Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Cide’de camiler arası futbol turnuvası

Kastamonu Yayın: 22.07.2016 07:53
Yazar:
Cide’de camiler arası futbol turnuvası

KASTAMONU ‘nun Cide’de İlçe Müftülüğünce yaz kuran kursuna katılan öğrenciler için futbol turnuvası başlatıldı. Cide Müftülüğünce ilçede ilk olarak düzenlenen camiler arası futbol turnuvasına Cideliler yoğun ilgi gösteriyor. İlçede yaz kuran kursu öğrencilerinin moral ve motivasyonun yükseltilmesi için gerçekleştirilen turnuvaya ilçe merkezindeki camiler katılıyor. İlçe merkezindeki camilerin yaz kuran kurslarına yaklaşık 1100 öğrenicinin ders gördüğünü belirten Cide Müftüsü Adem Yıldız, “Genç kardeşlerimizin sosyal aktivitelerini artırmak ve kurslardaki moral ve motivasyonlarını yükseltmek için müftülüğümüzce böyle bir turnuva gerçekleştirdik. İlçe merkezinde yer alan camilerimizde yaklaşık 1100 öğrenci kardeşimiz yaz tatillerinde kuran eğitimi görüyor, her camimizden bu şekilde takımlar oluşturarak bu etkinliği oluşturduk” dedi. Vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği turnuvanın ilk mücadelesinde, Reşadiye Camisi ile Bağyurdu Camisi karşılaştı. Maç sonucunun önemsiz olduğu karşılaşmada kazananın birlik ve beraberlik olduğu belirtildi. Ayrıca, turnuva sonunda başarılı olacak camilerde kurs gören öğrencilere, ilçe müftülüğünce çeşitli hediyeler verileceği öğrenildi.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Enginar Yetiştiriciliği Projesi Hayata Geçirildi

Manşet Yayın: 17.04.2024 14:55
Karabük’te Enginar Yetiştiriciliği Projesi Hayata Geçirildi

Tarım ve Orman Bakanlığı, Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı tarafından finanse edilen, Kadın Çiftçiler Tarımsal Yenilikler ile Buluşuyor Programı Kapsamında Karabük İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından hazırlanan “KARABÜK ENGİNAR YETİŞTİRİCİLİĞİ” projesi hayata geçirildi.

Proje ile Karabük Merkez, Eskipazar ve Safranbolu İlçelerinde üretilen tarımsal ürün yelpazesinin genişletilmesi ve kadın çiftçilerin ekonomik getirisi yüksek ürünler üreterek gelir düzeylerinin artırılması hedefleniyor.

Projeye ilişkin açıklamalarda bulunan İl Tarım ve Ormancılık Müdürü Çetin Ayvalık,  “İlimiz Merkez, Eskipazar ve Safranbolu İlçelerinde alternatif ürün yetiştiriciliği kapsamında çiftçilerimize daha yüksek gelir getirebilecek, uzun süre hasat edilebilen ve bakım maliyeti düşük olan enginar fidelerinin dağıtımını gerçekleştirdik. Enginar bitkisinin çok yıllık bir ürün olması çiftçilerimizin uzun süre gelir elde etmesine olanak sağlayabilecektir. Proje kapsamında 4.200 adet yerli çeşidimiz Bayrampaşa çeşidi Enginar Fidesinin 10 kadın çiftçimize toplam 6 dekar alanda ekimi yapılacak şekilde dağıtımı gerçekleştirilmiştir” dedi. (Yusuf Korkmaz)