Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Bolu’da restoranlara şok kontrol

Gündem Yayın: 27.08.2023 00:48
İhlas Haber Ajansı
Bolu’da restoranlara şok kontrol

Bolu Vilayet Tarım ve Orman Müdürlüğü takımları 10 takım 21 çalışanla geçtiğimiz gün besin kontrollerine başladı. Kent merkezinde ve ilçelerde yapılacak olan kontrol 14 gün sürecek.

Tarım ve Orman Bakanlığı “Tarladan – Çiftlikten Sofraya Besin Güvenilirliği” prensibi ile besin güvenilirliğinin aktif ve sürdürülebilir bir halde devam etmesi maksadıyla 81 vilayette eş vakitli kontrol seferberliği başlatıldı. Bolu Vilayet Tarım ve Orman Müdürlüğü takımları de kontrollere 21 Ağustos tarihinde başladı. 8 Eylül’e kadar sürecek olan kontrollerde 10 grup 21 işçi vazife yapacak. Kontrol çerçevesinde lokanta, restaurant, kafe, dönerci, fast-food, otel üzere toplu tüketim yerlerinde denetim yapılacak. Denetim edilecek olan alanlarda izlenebilirlik koşullarını sağlayıp sağlamadığı, taban teknik, hijyenik ve koruma kaidelerine uyulup uyulmadığına yönelik besin kontrolleri gerçekleştirilecek.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Yaptırdıkları tekne mezarları oldu

Gündem Yayın: 21.05.2024 04:12
İhlas Haber Ajansı
Yaptırdıkları tekne mezarları oldu

Tekirdağ’dan Bartın’ın Kurucaşile ilçesine gelen 2 arkadaşın yaptırdığı tekne mezarları oldu.

Edinilen bilgiye Tekirdağ bölgesinde balık avlayarak geçimini sağlayan 44 yaşındaki F.K. ile 35 yaşındaki M.B., yeni avlanma sezonu öncesinde 2 balıkçı teknesi yapmaya karar verdi. Bartın’ın Kurucaşile ilçesine Hisar Köyü Tekkeönü mevkiisinde imalathanesi bulunan bir ustaya 2 adet tekne siparişi veren arkadaşlardan birinin teknesinin yapımında son aşamaya gelindi. Tekneye motor getirmek üzere bir kaç gün önce ilçeye gelen arkadaşlar, motoru indirerek, teknedeki son durumu bizzat gördü. Teknelerden diğerinin yapımına ise yeni başlandığını öğrenen arkadaşlar, büyük hayallerle yaptırdıkları teknede yatarak, geceyi geçirdi. Dün akşam Tekirdağ’a dönmeyi planlayan arkadaşlar, son anda fikrini değiştirerek, bu sabah yola çıkma kararı aldı. Gece üşüyen arkadaşlar ısınmak için bir kovanın içerisinde ateş yakarak, köz haline getirdi. Tekne içerisinde yatan arkadaşlar, üşümemek için teneke içerisindeki közleri de yanlarına aldı. Teknenin kapaklarını kapatan arkadaşlar, bir daha uyanamadı.

Birlikte geldikleri Kurucaşile’de, hayatlarını kaybeden arkadaşların cenazeleri, yeni av sezona yetiştirmek istedikleri teknede yan yana bulundu.

Olay yerine gelen jandarma olay yeri inceleme ekipleri ve savcılık incelemesinin ardından F.K. ile M.B’nin cenazeleri tabut içerisinde tekneden indirilerek, otopsi yapılmak üzere Bartın Kadın ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ndeki morga götürüldü. Yapılacak otopsi ve işlemlerin ardından cenazelerin Tekirdağ’a gönderileceği öğrenildi.