Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Bölge Turizm Çalıştayı yapıldı

Gündem Yayın: 11.10.2018 09:32
Bölge Turizm Çalıştayı yapıldı

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından Zonguldak, Karabük ve Bartın illerini kapsayan Turizm Değerleri Çalıştayı düzenlendi.
Zonguldak Dedeman Otel’de düzenlenen BAKKA Bölge Turizm Çalıştayı’na bölgedeki sektör paydaşları katıldı. Çalışmalarda Türkiye Turizm Stratejisi 2023 ile uyumlu olarak bölgede turizm alternatiflerinin geliştirilmesi, doğal, kültürel, tarihi ve coğrafi değerlerin koruma kullanma dengesi içinde değerlendirilerek bölgenin turizmden alacağı payın artırılması hedefleniyor. Çalışmanın bölge ve ülke turizmine katkı sunması, son yıllarda ivme kazanan turizm sektöründe bölgeye daha sistematik ve bilimsel bir yaklaşımın kazandırılması bekleniyor.
Çalıştay hakkında bilgi veren BAKKA Genel Sekreter Vekili Elif Acar, paydaşların son görüşlerini alarak turizm noktasında bölge için genel anlamda neler yapılabilir noktasında bir eylem planı oluşturmayı hedeflediklerini belirterek, “Ajans kuruluşundan bu yana turizm odaklı çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Özellikle biz başucu kitabımız olan bölge planımızda da turizm odağında da sorunları anlatıyoruz, çözüm önerileri getiriyoruz. Bu kapsamda da yine yönetim kurulumuzun onayıyla sonuç odaklı programlar çalışıyoruz. Yine bunun ayaklarından biri olan TR 81 projesi olan yani Zonguldak, Bartın ve Karabük illerini kapsayan bölgemizde turizm değerlerinin belirlenmesi ile ilgili bir çalışma yapıyoruz. Bu çalışmalar için alternatif turizm çalışmaları, destinasyon ve rota belirleme çalışmaları, daha çok turist çekebilme çalışmaları, turizmin önündeki engeller ve bunların çözüm önerileri gibi çalışmalar var. Bu çalışmaları elbet tek başımıza gerçekleştirmiyoruz. Bizim için paydaşlarımız çok önemli, turizm odağında çalışan il kültür turizm müdürlükleri, STK’lar, belediyeler, onun dışında herhangi bir kuruma bağlı olmayan vatandaşlarımızın da görüşlerini alıyoruz. Dolayısıyla toplu bir çalışma yapıp bunu bölgemize sunmayı hedefliyoruz. Bu çalıştayımızın öncesinde de saha çalışmaları, odak grup toplantıları, bölgemizdeki değerlere yönelik teknik geziler yapıldı. Onları devamında burada artık interaktif bir şekilde paydaşlarımızdan son görüşlerini alarak turizm noktasında bölgemiz için genel anlamda neler yapabiliriz noktasında bir eylem planı oluşturmayı hedefliyoruz. Bölgemiz için hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Personel A.Ş.’de Toplu Sözleşme Görüşmeleri Başladı

Manşet Yayın: 30.05.2024 13:14
Personel A.Ş.’de Toplu Sözleşme Görüşmeleri Başladı

Belediye-İş Sendikası ile Karabük Belediyesi Personel A.Ş.’nin çalışanlarını kapsayan toplu sözleşme görüşmeleri başladı.

Belediye-İş Sendikası Karabük Şube Başkanı Tarık Düzyer, 29 Mayıs tarihinde yapılan ilk görüşmede toplu sözleşme taslağında bulunan idari maddelerin imzalandığını söyledi.

Toplu sözleşme görüşmelerine 26 Temmuz tarihinde devam edileceğini ifade eden Belediye-İş Sendikası Şube Başkanı Tarık Düzyer; “Karabük Belediyesi Personel A.Ş.’nin çalışanlarını kapsayan 01.07.2024 tarihinden itibaren geçerli olacak Toplu İş Sözleşmesi  görüşmeleri 29.05.2024 Tarihinde ilk toplantısıyla başlamış olup,  Toplu Sözleşme taslağında bulunan idari maddeler tutanak altına alınarak imzalanmıştır. Toplu Sözleşme görüşmelerine 26.07.2024 tarihinde devam edilecektir. Toplu İş sözleşmemizin şimdiden üyelerimize Karabük Belediyesine hayırlı olmasını diler, bu sözleşmenin uzlaşmayla biteceğine inancımızın tam olduğunu bildirir, Karabük Belediyesi adına sözleşme sürecini yürüten Toplu Sözleşme Heyetine Teşekkür ederiz” dedi.