Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

CHP Gençlik Kolları Başkanının AK Parti’ye geçişi gündem oldu

Karabük Yayın: 30.09.2023 16:33 |Güncelleme:27.12.2023 16:29
CHP Gençlik Kolları Başkanının AK Parti’ye geçişi gündem oldu

AW041983 03Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’un Karabük temasları sırasında rozet taktığı CHP eski Gençlik Kolları il Başkanı Burhan Durmuş ve Merkez İlçe Gençlik Kolları eski Başkanı Berkay Yirmibeş Karabük siyasetinde gündem oldu.

Bakan Tunç’un AK Parti İl Başkanlığını ziyaretinde “Karabük’te CHP’yi bitiriyorsunuz” diyerek rozet takıp hatıra fotoğrafı çektirdiği gençler için CHP’den oldukça çarpıcı bir paylaşım geldi.

20 EYLÜL’DE GÖREVDEN ALINMIŞLAR

CHP Gençlik Kolları Genel Merkezinin 20 Eylül tarihli yazısını basın ve kamuoyu ile paylaşan İl Başkanı Vedat Yaşar, “10 gün önce görevden alınanlar, halen görevdeymiş gibi lanse edilmiş. Bu doğru değil” dedi. Yaşar, “Gençlik Kolları Merkez Yönetim Kurulu tarafından hazırlanan rapor neticesinde, Burhan Durmuş ve Yönetim Kurulu’nun görevini kötüye kullanmaktan dolayı parti tüzüğümüzün ilgili maddesi gereğince CHP Gençlik Kolları Merkez Yönetim Kurulu tarafından alınan kararla 20 Eylül 2023 tarihinde görevlerine son verilmiştir. Kendisinin ve yönetiminin İl Gençlik Kolları Başkanı ve Yönetimi sıfatıyla AKP’ye geçtiği gerçeği yansıtmamaktadır” dedi.

“DAHA ÖNCE DE AÇIKLAYABİLİRDİK”

Yaşar, kendilerine gelen yazıyı AK Parti’deki törenden sonra paylaşmalarının sebebini Birlik Medya’ya anlattı. “Gençlerin görevden alındıklarına dair 20 Eylül tarihinde gelen yazıyı o günde paylaşabilirdik ama biz yeni Gençlik Kolları Başkanı göreve başlayınca açıklarız diye düşünmüştük. Ancak görevden alınan arkadaşlar AK Parti’ye geçince ve halen görevdeymiş gibi yansıtılınca böyle bir açıklama yapma ihtiyacı duyduk” ifadelerini kullandı.

İDDİALAR ÇOK KONUŞULUR

Törenle AK Parti’ye geçen CHP Gençlik Kolları eski İl Başkanı Burhan Durmuş’un görevden alındığına dair CHP Genel merkezi tarafından Karabük CHP İl Başkanlığına gönderilen yazıda, Durmuş’un başkanlık unvanını kullanarak milletvekili aday adaylarından ve Safranbolu Belediyesine iş vaadiyle birçok şahıstan maddiyat taleplerinde bulunduğunun tespit edildiği vurgulanıyor. (Yusuf Korkmaz)

AW041983 02 jpg

2 kişi görüş bildirdi

  1. […] AK Parti İl Başkanı Ferhat Salt, 7 Ekim 2023 tarihinde yapılacak olan 4. Olağanüstü büyük kongre öncesi açıklamalarda bulundu. AK Parti’nin 22 yıllık siyasinin tarihinin hizmet yolunda harcandığını ifade eden Başkan Salt; AK Parti’nin yenilendikçe güçlenen bir dava hareketi olduğunu belirterek, bazı siyasi partilerin kongrelerinde hâkim olan kaos ve kargaşayı da endişeyle takip ettiklerini söyledi […]

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

HARİKA BİR TEKLİFİM VAR!

Manşet Yayın: 13.06.2024 10:21
HARİKA BİR TEKLİFİM VAR!

Bu kadar büyük para ile sıfırdan ülke bile kurulur.

Tam 14 milyar dolar!

Bu para, son 1 yılda, tarım ürünleri ithalatına ödediğimiz rakam. Bizim paramızla yaklaşık yarım trilyon lira.

