Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Çaycuma’dan Gürpınar’daki ilkokula büyük destek

Zonguldak Yayın: 24.03.2017 08:31
Çaycuma’dan Gürpınar’daki ilkokula büyük destek

ZONGULDAK Çaycuma Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Lisesinden “Kardeş Okul”projesini kapsamında Van’ın Gürpınar İlçesinde bulunan Mehmet Akif Ersoy İlkokuluna kırtasiye ve giyecek eşya yarım malzemesi toplandı. Çaycuma Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Mert Uslu,Simge Çoban, Doğancan Elik,Yasin Özdemir,Selenay DikKütük, Sevcan Dikkütük ve Öğretmenlerden Gülay Aydın,Mustafa Can Acar,Melek Reyhan Arslan,Beyhan Karalioğlu‘nunbaşlattığı ‘Kardeş Okul’ Projesi kapsamında Van’ın Gürpınar ilçesindeki Mehmet Akif Ersoy İlkokulu kardeş okul olarak seçildi. Kısa süre içerisinde kardeş okulun ihtiyaçları belirlendi ve okul öğrencileri aktif bir çalışma içine girerek kırtasiye malzemeleri ve giyim eşyalarından oluşan yardım malzemelerini topladı. Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin kardeş okul için temin ettikleri kırtasiye malzemeleri ve çocuk kıyafetleri sahiplerine ulaştırılmak üzere kolilere hazırlayıp gönderildi. Proje sorumlularından Gülay Aydın,Her zaman her koşulda iyiliği çoğaltmak gerektiğine inanan Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri olarak, daha önceki yıllarda olduğu gibi Sosyal Sorumluluk Projeleriyle pasif iyi değil aktif iyi olmaya gayret ettiklerini ve çalışmaya devam edeceklerini, Çocukların yüzündeki gülümsemenin herşeye bedel olduğunu belirtti.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karabük’te orman yangınında 7 hektar alan zarar gördü

Dünya Yayın: 23.07.2024 20:07
İhlas Haber Ajansı
Karabük’te orman yangınında 7 hektar alan zarar gördü

Karabük’te dün çıkan orman yangınında soğutma çalışmaları sürerken, çıkan yangında 7 hektar alan zarar gördü.

Karabük’te dün saat 15.15 sıralarında merkeze bağlı Zobran köyü mevkiinde ormanlık alanda başlayan yangına 12 arazöz, 7 su tankeri, 6 ilk müdahale aracı, 1 dozer, 1 kepçe, 1 greyder, 1 yangın söndürme helikopteri ve 85 personel ile müdahale edilerek 5 saatte kontrol altına alındı. Soğutma çalışmalarının hala devam ettiği bölge Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerince yapılan ilk tespitlerde 7 hektar alanın zarar gördüğü belirledi.

Örtü yangını olarak başlayan ve yer yer tepe yangına döndüğü ormanlık alanda orman işçileri hava sıcaklığının yüksek seyretmesi nedeniyle soğutma çalışmalarını sürdürüyor.