eğitim öğretim yılını kapattık. Yaklaşık on bin çalışanımızla beraber huzurlu bir eğitim öğretim yılı geçirip çok şükür ciddi bir sorun yaşamadık. Eğitim öğretim yılı boyunca Aralık ve Kasım ayında yaşadığımız bir afet oldu. Orada çatılarımız uçtu. Devletin hızlı refleksiyle en hızlı şekilde giderdik. Onun dışında hani bu eğitim öğretim yılında önemli diyebileceğimiz herhangi bir sorun yaşamadık İnşallah önümüzdeki yıllarda hep beraber hayırlı hizmetler veririz. Hayırlı işler yaparız. Tatil sezonunda yatırım için gelecek ödeneğin tamamını kullanacağız. Kaç okulda onarım ve bakım yapılacağı ile ilgili acil çıkabilecek, anlık çıkabilecek yatırımlar nedeniyle kaç okulda yatırım yapılacağı İle ilgili veremiyorum. Onarım ve bakımları eylül ayında öğrencilerimiz geri dönünceye kadar tamamlayacağız” dedi.

Eğitim başarısında Türkiye’de ilk çeyrekte olduklarını ifade eden Bozkan, “Böyle keskin çizgilerle bir rakam belirtemiyorum. Fakat mükemmel de sıra yok. Biz en iyi olma tarafındayız. Ama keskin bir rakam vermem mümkün değil yüksek verilerle. Bu doğru olmaz. Bildiğimiz bir şey var Zonguldak eğitim başarısında Türkiye de ilk çeyreğin içinde. Eğitim öğretim yılı içinde TÜBİTAK’ta çok güzel projeler yapıldı. Bir ekibimiz Türkiye ikincisi oldu. Zonguldak Belediyesi’yle Zonguldak Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklaşa engelsiz yaşam merkezinde düzenledi. Çalışmaları sonucunda teknoloji tasarım alanında Türkiye ikincisi oldu. Yine bir okulumuz kimya projesinde jüri özel ödülüne layık görüntü. Önümüzdeki yıllarda marka olmayı, teknoloji tasarımla ilgili yapılacak projelerde yazılım projelerinde planımız, programımız, marka şehir haline gelmek. Hatırı sayılır bir öğretmen açığımız yok. Sadece özel eğitim alanında açığımız var bazı branşlarda fazlamız var. Anlık açıklar oluşabilir. Bunlar giderilir. Sınıf öğretmenliğinde merkez ilçede açığımız var. Çok ciddi bir açığımız yok. Bu da emekli olanlardan kaynaklanıyor. Edebiyat öğretmeni fazlalığı var. Önümüzdeki yıllar bunlar tamamlanacak. Bilindiği üzere Yayla Okulunun yıkımı ile ilgili bir mahkeme süreci başladı. O mahkemenin sonuçlanmasını beklemek yerine Milletvekilimiz Muammer Avcı’nın öncülüğünde kolejin altında dört buçuk dönüme yakını bir arazi var. Şu anda zemin etüdü yapılıyor. İnşallah bu yaz ihalesini yapıp 24 derslikli Yayla Ortaokulunun yaptıracağız. Mahkeme süreci devam ettiği için ve bilirkişi raporu dayanıklı değildir İhtimali üzerine Yeni gayda okulun temelini atmaya hazırlanıyoruz. Kız Meslek lisesi kesinlikle yıkılmayacak ve kalıcı olarak kalacak. Kız Meslek lisesi için restorasyon, güçlendirme ihalesi başlayacak en kısa zamanda. Uzun zamandır yapımı devam eden Bahçelievler İlkokulu önümüzdeki 2024-2025 eğitim öğretim yılında eğitim öğretime açacağız. Halk Eğitim Merkez binası yapılan binaya İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yeni eğitim öğretim yılında taşınacağız 69 Ambarları mevkiinde Bilim Sanat Merkezi olarak yapılan binaya Rehberlik Araştırma Merkezleri, özel eğitim anaokulu, İki katı halk eğitim merkezidir. Hemen Milli Eğitim Müdürlüğümüz binasının yanındaki binaya. Onların geçişi de önümüzdeki eğitim öğretim yılında gerçekleşecek” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Osman Bozkan Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık ve gazetecilere görevlerinde başarılar dileyerek, “Çok zor ve meşakkatli bir göreviniz var. Allah yardımcınız olsun” dedi.