Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Değirmenci Sözünü Tuttu, Karabük’e Geldi

Gündem Yayın: 02.08.2022 14:22
Değirmenci Sözünü Tuttu, Karabük’e Geldi

Özçelik İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci ve beraberindeki Genel Merkez Yöneticileri daha önce söz verdiği üzere seçildikten sonra ilk ziyaretini Karabük‘e gerçekleştirdi.

Özçelik İş Sendikası Karabük Şube Başkanlığı ve Kardemir işçilerince Kemal Oyman Mevkiinde karşılanan Genel Başkan Değirmenci, yoğun tezahüratlar ve çoşkulu bir kalabalıkla davullu zurnalı bir şekilde karşılandı.

Hayır ve bereket getirmesi niyetiyle bir kurban kesilirken,  Genel Başkan Değirmenci, kurbandan aldığı kanı Özçelik İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı olan Karabüklü Mustafa Kılıç ile Karabük Şubesi Başkanı Kenan Yılmaz’ın alınlarına sürdü.

İŞYERİ BAŞTEMSİLCİLİĞİNE ZİYARET

Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci ve beraberindekiler yapılan karşılamanın ardından  Özçelik İş Sendikası İşyeri Baş Temsilciliğini ziyaret etti. Burada da “İşte Başkan İşte Sendika”, Yunus Başkan Nerede Biz Oradayız” sloganlarıyla karşılanan Genel Başkan Değirmenci önce işyeri Baş Temsilciliğinde bir süre oturdu.

Özçelik İş Sendikası Karabük Şube Başkanı Kenan Yılmaz, ziyarete yaptığı konuşma da, ”Öncelikle böyle bir güzel karşılama için hepinize teşekkür ediyoruz. Seçimden sonra Genel Başkanımız ve Genel Başkan yardımcılarımız ilk ziyaretini Kardemir emekçilerine yaparak bizleri onure etmiştir. Kendilerine Kardemir emekçileri adına teşekkür ediyor ve hoş geldiniz, diyorum” dedi.

Özçelik İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci ise  kendisini destekleyen, desteklemeyen tüm delegelere teşekkür etti.

Konuşması sık sık alkışlarla ve tezahüratlarla kesilen Değirmenci, “Özçelik İş Sendikası birlik ve beraberlikle büyüyecektir. Temel hedefimiz kenetlenmek ve sendikamızı daha da büyütmektir. Seçim süreci geride kalmıştır. Daha büyük başarılara hep birlikte imza atma zamanıdır. Hep birlikte omuz omuza yürüyüşümüzü dosta -düşmana gösterme zamanıdır. Buradan bir fitne çıkar mı diye bekleyenlere eyvah dedirtme zamanıdır. Zaman Özçelik – Hak İş zamanıdır. Zaman işçilerin hak ve menfaatlerini daha ileriye taşıma zamanıdır.

Karabük Şubemiz 2021 Ekim de yaptığı genel kurulda delegelerin oyuyla seçilmiş ve görevine bundan sonra da devam edecektir, bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Genel Merkez de aynı statü de seçilmiş ve yoluna devam edecektir. Özçelik İş Sendikasıyla-Kardemir’le- Karabük’ü ayrı değerlendiren zavallılar yanılırlar. Bu hesaplardan onlara bir ekmek çıkmaz. Şube Başkanımla aranızdan seçip gönderdiğiniz Karabüklü Genel Başkan Yardımcımla ve Genel Başkanla hep birlikte omuz omuza hep birlikte yürüyeceğiz.” dedi.

Burada yapılan konuşmaların ardından  Değirmenci ve beraberindeki Genel Merkez heyeti, daha sonra Kardemir Genel Müdürlüğünü ziyaret etti.

ÖZÇELİK-İŞ SENDİKASI KARABÜK ŞUBESİNİ ZİYARET

Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci ve Genel Merkez Heyeti KARDEMİR Genel Müdürünü ziyaretin ardından Özçelik İş Sendikası Karabük Şube Başkanlığını ziyaret etti. Değirmenci, kendisini ve beraberindeki genel merkez yöneticilerini sendika bahçesinde karşılayan Kardemir İşyeri temsilcileri ile tek tek tokalaştı.

Değirmenci ve beraberindeki Genel Merkez yöneticileri Karabük Şube de bir süre sohbet ettiler. Genel Başkan Değirmenci, Şube Başkanı Kenan Yılmaz’a hediye takdim etti. Başkan Yılmaz da Genel Başkan Değirmenci’ye, işçi baretinde Yunus Değirmenci yazan bir işçi bareti hediye etti.

Değirmenci, Karabük Şube’de yaptığı konuşmada kendisini güzel ve coşkulu bir şekilde karşılayan Şube Başkanı Yılmaz’a teşekkür etti.

Seçim bitti, Genel Merkez olarak izlediğimiz vizyon ve misyona bağlı olan herkesle çalışacağız. Benim kimseye kinim yok diyen Değirmenci; ”Şahsıma yapılan her türlü yalanı, hakareti affederim. Ama Özçelik İş ve Hak İşe yapılanı affetmem. Bunu bütün şubelere söylüyorum. Bunu yadırgamıyorum,  ayıplamıyorum. Benimle yol yürümek isteyen herkesle yol yürüyeceğiz. Şahsıma yapılan hakaret- yalan iftirayı unuttum ben. Bizim olmazsa olmazımız Karabük Şube Başkanımız ve Genel Merkezdeki Karabüklü Genel Başkan Yardımcımızdır.

