Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

BİLSEM öğrencisinden olimpiyatta altın ve gümüş madalya

Günlük Yayın: 26.07.2023 22:00
BİLSEM öğrencisinden olimpiyatta altın ve gümüş madalya

Karabük Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) öğrencisi Ömer Akhan, Singapur’da düzenlenen matematik olimpiyatlarında, altın ve gümüş olmak üzere iki madalya elde etmeyi başardı.

Karabük BİLSEM’de 2 Nisan’da yapılan merkezi sınavın ardından 14 yaşındaki 9. sınıf öğrencisi Ömer Akhan, Singapur’da gerçekleştirilen olimpiyatlara katılmaya hak kazandı.
39 ülkeden 44 bin 639 öğrencinin katılımıyla düzenlenen finalde yer almayı başaran Akhan, Türkiye’yi temsil etti.
Bireysel yarışmada gümüş madalya almayı hak eden Akhan, takım oyunlarında da altın madalya kazanmayı bildi.
İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, “Ülkemize ve ilimize bu gururu yaşatan öğrencimizi tebrik ediyorum. Öğrencimizi yetiştiren kıymetli ailesi başta olmak üzere, öğrencimiz için emek veren tüm okul idaresi ve öğretmenlerimizi tebrik ederek başarılarının devamını dilerim” ifadelerini kullandı. (İHA)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

120 sporcunun katıldığı tenis turnuvası sona erdi

Bolu Yayın: 21.05.2024 00:48
İhlas Haber Ajansı
120 sporcunun katıldığı tenis turnuvası sona erdi

Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Tenis İl Temsilciliği tarafından düzenlenen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı Tenis Turnuvası sona erdi. 120 sporcunun katıldığı turnuvada dereceye giren tenisçilere ödülleri törenle verildi.

Abant Tenis İhtisas Kulübü kortlarında gerçekleştirilen turnuva yoğun katılımla gerçekleştirildi. 6 kategoride mücadele eden sporcular dereceye girebilmek için ter döktü. Müsabakaların final mücadeleleri sonunda 1 ve 2’nci olan sporcular belli oldu. Turnuvanın ödül töreni Abant Tenis İhtisas Kulübü’nde gerçekleştirildi. Törene Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler, Spor Şube Müdürü Kubilay Kalaycıoğlu, Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Leyla Beykoz, sıra sporcular ve yakınları katıldı.

“Kulübümüz ve sporcularımız büyük bir aile olmuştur”

Bolu Tenis İl Temsilci ve Kulüp Başkanı Ahmet Ulusoy, “Düzenlediğimiz turnuvalar, bu sporcuları yukarıya çıkarmak için atılan önemli adımlardır. Kulübümüz ve sporcularımız büyük bir aile olmuştur. Turnuvaya katılan tüm sporcularımıza ve ailelerine teşekkür ederim” dedi.

Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen ise turnuvanın düzenlenmesine emeği geçenlere teşekkür ederken, sporun yaşam biçimi haline getirilmesi temennisinde bulunarak, dereceye giren sporcuları tebrik etti. Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler de Bolu’da tesisleşme oranının arttığını ifade ederek, tenisin geldiği noktanın da çok önemli olduğunu söyledi. Güler, sporcuları ve turnuvada emeği geçenleri tebrik etti.