Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

CHP İl Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı

Gündem Yayın: 13.04.2015 14:39
CHP  İl Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı

7 Haziran seçimlerinde ön seçim ile adaylarını belirleyen CHP Karabük İl Başkanlığı seçim startını vererek,”İl danışma Kurulu Topalntısı” düzenledi.
Karabük Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Odası’nda düzenlenen toplantıya CHP İl Başkanı Av. Erdoğan Dinçel, CHP Karabük milletvekili adayları Cevdet Akay ve Mustafa Akay ile ilçe başkanlar ve partililer katıldı.
Toplantının basına açık kısmında konuşan CHP Karabük İl Başkanı Erdoğan Dinçel, Türkiye’nin önemli bir seçime doğru gittiğini belirterek, ülkenin geleceğinin oylanacağı bir seçim geçireceklerini söyledi.
İnsanca ve özgürce yaşamak için vatandaşların oy kullanacağını belirten Dinçel, “İnsanca yaşamak, her bireyin Anayasa ile güvence altına alınmış en temel hakkıdır. Bu nedenle seçimler de partimizi iktidara taşıyarak, insanca yaşamanın yolunu açmak durumdayız. Yaşamanın en önemli sorularından biri sağlık sorunudur. Ekonomik özgürlük ve güvence de burada önemli bir tutuyor. Biz bunun için yola çıktık. Partimiz şehrimizin emekçi kenti olmasında önemli bir yere sahip. Karabük emeklinin başkentidir. Biz büyük mücadeleler verdik. Karabük’te fabrikanın temellerini atarak, bir şehrin doğuşunu sağladık. Emekliler ile ilgili projelerimiz iktidar partisini rahatsız ediyor. Seçim çalışmalarımız devam edecek. Karabük’te ve ülkemizde iyi sonuçlar alacağımıza inanıyorum” dedi.
Toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hastane, Eksiklerle Birlikte Teslim Alınmış..!

Manşet Yayın: 24.07.2024 13:47
Hastane, Eksiklerle Birlikte Teslim Alınmış..!

Karabük Eğitim Araştırma Hastanesinin 5000 Evler Mahallesinde bulunan Ek Hizmet Binasındaki sorunların her geçen büyüdüğü ifade edilirken, 2023 yılı Genel Seçimleri öncesinde apar topar açılarak adeta seçim yatırımı olarak kullanılan ek hizmet binasındaki sorunların giderilmesi  işinin Sağlık Bakanlığının uhdesinde olması hem İl Sağlık Müdürlüğünün hem de hastane yönetiminin elini kolunu bağlıyor.

Karabük Eğitim Araştırma Hastanesi’nin 5000 Evler Mahallesi’nde bulunan ek hastane binasında yaşanan sorunlar gün geçtikçe artıyor. Mahalle sakinleri ve hastalar, binanın tam anlamıyla hizmet vermediğini ve çeşitli sorunlarla karşılaştıklarını belirtiyor.

Ek binanın en dikkat çeken problemleri arasında asansörlerin sürekli arızalanması ve tavanların sızdırması bulunuyor. Bu durum, hem hastaların hem de hastane personelinin günlük işleyişini olumsuz etkiliyor. Ayrıca, hastanenin birçok noktasında eksikliklerin ve tamirat gerektiren durumların mevcut olduğu ifade ediliyor.

“HASTANE EKSİK TESLİM EDİLMİŞ”

Edinilen bilgilere göre; Karabük Eğitim Araştırma Hastanesi’nin 5000 Evler Mahallesi’nde bulunan ek hastanesini firmanın eksiklerle birlikte Sağlık Bakanlığına teslim ettiği öğrenildi. Bununla birlikte hastanesinin eksiklerinin giderilmesi işinin tamamen Sağlık Bakanlığının uhdesinde olduğu belirtilirken, firmanın eksiklerle birlikte Bakanlığa hastaneyi teslim ettiği, Bakanlığında eksiklerle birlikte hastanenin geçici kabulünü yaptığı, iki senelik süresi olan geçici kabulün bir senesinin dolduğu bildirildi. Yine hastanenin tüm eksiklerinin Sağlık Bakanlığına iletildiği belirtilirken, Hastaneyi yapan firmanın konkordato ilan etmesinden dolayı eksikliklerin giderilmesi işinin başka bir firmaya ihale edileceği öğrenildi.

Öte yandan hastanenin eksikliklerinin giderilmesi noktasında Sağlık Bakanlığından para talep edildiği, ancak Bakanlığın buna karşı çıkarak hastanedeki eksikliklerin kendileri tarafından giderileceğinin söylendiği ifade edildi.

MAHALLE SAKİNLERİ VE HASTALAER TEPKİLİ

Mahalle sakinleri ve hastalar, bu sorunlar yüzünden sağlık hizmetlerinin aksadığını ve ek binanın tam anlamıyla hizmete açılmadığını dile getirerek yetkililerden çözüm bekliyor. 2023 Genel Seçimleri öncesinde apar topar açılan hastanenin adeta seçim malzemesi olarak kullanıldığını da söyleyen mahalle sakinleri siyasilerin bu işe mutlaka çözüm bulması gerektiğini de ifade ediyorlar. Sağlık hizmetlerinden daha verimli ve sorunsuz bir şekilde faydalanmak isteyen vatandaşlar, ek binanın en kısa sürede gerekli onarımlarının yapılmasını ve eksikliklerin giderilmesini talep ediyor.

Diğer yandan bu sorunların çözülmesi, hem sağlık hizmetlerinin kalitesinin artırılması hem de hasta ve çalışanların güvenliği açısından büyük önem taşırken,  Yetkililerin,  bu tür olumsuzlukları ortadan kaldıracak önlemler alması ve ek binanın tam anlamıyla işlevsel hale getirilmesi isteniyor.