Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Budokaido Turnuvası, Ulus ilçesinde atletleri bir ortaya getirdi

Spor Yayın: 29.08.2023 04:00
İhlas Haber Ajansı
Budokaido Turnuvası, Ulus ilçesinde atletleri bir ortaya getirdi

Bartın’ın Ulus ilçesinde 30 Ağustos Budokaido Turnuvası’nda sportmenler kıyasıya uğraş verdi.

Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü ve Ulus Belediyesi iş birliğiyle 7 vilayet spor kulübünün katıldığı Budokaido Turnuvası’nda 10-35 yaş ortası 170 atlet, merhum atlet Shıhan Sermet Ulufer anısına gayret verdi. Turnuva, Hasandede Spor Salonu’nda gerçekleşti.

Turnuvada kata ve kumite karşılaşmalarında derece yapan atletlere madalyaları, Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Halil Akkeş tarafından verildi. Söz manası savaş sanatları yolu öğreticisi olan budokaido; gayret alanlarının hepsini vuruş, düşürme, boğuş, kilit uygulamaları yer alıyor.

Mücadele sırasında yarışmacılar yumruk, dirsek, diz ve tekme vuruşları ile düşürme tekniklerini kullanarak puan almak ve ceza aldırma usulüyle bedellendiriliyor. Turnuva sonunda madalya ve ödül merasimi sonunda atletler hatıra fotoğrafı çektirdi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

120 sporcunun katıldığı tenis turnuvası sona erdi

Bolu Yayın: 21.05.2024 00:48
İhlas Haber Ajansı
120 sporcunun katıldığı tenis turnuvası sona erdi

Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Tenis İl Temsilciliği tarafından düzenlenen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı Tenis Turnuvası sona erdi. 120 sporcunun katıldığı turnuvada dereceye giren tenisçilere ödülleri törenle verildi.

Abant Tenis İhtisas Kulübü kortlarında gerçekleştirilen turnuva yoğun katılımla gerçekleştirildi. 6 kategoride mücadele eden sporcular dereceye girebilmek için ter döktü. Müsabakaların final mücadeleleri sonunda 1 ve 2’nci olan sporcular belli oldu. Turnuvanın ödül töreni Abant Tenis İhtisas Kulübü’nde gerçekleştirildi. Törene Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler, Spor Şube Müdürü Kubilay Kalaycıoğlu, Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Leyla Beykoz, sıra sporcular ve yakınları katıldı.

“Kulübümüz ve sporcularımız büyük bir aile olmuştur”

Bolu Tenis İl Temsilci ve Kulüp Başkanı Ahmet Ulusoy, “Düzenlediğimiz turnuvalar, bu sporcuları yukarıya çıkarmak için atılan önemli adımlardır. Kulübümüz ve sporcularımız büyük bir aile olmuştur. Turnuvaya katılan tüm sporcularımıza ve ailelerine teşekkür ederim” dedi.

Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen ise turnuvanın düzenlenmesine emeği geçenlere teşekkür ederken, sporun yaşam biçimi haline getirilmesi temennisinde bulunarak, dereceye giren sporcuları tebrik etti. Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler de Bolu’da tesisleşme oranının arttığını ifade ederek, tenisin geldiği noktanın da çok önemli olduğunu söyledi. Güler, sporcuları ve turnuvada emeği geçenleri tebrik etti.