Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Çiftçilere Ceviz Fidanı Dağıtıldı

Kastamonu Yayın: 11.04.2015 08:00
Çiftçilere Ceviz Fidanı Dağıtıldı

KASTAMONU Daday’da çiftçilere ceviz fidanı dağıtımı yapıldı.
Kastamonu’nun Daday İlçesinde çiftçilere ceviz fidanı dağıtımı yapıldı. Kastamonu Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından uygulanan ve Kastamonu İl Özel İdaresi destekli “3 lirası sizden, gerisi bizden” sloganlı ceviz üretimini geliştirme projesi kapsamınsa temin edilen aşılı ceviz fidanlarının dağıtımı yapıldı. Kaymakamlık binası önünde yapılan fidan dağıtımına İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ömür Onur Ziraat Mühendisleri Serap Gündaş , Erdoğan Özdemir ve çiftçiler katıldı. İlçe Müdürlüğüne daha önce başvuruda bulunan 7 çiftçiye Fernor, Şebin, Bilecik ve Kaman çeşidi olmak üzere toplamda 450 adet aşılı fidan teslim edildi.
Kastamonu Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün özverili çalışmaları sonucu “3 lirası sizden gerisi bizden” sloganıyla dağıtılan Kastamonu İl Özel İdaresi destekli ceviz fidanları toprakla buluştu. Dağıtılan fidanların 150 tanesi Akpınar Köyü Sancı Mahallesinde Mehmet Alaybeyoğluna ait tarlaya dikildi. Daha önce toprak analizi yapılan ve ceviz yetiştiriciliğine uygun olduğu belirlenen araziye açılan dikim çukurlarına 50 tane yabancı (fernor) ve 100 tane de yerli (bilecik, kaman ve şebin) aşılı ceviz fidanı dikildi. Kaymakam Zafer Sağ, Belediye Başkanı Hasan Fehmi Taş, İlçe Özel İdare Müdürü Bahittin Tiftik, İlçe Emniyet Amiri Yusuf Baytak, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ömür Onur, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü teknik elemanlarından Ziraat Mühendisi Serap Gündaş ve Erdoğan Özdemir, Akpınar köyü muhtarı Yusuf Sezer, bahçe sahibi Mehmet Alaybeyoğlu ve ailesinin katılımları ile gerçekleşen fidan dikim töreni oldukça renkli ve zahmetli geçti. Konu ile ilgili açıklama da bulunan İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekibi ” Tesis edilen bahçenin başarılı olması ve İlçemizde kurulu diğer bahçelerle beraber gelecekte yetiştiricilik yapmak isteyen çiftçilerimize örnek teşkil etmesi en büyük temennimizdir. Proje ekibimizin bu başarısının ileride yeni projelere de ışık tutması ve beraberinde başarıyı getirmesi en büyük temennimizdir” denildi.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kontrolden çıkan otomobil durağa böyle daldı: 1 ölü

Gündem Yayın: 25.07.2024 16:52
İhlas Haber Ajansı

Samsun’da otomobilin yoldan çıkıp halk otobüsü durağına çarptığı kazada 1 kişi hayatını kaybederken, kazanın dehşet anları ise güvenlik kamerasına yansıdı.
Kaza, Samsun’un Atakum ilçesi Çakırlar Yalı Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerinde saat 06.40’ta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, sürücüsünün kimliği tespit edilemeyen 07 AH 768 plakalı otomobil yoldan çıkarak halk otobüsü durağına çarptı. Kazada kimliği belirsiz sürücü olay yerinde hayatını kaybetti. Sürücünün cansız bedeni Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri tarafından bulunduğu yerden çıkartılarak otopsi için Adli Tıp Kurumu Samsun Grup Başkanlığı’na gönderildi. Üzerinde kimlik çıkmayan ve kaza nedeniyle yüzü tanınmaz halde olan araç sürücüsünün kaza sırasında ’emniyet kemerinin takılı olmadığı’ tespit edildi. Kazanın dehşet anları ise bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.
Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Paylaş: