Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Bolu’da 48 köy ekibinin katıldığı turnuva başladı

Spor Yayın: 21.08.2023 12:24
İhlas Haber Ajansı
Bolu’da 48 köy ekibinin katıldığı turnuva başladı

Bolu Muhtarlar Derneği ve Bolu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu iş birliğinde düzenlenen 48 köyün katıldığı futbol turnuvası başladı. Turnuvada elde edilecek reklam gelirleri zelzele bölgesine bağışlanacak.

Bolu Muhtarlar Derneği ve Bolu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (AKSF) köylerin talebi üzerine geçtiğimiz yıl 28 kadronun katıldığı bir futbol turnuvası düzenledi. Bolu’nun Karaçayır Mahallesi’nde bulunan AKSF’nin sportif tesislerinde düzenlenen turnuva geçen yıl büyük ilgi gördü. Bu yıl tekrar düzenlenen turnuvaya 48 köy grubu iştirak sağladı. Fikstürün çekilmesinin akabinde turnuva bugün Karaçayır Tesisleri’nde start aldı.

Açılış maçlarına MHP Bolu Milletvekili İsmail Akgül, MHP Bolu Vilayet Lideri İlhan Durak, Vilayet Genel Meclisi CHP Küme Başkanvekili Erhan Beykoz, Bolu AKSF Lideri Cemalettin Metin, Bolu Muhtarlar Derneği Lideri Fikret İhtimam ve köylerine dayanak için gelen seyirciler iştirak sağladı.

Açılış maçlarında heyetle birlikte kadroları tek tek gezen Milletvekili İsmail Akgül, köylere muvaffakiyet dileklerinde bulundu.

Fikret İtina: “Hedefimiz köyler ortasındaki birlik beraberliği sağlamaktı”

Turnuvanın açılış konuşmasında gayelerinin birlik ve beraberlik olduğunu vurgulayan Muhtarlar Derneği Lideri Fikret İtina, “Geçen yıl 28 köyün katıldığı turnuvaya 48 ekiple devam ediyoruz. Geçen yılki kurallarımız bu sene biraz daha net ve önemli bir halde uygulanacak. Yaptığımız maçlar bu maçların sonunda kimse büyük bir ödül almayacak. Fakat ödülümüz birlik beraberliği sağlamak, kardeşliği pekiştirmek, sportif bir faaliyet. Bunun dışında Bolu Muhtarlar Derneği olarak köyler ortasındaki birlik beraberliği sağlamaktı. Muhtar arkadaşlarımız da bu çalışmalarımıza çok dayanak verdiler” sözlerini kullandı.

Turnuvanın reklam gelirlerinin sarsıntı bölgesine gönderileceğini lisana getiren İtina, “6 Şubat’ta Güneydoğu’da bir zelzele yaşadık 12 vilayetimizde. Yani ülkenin neresinde bir acı varsa Türk milleti olarak o acıyı paylaşma noktasında, birlik beraberlik noktasında, kaynaşma noktasında biz de varız diyoruz. Bolu Muhtarlar Derneği olarak da sportif faaliyetin yanında işte 1999’da yaşadığımız zelzelesi Güneydoğu’daki vatandaşlarımızın da acılarını paylaşmak bir nebze onlara katkı sağlayabilmek için futbol turnuvamızda reklam almaya karar verdik. İş insanlarımıza buradan sesleniyorum. Siyasetçilerimize, bürokratlarımıza, Bolu halkımıza sesleniyoruz. Burada reklam vermek isteyen vatandaşlarımız, iş insanlarımız bir metresi bin TL. Buradan toplanan ölçüsü Bolu valiliğimizin zelzele hesabına yatırılarak Güneydoğu’daki vatandaşlarımızın yani bir nebze de olsa ya da bir tas çorba gönderebilirsek buradan yardım manasında. Bu kampanyaya da bu türlü bir renk katmak istedik. İnşallah başarılı olacağız” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Refüj ve Kavşak Çalışmaları Tamamlandı

Manşet Yayın: 01.03.2024 11:07
Refüj ve Kavşak Çalışmaları Tamamlandı

Safranbolu Belediyesi araç ve yaya trafiğinin daha güvenli bir alanda ulaşım sağlaması adına Aslanlar mevkiinde yer alan kavşak ve refüj çalışmalarını tamamladı.

Ulaşımda aksamaların yaşanmaması ve daha güvenli bir alan oluşturmak adına şehrin her noktasında çalışmalarını aralıksız sürdüren Safranbolu Belediyesi ekipleri Aslanlar kavşağında başladığı yenileme çalışmalarını kısa süre içerisinde tamamladı. Fen İşleri Müdürlüğü yol bakım ve onarım şefliği tarafından yapılan çalışmalar kapsamında beton bordür taşları ile kavşak ve refüjlerde yenileme ve ardından boyama yapıldı. Fen İşleri Müdürlüğü yol bakım ve onarım şefliğinin çalışmalarını tamamlamasının ardından Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Safranbolu’nun dokusuna uygun renkte çiçeklerle refüj ve kavşaklara süslendirme çalışması yapıldı. Öte yandan Safranbolu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı atölyelerde üretilen otobüs durağının da bu alana kurulumu sağlandı. Yapılan çalışmalar neticesinde araç ve yaya trafiğinin güvenliği amaçlanırken şehrin yapısına uygun kavşak ve refüjler oluşturuldu. (Ramazan Öztürk)

Refuj ve Kavsak Calismalarini Tamamlandi jpg Refuj ve Kavsak Calismalarini Tamamlandi2 scaled