Peki hangi tarım ürünlerini ithal ediyoruz, ne kadar ödüyoruz?

▪︎ Buğday 3 milyar 524 milyon dolar

▪︎ Soya 1 milyar 905 milyon dolar

▪︎ Pamuk 1 milyar 658 milyon dolar

▪︎ Ham ayçiçeği yağı 1 milyar 303 milyon dolar

▪︎ Büyükbaş hayvan 1 milyar 164 milyon dolar

▪︎ Tütün 579 milyon dolar

▪︎ Mısır 560 milyon dolar

▪︎ Arpa 448.1 milyon dolar

▪︎ Kırmızı mercimek 383.1 milyon dolar

▪︎ Susam 375.4 milyon dolar

▪︎ Prinç 360.7 milyon dolar

▪︎ Şeker 224 milyon dolar

▪︎ Badem 152.7 milyon dolar

▪︎ Ceviz 130 milyon dolar

▪︎ Kuru bezelye 3 milyon dolar

▪︎ Nohut 86.5 milyon dolar

▪︎ Kanola 83.3 milyon dolar

▪︎ Çeltik 32.3 milyon dolar

▪︎ Kuru fasulye 52.3 milyon dolar

▪︎ Narenciye 52.2 milyon dolar

▪︎ Muz 41.3 milyon dolar

Bu liste uzayıp gidiyor.

Yukarıdakilerden hangisi bizim topraklarımızda yetişmiyor?

İstesek 2 yıl içerisinde ithal ettiğimiz bu tarım ürünlerinin tamamını talebi karşılayacak şekilde tekrar üretebiliriz. Buna gücümüz var.

 

Gelin birlikte basit bir hesap yapalım. Bu tarım ürünlerini kendimiz üretip,  ithal etmezsek  ithalata ödediğimiz 14 milyar dolar ( yarım trilyon, 6 sıfır atmasa idik  500 katrilyon lira ) cebimizde kalacaktı. Bu kadar büyük para ile neler yapılmaz ki?

 

İthal ettiğimiz herşey yakın zamana kadar bu topraklarda yetişiyor du zaten.  Tarımı hayvancılığı tekrar canlandırmak çok mu zor?

Bakın bir teklifim var. Derhal tüm gücümüzle bir tarım seferberliği başlatalım.

14 milyar dolar ( yarım trilyon lira) cebimizde kalsın. İnanın  kamuda tasarrufa da gerek kalmayacak!

Sizi de düşündüm! Kaldırın tasarruf tedbirlerini. Alın o 14 milyarın 10 milyar dolarını; Audilere, mercedeslere, uçaklara, altın varaklı, jakuzili makam odalarınıza saraylarınıza harcayın. Itibarımız katlansın.

Sadece kalan 4 milyar doları ile tarıma güçlü bir destek verin. Havaalanlarına, köprülere, hastanelere verdiğiniz yolcu, geçiş ve hasta garantisinin benzerini çiftçilerimizin ürünlerine alım garantisi olarak verin. Sonra, ürünün tüketiciye ulaşana kadar fiyatını katlayan o aracıların fırsatcıların tepesine çökün, analarını ağlatın!

 

Bak bir taşla iki kuş!  İtibarınız 40 kat artarken, millette açlıktan kurtulacak. Vallahi ben  kendi adıma razıyım.. Ülkemizde, kasamızda kalacak olan o 10 milyar dolarla; Audiler, Mercedesler, uçaklar alın, şatafatlı makam odalarını yine  yaptırın…

Sadece 4 milyarcık doları yerli üretime ayırın.

Böyle giderse aç kalacağız aç! yeterki, aç kalmayalım. Biraz da milleti düşünün Allah aşkına!. Ithalat yapanlar bunca yıl doymuştur artık! Biraz da insanlarımız doysun, dengeli beslensin. Çocuklarımız; Meyve, Sebze, Et, Süt, Peynir, Yumurta yiyebilsinler. Aksi halde iskelet ve beyin sistemi gelişmemiş bir nesil gümbür gümbür geliyor beyleeer!