Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

BTP Başkan Adayı Aydın: “Karabük’ü Örnek Şehir Haline Getireceğiz”

Manşet Yayın: 23.02.2024 11:39
BTP Başkan Adayı Aydın: “Karabük’ü Örnek Şehir Haline Getireceğiz”

Bağımsız Türkiye Partisi’nin (BTP) Karabük Belediye Başkan adayı Mehmet Furkan Aydın, Belediye Başkanlığı seçimlerini kazandıklarında Karabük’ü Türkiye’ye ve dünyaya örnek bir şehir haline getireceklerini söyledi.

BTP Karabük Belediye Başkan adayı Aydın geçtiğimiz günlerde Hilton Otelde yapılan aday tanıtım toplantısında konuştu.
Genel Başkan Hüseyin Baş’ın da katıldığı aday tanıtım programında Karabük, Bartın, Kastamonu, Zonguldak, Çankırı İl ve İlçe Belediye Başkan adaylarını tanıtan Bağımsız Türkiye Partisi siyasetin parlayan yıldızı olmaya devam ediyor.
Programda konuşma yapan Karabük Belediye Başkan adayı Aydın şunları söyledi ;
“28 yaşında bir çocuk babası bir kardeşinizim. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Karabük’ümüzde de siyaseti iki parti arasına sıkıştırmak istiyorlar. Biz buna müsaade etmeyeceğiz.1 Nisan sabahı yetkiyi bize verdiğiniz taktirde Karabük’ü tüm Türkiye’ye ve dünyaya örnek bir şehir haline getireceğiz.” dedi. (Ramazan Öztürk)

 


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karabük’ün Sorunları Kimin Umurunda..!

Manşet Yayın: 24.06.2024 15:04
Karabük’ün Sorunları Kimin Umurunda..!

AK Parti Karabük Milletvekilleri düğün dernek  dolaşarak çok çalışmanın verdiği yorgunluğu atarken,  CHP Karabük Milletvekili Cevdet Akay ise Karabük ve ilçelerinin sorunlarını  Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine taşıyor.

Karabük’ün sorunları, AK Parti ve CHP milletvekili arasında büyük bir fark yaratıyor. AK Parti Karabük Milletvekilleri Cem Şahin ve Ali Keskinkılıç, düğün dernek dolaşarak, yoğun çalışmanın verdiği yorgunluğu atmakla meşgulken, CHP Karabük Milletvekili Cevdet Akay, Karabük ve ilçelerinin sorunlarını Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine taşıyarak aktif bir rol üstleniyor.

CHP Milletvekili Cevdet Akay, TBMM’de yaptığı konuşmalar ve verdiği önergelerle Karabük’ün çeşitli sorunlarına dikkat çekiyor. Altyapı eksikliklerinden, eğitim ve sağlık hizmetlerindeki yetersizliklere, sanayi ve tarım alanındaki problemlere kadar birçok konuyu gündeme getiren CHP Milletvekili Akay yaptığı açıklamada, Karabük halkının sesi olmayı ve sorunlarına çözüm bulmayı amaçladığını ifade ederken, sorunları meclis gündemine taşımaya devam edeceğini söyledi.

Öte yandan AK Parti Karabük Milletvekilleri Cem Şahin ve Ali Keskinkılıç’ın  Karabük’ün ihtiyaçlarını ve sorunlarını göz ardı ettiği dile getirilirken, daha çok sosyal etkinliklerde boy göstermeleri ve bunu da sosyal medya hesaplarından paylaşmaları eleştirilere neden oluyor. Vatandaşlar, “Milletvekillerinin düğün, nişan gibi organizasyonlara katılımı, seçmenleriyle birebir temas kurmaları açısından önemli ama   Karabük ve çevresindeki problemlerle ilgilenmeleri gerektiği de unutulmamalıdır” diyerek AK Parti Milletvekillerini sorunların çözümü noktasında göreve davet ettiler.

2023 Yılında yapılan Genel Seçimler ile 2024 yılında yapılan Yerel Seçimlerde iktidara Karabük halkının çoğunluğunun desteği bilinirken, vatandaşlar da bunun karşılığı olarak

Milletvekillerinden  aktif bir şekilde sorunları dile getirmesini ve çözüm odaklı çalışmasını bekliyor.  Muhalefet Milletvekili olmasına rağmen Cevdet Akay’ın Karabük’ün sorunlarını mecliste dile getirmesi önemli bir adım olarak görülse de  kalıcı ve etkili çözümler için tüm milletvekillerinin ortak bir çalışma yürütmesi gerektiğine dikkat çekiliyor.