Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Çok yağışlar su taşkınlarına neden oldu

Gündem Yayın: 19.09.2023 16:24
Kaynak: İHA

Bolu’nun Göynük ilçesinde tesirli olan çok yağışlar sebebiyle taşan dereler yollarda ve tarlalarda hasara neden oldu.

Bolu’nun Göynük ilçesinde çok yağmur tesirli oldu. Yağış nedeniyle debisi yükselen dereler taştı. Göynük ilçesine bağlı Himmetoğlu köyü, Sarıcalar köyü ve Kürnüç-Kayabaşı köy yolunda ve tarlalarda hasar meydana geldi. Çiftçilerin dışarıda bulunan samanları da yağıştan nasibini alarak kullanılamaz hale geldi. Yağışın tesirli olduğu Himmetoğlu köyü, Sarıcalar köyü ve Kürnüç-Kayabaşı köyüne Bolu Valisi Erkan Kılıç, gitti. Yetkililerden bilgi alan Vali Kılıç, köylülere geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Bolu Vilayet Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri de çiftçilerin hasarını tespit etmek için çalışmalara başladı.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Zonguldak’ta uyuşturucu operasyonu

Gündem Yayın: 22.09.2023 00:12
Kaynak: İHA

Zonguldak’ta jandarma takımlarınca düzenlenen operasyonda uyuşturucu unsur ele geçirildi. Operasyonda 2 kuşkulu yakalandı.

Edinilen bilgiye nazaran Zonguldak Vilayet Jandarma Komutanlığı takımlarınca, Çaycuma ilçesinde isimli makamlardan alınan arama kararına istinaden bir şüpheliye ilişkin konut ve eklentilerinde yapılan aramada; 280 gram kubar esrar, 300 gram kurutulmuş esrar ele geçirildi. Olayla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları çerçevesinde 2 kuşkulu şahsın sözleri alınarak hür bırakıldı.

Paylaş: