Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

CANiK ile ulusal kulelerin ihracat seyahati başlıyor

Ekonomi Yayın: 07.09.2023 20:48
Kaynak: İHA
CANiK ile ulusal kulelerin ihracat seyahati başlıyor

Küme şirketleri ile birlikte IDEF’23’te sergilediği en yeni eserlerini yurt dışında birinci kez Polonya’da görücüye çıkaran CANiK, ulusal uzaktan komutalı stabilize silah (UKSS) kule ailesi ile büyük ilgi topladı. CANiK Genel Müdürü Cahit Utku Aral, “Yüksek katma bedelli eser ihracatımızı uzaktan kumandalı komuta sistemleri ile daha da üstlere taşıyoruz. Yeni siparişlerle kilogram başı ihracatımızı 400 doların üzerine çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

Türkiye’nin savunma sanayi alanında önde gelen şirketlerinden CANiK’in küresel ihracat odaklı fuar serüveni, Polonya’nın akabinde İngiltere ile devam ediyor. 5-8 Eylül’de gerçekleşen Doğu Avrupa’nın en eski savunma fuarı MSPO 2023’te kıymetli başarılara imza atan CANiK, İngiltere’de de yeni ihracat rekorları hedefliyor. CANiK, 12-15 Eylül 2023 tarihleri ortasında İngiltere’nin başşehri Londra’daki dünyanın önde gelen ve en itibarlı fuarlarından biri olan Memleketler arası Savunma ve Güvenlik Ekipmanları Fuarı (DSEI 2023) için son hazırlıklarını tamamladı.

Yurt dışında birinci kez görücüye çıktı

Türkiye basının da yakından takip ettiği DSEI 2023’te CANiK, tüm eser kümeleri ile birlikte tam

kadro yerini alıyor. Geçtiğimiz yıl dünyadaki üç orta kalibre top üreticisinden biri olan esaslı İngiliz şirketi AEI Systems’ı satın alan CANiK, artık de Londra’da bir gövde gösterisine hazırlanıyor. CANiK, Milletlerarası Savunma Sanayi Fuarı IDEF’23’te sergilediği, yurtdışında ise birinci kez Polonya’da görücüye çıkardığı ulusal uçaksavarımızın en süratli ve en yeni halkası CANiK M3 ve küme şirketi UNIROBOTICS tarafından geliştirilen ulusal uzaktan komutalı stabilize silah (UKSS) kule ailesini, İngiltere’de dünyaya tanıtacak.

“Kilogram başı ihracatımızı 400 doların üzerine çıkaracağız”

CANiK Genel Müdürü Cahit Utku Aral, “Doğu Avrupa’nın en eski savunma fuarı olan Polonya’daki MSPO 2023’te ülkemizi gururla temsil ederek, bölümün küresel arenasına dünya savunma endüstrisinin yükselen kıymeti Türkiye’nin imzasını bıraktık. Fuarın yıldız oyuncularından biri olarak görülen CANiK ve küme iştiraklerimiz ile birlikte stratejik bir kıymete sahip olan Polonya’dan kıymetli ön mutabakatlarla döndük. Eylül ayının bizim için bir öteki değerli fuarı İngiltere’nin ve Birleşik Krallık’ın kalbi Londra’da yapılacak olan dünyanın en itibarlı savunma fuarları ortasında gösterilen DSEI 2023 öncesinde son hazırlıklarımızı tamamladık. Dünyanın en büyük uzaktan komutalı silah kulesi eser ailesinden birine sahip UNIROBOTICS’in tüm eser gamını bu fuarda tanıtacağız. Yüzde yüz yerli ve ulusal kulelerimiz, dost ve müttefik ülkeler için değerli bir kuvvet çarpanı olacak. Yüksek katma kıymetli eser ihracatımızı uzaktan kumandalı komuta sistemleri ile daha da üstlere taşıyoruz. Yeni siparişlerle kilogram başı ihracatımızı 400 doların üzerine çıkarmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Huzurevinde 18 kişi zehirlenme kuşkusuyla hastaneye kaldırıldı

Gündem Yayın: 23.09.2023 00:48
Kaynak: İHA
Huzurevinde 18 kişi zehirlenme kuşkusuyla hastaneye kaldırıldı

Bolu’nun Gerede ilçesinde bir huzurevinde 18 kişi, zehirlenme kuşkusuyla hastaneye kaldırıldı.

Edinilen bilgiye nazaran, Esentepe Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kalan 18 vatandaş, akşam saatlerinde rahatsızlandı. İshal, kusma ve bulantı belirtileriyle rahatsızlanan vatandaşlar, zehirlenme kuşkusuyla Gerede ve Bolu’daki çeşitli hastanelere kaldırıldı. Gece saatlerinde hastaneye kaldırılan huzurevi sakinlerinin tedavileri devam ederken, Gerede Esentepe Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü’nce besin ve sudan incelenmek üzere numune alındığı öğrenildi.

Paylaş: