Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Birlik Medyadan Görkemli Açılış

Gündem Yayın: 03.07.2022 13:23 |Güncelleme:04.07.2022 07:01
Birlik Medyadan Görkemli Açılış

Karabük’te yayın yapan günlük 7 gazetenin birleşerek Birlik Medya çatısı altında iki gazete olarak yayın hayatına devam etmesi nedeniyle yeni gazete ofisimizin açılışı Cuma günü yapıldı.

Yoğun bir katılımın olduğu açılışa;  Karabük Vali Yardımcısı Hüseyin Demirbaş, AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Cumhuriyet Halk Partisi Karabük İl Başkanı Abdullah Çakır,  ve yönetimi, İYİ Parti İl Başkanı Ali Çetin Aygün ve yönetimi, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Özkan Çetinkaya, MHP Merkez İlçe Başkanı Abdurrahman  Meşe, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Nurettin Emlik, Bağımsız Türkiye Partisi İl Başkanı  Recep Özcan, Deva Partisi il Başkanı Yusuf Aydın, Memleket Partisi İl Başkanı Muharrem Uğur Ünsal, Kamu- Sen İl Başkanı Sadık Doğdu, Emekliler Derneği Başkanı Celal Bulut,  Karabük Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yıldıray Yıldırım, Sebzeciler Odası Başkanı Cuma Kara, Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Mehmet Özen,  Sosyal Güvenlik Kurumu İl müdürü İsmail Yıldırım, Ağız ve Diş Hastanesi Başhekimi Doç.Dr. Taylan Çebi, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, İş-Kur İl Müdürü Mustafa Çalış, Karabük Valiliği Özel Kalem Müdürü Mustafa Cücü, Karabük Valiliği Basın Halkla İlişkiler Müdürü Bilal Yatmaz, Kardemir Anonim Şirketi Kurumsal İletişim Müdürü Şakir Kurter,  Sosyal Etüd ve Proje Müdürü Emre Erakçaoğlu, Karabük Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Metin Kaya, Karabük Gazeteciler ve İletişim Derneği Başkanı Serap Karaoğlu, BRTV Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çetinkaya, BRTV Genel Müdürü Zafer Acar,  İYİ Parti Safranbolu  İlçe Eski Başkanı Bilal Aslan, ASGD Karabük Şube Başkanı Semih Gülen ve basın mensupları katıldı.

Yeni gazete ofisimizin açılışında Birlik Medya yönetimi adına söz alan Sedat Karaoğlu yaptığı konuşmasında “Karabük’te yerel gazeteler bir araya geldi ve bir birliktelik oluşturduk ve bu birlikteliğin olumlu sonuçlarını görüyoruz ve bunu kamuoyu da görecek. Bunu anlatabilmek adına için sizleri davet ettik davetimizi kırmadınız çok teşekkür ediyoruz. Daha ilerde daha iyi şeyleri yapacağımızın nişanesini olarak bunu size göstermek istedik. Karabük’te bu tür birliktelikler çok nadir oluyor biz beş aydır birlikteyiz, 5 aydır her gün gazete çıkartıyoruz, her gün her gün bir şey imal ediyoruz, Karabük’ün sorunlarıyla ilgilenmeye çalışıyoruz ve bir de çok ayrı fikirlerden insanlarız bir araya geldik çok düzgün bir yapı kurduk düzgün bir personelle çalışıyoruz, personelimize iyi şeyler sunmaya çalışıyoruz. Gazeteciliğin genel anlamını biraz değiştirelim istedik, gerçekten gazetecilik yapalım istedik, kimseye muhtaç olmadan kendi işimizi yapalım istedik. Bu nedenle açık açık ilan ediyoruz bu yapı Gazeteciliği Karabük’te Gazetecilik anlamında yapmaya çalışacak. Kimseyle ilgili bel altı, bel üstü denen haberler yapılmayacak bu kuruluşlarda. Kimseyle ilgili bir ekonomik kaygımız yok gidebildiğimiz yere kadar açta kalsak böyle devam etmeye çalışacağız. Katılımız için hepinize teşekkür ediyoruz”

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse ise yaptığı konuşmada; “Ben de hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum. ben bu birlikteliğin olumlu sonuçlar getireceğine ve devam edeceğine inanıyorum başarılar diliyorum, böyle bir şeye de ihtiya. vardı aynı zamanda Karabük’ün sorunlarını dile getirirken bir de ekonomik mücadele var. Ülkenin içinde bulunduğu duruma rağmen yaptığınız birliktelik bence çok mantıklı başarılar diliyorum” dedi.

AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı Mehmet Ceylan da konuşmasında “Karabük’te basın camiasında yıllardır hizmet veren 7 tane gazetemizin birlikteliğiyle ortaya çıkmış yeni bir yapının açılışın ı gerçekleştiriyoruz.. Sizleri tebrik ediyorum. Ticari hayatta bir ataya gelerek ortaklıklar çok kolay değil, sürdürebilmek kolay değil, sürdürebilirlik çok önemli, ekonomik anlamda da ticari işbirliği çok önemli. Sizlere başarılar diliyorum” dedi.

Bu birlikteliği Karabük basını adına çok olumlu bulduğunu ifade eden Vali Yardımcısı Hüseyin Demirbaş ; “Herkesin burada olabiliyor olması bundan önce çok iyi çalışmaların yapıldığının bir göstergesi. Bu birlikteliğiniz İnşallah hayırlara vesile olur” dedi

Vali Fuat Gürel ve Karabük Milletvekilleri Niyazi Güneş ve Cumhur Ünal başta olmak bir çok isim aynı saatlerde Yenice ilçesindeki bakan ziyaretleri nedeniyle açılış programımızda yer alamadı. (Nurettin Acar)


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

30 yıllık başkan görevi bıraktı

Zonguldak Yayın: 24.06.2024 16:52
İhlas Haber Ajansı
30 yıllık başkan görevi bıraktı

30 yıldır Türkiye Emekliler Derneği Zonguldak Şube Başkanlığı görevini yürüten Hüseyin Memiş, görevine veda ettiğini açıkladı.

30 yıldır Türkiye Emekliler Derneği Zonguldak Şube Başkanlığı görevini yürüten Hüseyin Memiş görevi bırakma kararı aldı. Başkan Memiş’in yerine gelecek isim de belli oldu. Hüseyin Memiş’in yönetiminde yer alan Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) emeklisi 72 yaşındaki İsmail Bayraktar başkanlık koltuğuna geçecek.

Bayraktar yarından itibaren koltuğa geçerek göreve başlayacak.

Paylaş: