Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Budama ve Aşılama Eğitimleri Devam Ediyor

Gündem Yayın: 13.04.2015 06:08
Budama ve Aşılama Eğitimleri Devam Ediyor

2015 Yılı İlkbahar dönemi budama ve aşılama mevsiminin başlamasıyla, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü teknik elemanları ilçelerde ve köylerde budama ve aşılama çalışmalarına başladı.
Köylerde ve mahallelerde oturan çiftçilerin talep etmeleri halinde, konu uzmanı teknik personel budama ve aşılama konularında eğitimler veriyor. Bu kapsamda Ovacık ilçesinde ve Kapullu Mahallesinde de uygulamalı olarak budama ve aşılama eğitimleri verildi.
Çiftçilerin yoğun ilgi ve merakıyla karşılanan eğitimlerin başarılı ve faydalı olduğunu söyleyen Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Cemalettin Çataklı; İl Müdürlüğü olarak mesai mefhumu gözetmeden çalıştıklarını, Karabük’ün ilçe ve köylerinde bu tür eğitimlerin aralıksız verildiğini, çiftçilerin istemeleri halinde her zaman bu gibi eğitimlerin verilebileceğini ifade etti.
2015 yılında 12.000 adet meyve fidanı, 8500 adet asma fidanı getirerek, yarı bedelli olarak isteyen çiftçilere dağıtıldığını hatırlatan Gıda tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Cemalettin Çataklı; çiftçinin her türlü isteğini imkânlar ölçüsünde karşıladıklarını söyledi.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karabük’te Haziran ayında 160 konut satıldı

Manşet Yayın: 17.07.2024 15:36
Karabük’te Haziran ayında 160 konut satıldı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), tarafından açıklanan konut satış istatistiklerine göre Karabük’te Haziran ayında 160 konut satıldı.
Türkiye genelinde 2024 yılı Haziran ayında 79 bin 313 konut satıldığının belirtildiği TÜİK’in verilerine göre, Karabük’te 117’si ikinci el satış olmak üzere 160 konut satıldı.
Bu yılki satışların 11’inin ipotekli satış olarak gerçekleştiğinin ifade edildiği açıklamada, Zonguldak’ta 361, Bartın da ise 186 konutun satıldığı belirtildi.