Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Cam madeni yüklü kamyon ile kamyonet çarpıştı

Safranbolu Yayın: 24.08.2017 14:13
Cam madeni yüklü kamyon ile kamyonet çarpıştı

Safranbolu ilçesinde meydana gelen trafik kazasında cam üretiminde kullanılan ham madde taşıyan kamyon ile kamyonet çarpıştı. Kaza bir kişi yaralandı.
Edinilen bilgiye göre, Safranbolu-Bartın karayolu Kirkille mevkiinde meydana gelen trafik kazasında, Şevki Subaşı idaresindeki 34 DZ 8676 plakalı kamyonet kavşaktan dönüş aldığı sırada Eflani istikametinden gelmekte olan Adem Akıncı yönetimindeki 78 ST 545 plakalı kamyon ile çarpıştı. Kaza sonrası devrilen kamyonun sürücüsü Akıncı yaralandı. Ön camı kırarak dışarı çıkan sürücü Akıncı olay yerine gelen 112 ekiplerince Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Öte yandan, kamyonette bulunan sürücü Şevki Subaşı ile eşi Sultan Subaşı ve torunu 11 yaşındaki D.F. kazadan yara almadan kurtuldu.
Bakım çalışması nedeniyle ulaşımın tek şeritten sağlandığı yolda kaza sonrası araçlar çekici yardımı ile kaldırıldı.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Safranbolu’da “Hayat Boyu Öğrenme” toplantısı

Safranbolu Yayın: 24.07.2024 15:34
Safranbolu’da “Hayat Boyu Öğrenme” toplantısı

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde “Hayat Boyu Öğrenme” toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantı, Safranbolu Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı başkanlığında Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Toplantıda, ilçede yaygın eğitim hizmetleri veren Safranbolu Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün son 2 yıllık istatistik verileri değerlendirilirken,2024-2025 eğitim öğretim yılında yapılacak olan kurs faaliyetleri ele alındı.

Kamu kurumları ile sivil toplum örgütlerinin ihtiyacı olan kurslar belirlenerek hayat boyu öğrenme kapsamında açılacak olan kurslarda ihtiyaç halinde, sınıf olarak kamu kurum ve kuruluşlarının fiziki imkanlarının kullanılmasına yönelik planlamalar yapılan toplantı, dilek ve temennilerin ardından sona erdi.