Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Değirmenci’den Birlik Medyaya Ziyaret

Gündem Yayın: 02.08.2022 14:34
Değirmenci’den  Birlik Medyaya Ziyaret

Pazartesi günü Karabük ‘e gelen ve dünde bir dizi ziyaretlerde bulunan Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci ve beraberinde genel merkez yöneticileri , Özçelik-İş Sendikası Karabük Şube Başkanı ve yöneticileri ile birlikte Birlik Medyayı ziyaret etti. Ziyarette Birlik Medya ortakları ve çalışanları hazır bulundu. Ziyarette bir konuşma yapan Birlik Medya Ortaklarından Okan Küçük, yeniden Genel Başkan seçilen Değirmenci’ye hayırlı olsun temennisinde bulunarak “İki gündür Karabüktesiniz. Genel Başkan seçildikten sonra bir dizi ziyaretler gerçekleştirdiniz. Genel Başkan seçilmeniz halinde ilk ziyareti Karabük’e yapacağınızı söylemiştiniz, bugünde  o ziyaretleriniz çerçevesinde bizleri ziyaret ediyoruz, ziyaretinizden dolayı size ve yönetim kurulu adınıza teşekkür ediyorum” dedi

Karabük’te böyle bir birleşimin çok güzel olduğunu ve bu birlikteliğin ömür boyu devam etmesi temennisinde bulunan Özçelik-İş  Sendikası Genel Başkanı Yunus  Değirmeci ise ziyaretinde yaptığı konuşmada; “Genel Başkan seçilmem halinde ilk ziyaretimi Karabük’e gerçekleştireceğim demiştim ve bunu gerçekleştiriyorum. Çok güzel bir birliktelik oluşturmuşsunuz. Yerel basının ayakta kalabilmesi için yapılan güzel bir oluşum. Ben sizleri bu oluşumunuzdan dolayı tebrik ediyorum” dedi.

Kimseyle bir dertlerinin ve sorunlarının  olmadığının altını çizen Değirmenci; “Genel Kurullar yapılır, herkes aday olur olmaz, bizim bir tek derdimiz var, bize bu toprakların emanet ettiği Özçelik-İş Sendikasını büyütmek. Altını çizerek söylüyorum 50 binler 100 binler bize az çünkü bizim alanımızda 1 milyon sendikasız işçi var bu işçi eziliyor, sömürülüyor, yeri geliyor sigortasız çalıştırılıyor bunlara ulaşmamız lazım ulaşmak için de enerjimiz, alın terimizi oraya yönlendirmemiz lazım o bunu dediydi, şu bunu dediydi diyerek kendi içimizde kargaşayı sürdürmemiz lazım buna da asla müsaade etmeyiz bizimle yol yürümek isteyen 16 şubeden, 45 bin üyeden herkesle beraberiz. ben Genel Başkanım Genel Kurulda ben yetki aldım Yönetim Kurumla oluşturtacağım sendikal politikama ayak uyduran herkes başımızın tacıdır hızımıza yetişecek, çalışacak, Özçelik-İş davasına inanacak. Şahsıma bugüne kadar yapılan her türlü yalan, iftira hepsini yok sayıyorum ama Özçelik-İş’e kim zarar verdiyse, kim zarar vermeye devam edecekse bilsin ki onlarla  bizim işimiz olmaz bunun bir bedeli varsa ödemeye de ben razıyım, hiç tereddütsüz kavgaya hazırım. Yönetimimizde AK Parti Safranbolu İlçe Teşkilatından Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı  Mustafa Kılıç var, zımba gibi Şube Başkanımız var, göreve gelir gelmez haddehanelerde rüzgar gibi esti, demek ki çalışıyor. Başta Kenan Yılmaz olmak üzere Mustafa Kılıç’la biz yol yürüyeceğiz. Bu yol yürümede bu iki arkadaşımızın arasına nifak sokmaya çalışan, ayrıştırmaya çalışan, taklacılara, dedikoduculara asla müsaade etmeyeceğiz. Vaz geçmeyiz, geçirttirmeyiz” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Zonguldak’ta 90 bin öğrenci karne sevinci yaşadı

Eğitim Yayın: 14.06.2024 20:52
İhlas Haber Ajansı

Zonguldak’ta 90 bin 660 öğrenci karne sevinci yaşandı.

