Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Çaylı: “Gücümüzü Halkımızdan Alıyoruz”

Yenice Yayın: 18.07.2022 13:40
Çaylı:  “Gücümüzü Halkımızdan Alıyoruz”

Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı, “Biz gece gündüz demeden çalışırken, hizmet gücümüzü Yenice halkımızdan alıyoruz.Bizim tek derdimiz var ; o da halkımıza hizmet etmek.” dedi.

“TEK DERDİMİZ HALKIMIZA HİZMET”

Çaylı, yaptığı yazılı açıklamada, “Değerli dostlarımız, göreve geldiğimiz noktayı da bugünü de iyi hatırlamalarını ümit ederiz. Şükürler olsun ki 13,5 yıllık hizmet süremizde hizmet getirmediğimiz mahalle kalmadı. Bugün Yenice, yaşanılabilir Avrupai bir kent konumuna geldiyse burada emek var, gayret var, insanlarımızın bitip tükenmeyen ve katlanarak artan desteği var. Hayal dahi edilemeyen bir çok hizmeti bizi bu görevlere taşıyan saygıdeğer insanlarımızın desteği ile gerçekleştirdik. Bizim işimiz halka hizmet. Bunun için bu makamlardayız. Bizim tek derdimiz var ; o da halkımıza hizmet etmek. Allah’ın rızasını gözeterek Yenicemizde her vatandaşımıza eşit hizmet götürme gayreti içerisindeyiz. Vatandaşımıza hizmet etmek ve verdiğimiz sözleri bir bir yerine getirmek için gece gündüz demeden çalışıyoruz.Yenice halkımız, her şeyin en güzeline layık. Bu şehre hizmet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz” DEDİ.

“ESERLERİMİZ İLE KONUŞUYORUZ”

Eserleri ile konuştuklarını, hizmetleri ile övündüklerini ifade eden Başkan Çaylı;

“Halkımızdan aldığımız gücü fazlasıyla yine halkımız için harcıyoruz. Biz, halkımızın hizmetkarı olarak, halkımıza karşılıksız hizmet etmek için varız. Dün olduğu gibi bugün ve yarında halkımıza hizmete devam edeceğiz. Çok iş başardık,çok yol aldık. Birçok yatırımları ilçemize kazandırdık. Bilgi ve tecrübelerimiz, halkımıza hizmet yolundaki aşkımız ve çalışma ahlakımızla Yenice için en doğru ve en iyi hizmetleri üretiyoruz. Bizleri bu makamlara getiren halkımıza verdiğimiz sözlerimizi tutuyoruz. Asfalt, su, yol, kanalizasyon, yeni su depoları, mahallelerimizin su sorununun kökten çözümü, kilometrelerce cazibeyle verilen yeni su hatları, spor ve kondisyon aletleri, sosyal hizmetler, ilçenin talihini değiştirecek turizm yatırımları, parklar, oturma alanları, yenilenen araç parkı, hazine arsalarını üretimi, maaşını aksatmadan ödeyen bir belediyecilik anlayışı, insanın yardımına 24 saat koşan bir belediye, alt yapı hizmetleri ve saymakla bitiremeyeceğimiz onlarca, yüzlerce hizmet geride kalan 13,5 yıllık hizmet dönemimizde gerçekleşti. Bu hizmetleri gerçekleştirirken personelimiz ile zaman saat dinlemeden çalıştık, çabaladık, gayret gösterdik. Bugün eserlerimiz ile konuşuyoruz. Bugün hizmetlerimiz ile övünüyoruz. Yenice Belediyesi’ni, alacağını alan, borcunu ödeyen, sosyal belediyeciliğin gerekliliklerini yerine getiren bir belediye seviyesine taşımanın gururunu hep birlikte yaşıyoruz” diye konuştu.

“BİZ İŞİMİZE BAKARIZ, HİZMETİMİZE BAKARIZ. YOLUMUZA DEVAM EDERİZ”

Yenice Belediye başkanı Zeki Çaylı; “Hep söyledik, söylemeye devam edeceğiz. Allah bize bu nefesi verdiği ve halkımızın desteğin devam ettiği sürece hizmete talibiz. Bizi hiç bir şey bu güzel ilçeye, bu güzel ilçenin sağduyulu insanlarına hizmet getirmekten Allah’ın izini ile alıkoyamaz. Biz, işimize bakarız, hizmetimize bakarız. Yolumuza devam ederiz.