Hiç kimseyle hesabım yok. Ötekileştirmek yok. Tek hedefimiz başarıdır. 26 Binlerden 45 Binlere çıkarttık. Bizim dedikodulara ayıracak vaktimiz yok. Benim sizinle hesabım yok. Enerjinizi sendikanın büyümesi için, şehrin ve ülkenin büyümesi için verin. Dün dünde kaldı cancağazım, yarın başka şeyler söyleyeceğiz. Karabük Şube Başkanıyla Karabüklü Genel Başkan Yardımcısı arasındaki birlikteliği kim bozmaya çalışırsa bizden değildir. Bu ikisinin dışında herkesten vazgeçebilirim. Bugünkü karşılamanız, duruşunuzdan dolayı teşekkür ediyorum. Rabbim kazasız belasız hizmetler yapmayı nasip etsin.” dedi. (Nurettin Acar)


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bozkan, “Eğitimde Türkiye’de ilk çeyrekteyiz”

Zonguldak Yayın: 25.06.2024 16:52
İhlas Haber Ajansı
Bozkan, “Eğitimde Türkiye’de ilk çeyrekteyiz”

Zonguldak il Milli Eğitim Müdürü Osman Bozkan, eğitim ve yatırımlarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Zonguldak il Milli Eğitim Müdürü Osman Bozkan, Gazeteciler Cemiyeti’ni (ZGC) ziyaret etti. Gazetecilere açıklama yapan Bozkan, “Kazasız belasız eğitim öğretim yılını kapattık. Yaklaşık on bin çalışanımızla beraber huzurlu bir eğitim öğretim yılı geçirip çok şükür ciddi bir sorun yaşamadık. Eğitim öğretim yılı boyunca Aralık ve Kasım ayında yaşadığımız bir afet oldu. Orada çatılarımız uçtu. Devletin hızlı refleksiyle en hızlı şekilde giderdik. Onun dışında hani bu eğitim öğretim yılında önemli diyebileceğimiz herhangi bir sorun yaşamadık İnşallah önümüzdeki yıllarda hep beraber hayırlı hizmetler veririz. Hayırlı işler yaparız. Tatil sezonunda yatırım için gelecek ödeneğin tamamını kullanacağız. Kaç okulda onarım ve bakım yapılacağı ile ilgili acil çıkabilecek, anlık çıkabilecek yatırımlar nedeniyle kaç okulda yatırım yapılacağı İle ilgili veremiyorum. Onarım ve bakımları eylül ayında öğrencilerimiz geri dönünceye kadar tamamlayacağız” dedi.

Eğitim başarısında Türkiye’de ilk çeyrekte olduklarını ifade eden Bozkan, “Böyle keskin çizgilerle bir rakam belirtemiyorum. Fakat mükemmel de sıra yok. Biz en iyi olma tarafındayız. Ama keskin bir rakam vermem mümkün değil yüksek verilerle. Bu doğru olmaz. Bildiğimiz bir şey var Zonguldak eğitim başarısında Türkiye de ilk çeyreğin içinde. Eğitim öğretim yılı içinde TÜBİTAK’ta çok güzel projeler yapıldı. Bir ekibimiz Türkiye ikincisi oldu. Zonguldak Belediyesi’yle Zonguldak Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklaşa engelsiz yaşam merkezinde düzenledi. Çalışmaları sonucunda teknoloji tasarım alanında Türkiye ikincisi oldu. Yine bir okulumuz kimya projesinde jüri özel ödülüne layık görüntü. Önümüzdeki yıllarda marka olmayı, teknoloji tasarımla ilgili yapılacak projelerde yazılım projelerinde planımız, programımız, marka şehir haline gelmek. Hatırı sayılır bir öğretmen açığımız yok. Sadece özel eğitim alanında açığımız var bazı branşlarda fazlamız var. Anlık açıklar oluşabilir. Bunlar giderilir. Sınıf öğretmenliğinde merkez ilçede açığımız var. Çok ciddi bir açığımız yok. Bu da emekli olanlardan kaynaklanıyor. Edebiyat öğretmeni fazlalığı var. Önümüzdeki yıllar bunlar tamamlanacak. Bilindiği üzere Yayla Okulunun yıkımı ile ilgili bir mahkeme süreci başladı. O mahkemenin sonuçlanmasını beklemek yerine Milletvekilimiz Muammer Avcı’nın öncülüğünde kolejin altında dört buçuk dönüme yakını bir arazi var. Şu anda zemin etüdü yapılıyor. İnşallah bu yaz ihalesini yapıp 24 derslikli Yayla Ortaokulunun yaptıracağız. Mahkeme süreci devam ettiği için ve bilirkişi raporu dayanıklı değildir İhtimali üzerine Yeni gayda okulun temelini atmaya hazırlanıyoruz. Kız Meslek lisesi kesinlikle yıkılmayacak ve kalıcı olarak kalacak. Kız Meslek lisesi için restorasyon, güçlendirme ihalesi başlayacak en kısa zamanda. Uzun zamandır yapımı devam eden Bahçelievler İlkokulu önümüzdeki 2024-2025 eğitim öğretim yılında eğitim öğretime açacağız. Halk Eğitim Merkez binası yapılan binaya İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yeni eğitim öğretim yılında taşınacağız 69 Ambarları mevkiinde Bilim Sanat Merkezi olarak yapılan binaya Rehberlik Araştırma Merkezleri, özel eğitim anaokulu, İki katı halk eğitim merkezidir. Hemen Milli Eğitim Müdürlüğümüz binasının yanındaki binaya. Onların geçişi de önümüzdeki eğitim öğretim yılında gerçekleşecek” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Osman Bozkan Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık ve gazetecilere görevlerinde başarılar dileyerek, “Çok zor ve meşakkatli bir göreviniz var. Allah yardımcınız olsun” dedi.