Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Bolu’da 5 milyon pahasındaki kaçak sigara eserleri ele geçirildi

Gündem Yayın: 18.08.2023 04:12
Kaynak: İHA

Bolu’da denetim edilmek üzere uygulama yapılan bir dükkandan ve kamyondan toplam bedeli 5 milyon TL olan kaçak sigara makaronu ve tütün ele geçirildi.

Bolu Vilayet Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Kabahatlerle Uğraş Şube Müdürlüğü grupları kent merkezinde kaçakçılığın tespiti ve önlenmesine yönelik çalışma yaptı. Edinilen bilgiye nazaran, kent merkezinde denetim gayesiyle F.A. (42) yönetimindeki kamyon uygulama noktasında durduruldu. Yapılan denetimler çerçevesinde kamyonun kasasında 548 adet koli içerisinde toplam 5 milyon 480 bin adet içi boş makaron ele geçirildi. Hususla temaslı olarak yapılan çalışmaların devamında ise F.B. (22) isimli şahsa ilişkin tütün ve tütün mamulleri üzerine faaliyet gösteren işyerinde denetim yapıldı. Dükkan içerisinde yapılan aramalarda 10 bin adet geçersiz bandrollü içi boş makaron, 37 kilogram 500 gram kıyılmış tütün geçirildi.

Yapılan operasyonlarda ele geçirilen eserlerin piyasa kıymetinin 5 milyon TL olduğu öğrenildi. Olayla ilgili Kaçakçılık ve Organize Cürümlerle Gayret Şube Müdürlüğü takımları şahısları tabirleri alınmak üzere gözaltına aldı. Emniyetteki süreçleri tamamlanan F.A. ve F.B. özgür bırakıldı.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Deprem – Afet Zirvesi Safranbolu’da Başlıyor

Manşet Yayın: 28.09.2023 11:35
Deprem – Afet Zirvesi Safranbolu’da Başlıyor

Safranbolu Belediyesi, Tüm Bürokratlar ve İş İnsanları Konfederasyonu ve Karabük Dernekler Federasyonu ortaklığında Safranbolu Belediyesi Leyla Dizdar Kültür Merkezi’nde ‘Kentsel Dönüşüm, Markalaşma, Karabük ve Çevresi Deprem Afet Zirvesi’ yarın 14:00’da yapılacak.

“Kentsel Dönüşüm, Markalaşma, Karabük ve Çevresi Deprem – Afet Zirvesi” Safranbolu Belediyesi, Tüm Bürokratlar ve İş İnsanları Konfederasyonu ve Karabük Dernekler Federasyonu işbirliği ile yarın saat 14:00’da Safranbolu Belediyesi Leyla Dizdar Kültür merkezinde gerçekleştirilecek. Karabük’ün tüm ilçeleri ile tanınırlığının arttırılması, turizmin geliştirilmesi üzerine önemli isimlerin katılımı ile oluşturulacak zirvede aynı zamanda 1. Derece deprem bölgesinde yer alan Karabük’ün meydana gelebilecek afetlere karşı alması gereken tedbirler, uyarılar konuşulacak.

Kentsel Dönüşüm, Markalaşma, Karabük ve Çevresi Deprem – Afet Zirvesi’nde açılış konuşmaları Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, AK Parti Karabük Milletvekili Cem Şahin, CHP Karabük Milletvekili Cevdet Akay, Karabük Valisi Mustafa Yavuz tarafından yapılacak. Zirve’de Prof. Dr. Naci Görür (Türkiye, Deprem ve Karabük), 21. Dönem TBMM Başkan Vekili ve 57. Dönem Devlet Bakanı Prof. Dr. Yüksel Yalova (Akıllı Kentler ve Markalaşma), Prof. Dr. Ali Akdemir (STK’ların Deprem ve Afetlerdeki Önemi), Prof. Dr. Aynur Aydın (Afet Yönetimi ve Doğal Kaynaklar) isimli sunumlarıyla bilgilendirme yapacak.

Öte yandan gerçekleştirilecek Kentsel Dönüşüm, Markalaşma, Karabük ve Çevresi Deprem – Afet Zirvesi’ne tüm Karabük halkının davetli olduğu duyuruldu. (Yusuf Korkmaz)