Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

CHP’de Kongre Süreci Başlıyor

Günlük Yayın: 25.07.2023 15:31
CHP’de Kongre Süreci Başlıyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Vedat Yaşar, İlçe kongrelerinin startının 5 Ağustos’ta verileceğini belirterek, İl Kongresinin de Genel Merkez tarafından belirlenecek olan bir tarihte yapılacağını söyledi

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP)  kongre süreci 5 Ağustos tarihi itibariyle başlıyor. DElege seçimlerinin devam ettiği Cumhuriyet Halk Parti”inde bir çok ilçe de delege seçimleri tamamlanırken, İlçe kongrelerinin startı ise 5 Ağustos tarihi itibariyle verilecek.

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Vedat Yaşar parti İl binasında düzenlediği basın toplantısı ise kongre süreci ile ilgili açıklamalarda bulundu.

İlk olarak delege seçimleri ile ilgili konuşan İl Başkanı Vedat Yaşar; “Delege seçimlerini yapmak için Genel Merkez talimatı doğrultusunda hareket ediyoruz. Bu bağlamda takvimlerimiz belli oldu, çoğu ilçelerimizde delege seçimlerimizi yaptık.  Pazar günü de merkez ilçemizin delege seçimini gerçekleştirdik , çok güzel bir ortamda seçimlerimiz yapılıyor. Dostluk, kardeşlik ve barış içinde güzel bir seçim geçiriyoruz” dedi.

İLÇE KONGRELERİNİN STARTI 5 AĞUSTOSTA VERİLECEK

5 Ağustos itibariyle  ilçe kongrelerinin başlayacağını ifade eden İl Başkanı Vedat Yaşar, İlçelerdeki tarihlerin belirlendiğini belirterek,  “6 Ağustos tarihinde Eflani İlçe kongresini yapacağız, 12 Ağustos tarihinde Eskipazar ilçemizde ve Ovacık ilçemizde seçimlerimizi gerçekleştireceğiz. 20 Ağustos tarihinde de Safranbolu ilçe kongremizi yapacağız. Ardından daha sonra belirlenecek bir tarihte Merkez ilçe kongremizi yapacağız. 10 Eylül tarihi itibariyle ilçe seçimlerini bitirmiş olmamız gerekiyor. 16 Eylül tarihinde de İl kongrelerini başlatmamız gerekiyor. İlçe seçimleri bittikten sonra İl Kongresini de Genel Merkezimizin belirlemiş olduğu tarihte yapacağız ve yerel seçimlere de güçlü ve donanımlı bir şekilde gireceğiz” diye konuştu. (Haber Merkezi)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İmar ve ruhsatta dijital devir: Artık evrak için belediyeye gitmeye gerek yok

Teknoloji Yayın: 22.09.2023 08:48
Kaynak: İHA
İmar ve ruhsatta dijital devir: Artık evrak için belediyeye gitmeye gerek yok

Samsun’un İlkadım Belediyesi’nde devam eden dijitalleşme çalışmaları çerçevesinde hizmete giren “E-Belge Platformu” ile imar ve ruhsat süreçleri dijitalleşti, artık bu evraklar ile belediyeye gitmeye gerek kalmadı.

Dijital dönüşüm çalışmalarını sürdüren İlkadım Belediyesi, son olarak E-Belge Platformu ile vatandaşların imar durum evrakı (E-ÇAP), yapı ruhsatı (E-RUHSAT), yapı kontrol ve iskan (E-İSKAN), eksper inceleme (E-EKSPER) üzere müracaat süreçlerini tek bir platformda dijital mecraya taşıdı. İmar durumu ve yapı ruhsatı müracaatlarını belediyeye gelerek yazılı olarak yapan vatandaşlar artık belediyeye gelmeden süreçlerini e-belge uygulaması üzerinden çok daha süratli bir formda yapabilecek.

“Belediyeye gelinmesine gerek yok”

E-Belge Platformu hakkında bilgi veren İlkadım Belediye Lideri Necattin Demirtaş, “Vatandaşlarımıza kaliteli, süratli, inançlı ve şeffaf bir halde hizmet sunmak için dijital dönüşüm çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu uygulama ile vatandaşlarımızdan sıklıkla gelen ‘Evrakım kayboldu, evrakım hala imzalanmadı, belediyeye gelip gitmekten yorulduk’ üzere şikayetleri ortadan kaldırıyoruz. Artık kimse belediyede üniteler ortasında dolaşmayacak. Hatta belediyeye gelinmesine bile gerek kalmayacak. E-Belge Platform uygulaması ile vatandaşlarımız istedikleri bilgi ve evrakla İlkadım Belediyesi kurumsal web sitesinden erişim sağladıktan sonra ana sayfadaki süratli menüde bulunan ‘E-Belge Platformu’ uygulamasına giriş yapabilecek. E-belediye üyelik süreçleri denetiminden sonra uygulamaya basitçe erişim sağlanacak” dedi.

Ekspertiz incelemeleri de dijital ortamda yapılıyor

Belediye Hizmet Binası Çok Gayeli Salon’da düzenlenen toplantıda uygulamanın kullanımı ve getirdiği kolaylıkları anlatan yazılım firması yetkilileri ise şu bilgileri verdi:

“Geliştirdiğimiz E-Belge Platformu’na girerek e-devlet, telefon ve mail adresi ile kendi isminize sistemde bir profil oluşturuyorsunuz. Talepler doğrultusunda ilgili dokümanlar sisteme yüklenerek elektronik imzalı dokümanlar dijital olarak hazırlanıyor. Uygulama; hazırlanmakta olan imar durumu dokümanının ve yapı ruhsatı talebinin hangi etapta olduğu yapı sahibine ve yapı müteahhidine SMS ve mail yoluyla otomatik olarak bildiriyor. Böylelikle vatandaşlar müracaatının hangi kademede olduğunu takip edebiliyor. Onaylanan proje ve evraklar elektronik olarak imzalandığı için E-Belge Platformu uygulaması ile vatandaşlar vakitten ve kağıt tüketiminden tasarruf ederek imar müracaat süreçlerini belediyeye gelmeden dijital ortamda tamamlayabiliyor. Birebir vakitte yapı kontrol sürecinin de dijital ortama taşınmasıyla yapının kontrolüne ait tüm bilgi ve dokümanlar elektronik ortamda takip edilebiliyor. Yapı kullanma müsaade evrakı taleplerinde de müracaat sahibi süreci dijital ortamda takip etme imkanı buluyor. Kredi ile konut almak için yapılan müracaatlarda ekspertiz incelemelerinin de dijital ortamda yapılması kolaylığı sunulduğundan süratli bir halde kredilendirme süreçlerinin yürütülmesine imkan sağlıyor.”