Yenice, bir turizm şehri olacaktır. Bunun meşalesi yakılmıştır. Şeker Kanyonunun güzelliğine ivme katacak Ihlamur Teras , bugün ilçeye gelenlerin beğenisin kazanmakta ve övgüsünü almaktadır. Turizm yatırımları özel müteşebbis ruhu ile çoğaldığında Yenice turizm kenti olacaktır. Biz de hedefler bitmez, aksine katlanarak yeni yeni düşünceler ortaya çıkar. İnsanlarımız bizimle birlikte olduğu sürece alacağımız çok yol var. Daha yapacak çok işimiz, alacak çok mesafemiz var. BİRLİKTE BAŞARDIK, YİNE BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ.

Bu düşüncelerle bize hep destek olan saygıdeğer vatandaşlarımıza saygı, sevgi, muhabbet ve selamlarımı sunuyorum “ dedi.  (Halil Kızılyer)

 


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karabük’ün Sorunları Kimin Umurunda..!

Manşet Yayın: 24.06.2024 15:04
Karabük’ün Sorunları Kimin Umurunda..!

AK Parti Karabük Milletvekilleri düğün dernek  dolaşarak çok çalışmanın verdiği yorgunluğu atarken,  CHP Karabük Milletvekili Cevdet Akay ise Karabük ve ilçelerinin sorunlarını  Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine taşıyor.

Karabük’ün sorunları, AK Parti ve CHP milletvekili arasında büyük bir fark yaratıyor. AK Parti Karabük Milletvekilleri Cem Şahin ve Ali Keskinkılıç, düğün dernek dolaşarak, yoğun çalışmanın verdiği yorgunluğu atmakla meşgulken, CHP Karabük Milletvekili Cevdet Akay, Karabük ve ilçelerinin sorunlarını Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine taşıyarak aktif bir rol üstleniyor.

CHP Milletvekili Cevdet Akay, TBMM’de yaptığı konuşmalar ve verdiği önergelerle Karabük’ün çeşitli sorunlarına dikkat çekiyor. Altyapı eksikliklerinden, eğitim ve sağlık hizmetlerindeki yetersizliklere, sanayi ve tarım alanındaki problemlere kadar birçok konuyu gündeme getiren CHP Milletvekili Akay yaptığı açıklamada, Karabük halkının sesi olmayı ve sorunlarına çözüm bulmayı amaçladığını ifade ederken, sorunları meclis gündemine taşımaya devam edeceğini söyledi.

Öte yandan AK Parti Karabük Milletvekilleri Cem Şahin ve Ali Keskinkılıç’ın  Karabük’ün ihtiyaçlarını ve sorunlarını göz ardı ettiği dile getirilirken, daha çok sosyal etkinliklerde boy göstermeleri ve bunu da sosyal medya hesaplarından paylaşmaları eleştirilere neden oluyor. Vatandaşlar, “Milletvekillerinin düğün, nişan gibi organizasyonlara katılımı, seçmenleriyle birebir temas kurmaları açısından önemli ama   Karabük ve çevresindeki problemlerle ilgilenmeleri gerektiği de unutulmamalıdır” diyerek AK Parti Milletvekillerini sorunların çözümü noktasında göreve davet ettiler.

2023 Yılında yapılan Genel Seçimler ile 2024 yılında yapılan Yerel Seçimlerde iktidara Karabük halkının çoğunluğunun desteği bilinirken, vatandaşlar da bunun karşılığı olarak

Milletvekillerinden  aktif bir şekilde sorunları dile getirmesini ve çözüm odaklı çalışmasını bekliyor.  Muhalefet Milletvekili olmasına rağmen Cevdet Akay’ın Karabük’ün sorunlarını mecliste dile getirmesi önemli bir adım olarak görülse de  kalıcı ve etkili çözümler için tüm milletvekillerinin ortak bir çalışma yürütmesi gerektiğine dikkat çekiliyor.