İl genelinde anaokullarda 5 bin 950, ilkokullarda 29 bin 700, ortaokullarda 27 bin 410, liselerde 27 bin 600 olmak üzere toplamda 90 bin 660 öğrenci karne heyecanı yaşadı.

Zonguldak merkezde yer alan Gazi Ortaokulu’nda öğrenciler karnelerini büyük bir heyecanla aldı.

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu.

Ardından Okul Müdürü Tuncay Korku törende öğrencilere seslenerek, “Selçuk Bayraktar’ı, Hazarfen Ahmet Çelebi’yi, Oktay Sinanoğlu’nu, Aziz Sancar’ı, Mimar Sinan’ı örnek alın ve kendimize güvenin” dedi.

Amaçlarının Milli, manevi duyguları yüksek, ruhen ve bedenen sağlam, mutlu, sağlıklı, erdemli bireyler olarak yetiştirmek Olduğunu ifade eden Zonguldak Gazi Ortaokulu Müdürü Tuncay korku şunları söyledi:

“Türkiye yüzyılın maarif modelinde de belirttiği gibi bizim buradaki amacımız sizleri Milli, manevi duyguları yüksek, Ruhen ve bedenen sağlam, mutlu, sağlıklı, erdemli bireyler olarak yetiştirmektir. Alacağınız bilgilerle, eğitimle hayatta başarı olmaktır, başarılı hayat yaşanımı ve hayatın başarısını kazanmaktır.

Biz maneviyata çok önem veriyoruz. Değerlere çok önem veriyoruz. Biz şunu çok iyi biliyoruz. Yıllardır bilimin temelini de akan bunu yönlendiren bizim ecdadımız oldu gurur duyuyoruz.

Binlerce isim sayabilirim. Ali Kuşçu, Mimar Sinan, Harezmi, Hazarfen Ahmet Çelebi, İbn-i Sina, Oktay Sinanoğlu, o kadar sayarız Bunlar şu anda bilim varsa bunların çalışmaları ve uygulamaları sayesindedir. Yine lider olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu milletin bağrından çıkmıştır. Aziz Sancar yine bu milletin bağrından çıkmıştır. Selçuk Bayraktar şu anda destan yazıyor ülkemiz adına. Sizin ağabeyiniz olarak bize çok güzel örnek çalışmalar ve başarılar sunmuştur. Dolayısıyla biz kendimize güveneceğiz. Kendimize inanacağız. Biz bunu önceden yaptık. Bundan sonra da yapacağız.”

Önceki yıllarda bilginin çok önemli olduğunu vurgulayan Korku, şimdi ise bilgiyi taşımanın değer kazandığını söyledi. Korku, “Artık durumlar değişti. Eskiden bilgi çok önemliydi. Bilgiyi kullanan toplumlar götürüyordu. Artık bilgiyi üreten toplumlar bayrağı taşıyor. O yüzden biz bilgiyi üreteceğiz. Üretici olacağız. Neden çok çalışacağız? Çünkü sizler bir umutsunuz. Mazlum coğrafyaların umudusunuz. Herkes bizden yardım bekler. Bakın Gazze’de Filistin’de göz göre göre katliamlar oluyor. Biz şu anda lider olsaydık o katliamlar olmazdı. Oraya adaleti de merhameti de biz götürürüz. Bu sebeple herkes çok iyi çalışmalı.” dedi.

Program çeşitli spor dallarında ödüllerin verilmesinin ardından sona erdi.

Paylaş: