Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Bir Yılda 2100 Kg Safranbolu Kıtırı Üretildi

Gündem Yayın: 09.08.2022 14:07
Bir Yılda 2100 Kg Safranbolu Kıtırı Üretildi

 

Tüketen Değil Üreten Belediye anlayışı ile Belediye Başkanı Elif Köse önderliğinde çalışmalarına devam eden Safranbolu Belediyesi üretmeye devam ediyor.

Patentinin alınması ile üretimine hız verilen Safranbolu Kıtırı, uzun süre saklanabilmesi ve doğal lezzeti ile yerli ve yabancı misafirlerinde gözdesi oldu.

Belediye tesislerinde Safranbolu Kıtırı’nın tamamen doğal ürünlerden üretiminin yapıldığını kaydeden Başkan Köse, Yola ilk çıktıklarında günün şartlarında insanların fazlası ile doğal olmayan ürünlere yöneldiğini ve buna Safranbolu olarak alternatif bir ürün ortaya çıkarmaları gerektiğini düşündüklerini söyledi.

TAZELİĞİNİ UZUN SÜRE KORUYOR

Kıtırın doyurucu olduğu kadar atıştırmalık olarak ta tüketilebildiğini ifade eden Başkan Elif Köse, “Kıtır; uzun süre tazeliğini koruyabilen bir ürün. Bu nedenle de vatandaşların tercihi haline geldi. Kuruluşundan bu güne kadar çeşitli il ve ilçe belediye ile özel kuruluşlar tarafından sipariş verildiğini ve toplamda 2100 Kg üzerinde üretim yaptık. Vatandaşlarımızdan gelen talep üzerine üretime devam ediyoruz. Bu eşsiz ürünü denemek isteyen vatandaşlarımız Hıdırlık Seyir Tepesi, Meydan Halk Masası, Leyla Dizdar Kültür Merkezi, Tarihi Çarşı Belediye Binası ve Sosyal Tesisten temin edebilirler”  dedi. (Halil Kızılyer)


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tek katlı evde yangın paniği

Gündem Yayın: 23.06.2024 04:22
İhlas Haber Ajansı

Samsun’un Asarcık ilçesinde tek katlı bir evde yangın meydana geldi.

Yangın, Asarcık ilçesi Atatürk Mahallesi’nde bulunan Abdullah Hündür’e ait tek katlı evde çıktı. Henüz bilinmeyen bir sebeple çıkan yangında alevler evi sardı. Yangın sonucunda evde maddi zarar oluştu. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını söndürürken, jandarma olayla ilgili inceleme başlattı.

Paylaş: