Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Bilim ve Sanatın Kalbi Safranbolu BİLSEM’de Atıyor

Manşet Yayın: 20.05.2024 12:39
Bilim ve Sanatın Kalbi Safranbolu BİLSEM’de Atıyor

2023-2024 Eğitim öğretim yılında hizmete başlayan Safranbolu Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM), yeni kurulan atölye ve dersliklerde 21. Yüzyıl eğitim becerilerini kazandıran proje temelli etkinlikler yapıyor. BİLSEM, 2024-2025 Eğitim öğretim yılında kadrolu olarak göreve başlayacak olan Sınıf Öğretmeni, Müzik, Bilişim Teknolojileri, İngilizce ve Rehberlik öğretmenleri ile öğretmen kadrosu daha da güçlendirecek.

Safranbolu Bilim ve Sanat Merkezinde, teknolojiyi üretecek ve toplum yararına kullanacak, toplumsal sorunlara çözüm bulacak, tasarım odaklı düşünme becerisine sahip bireyler yetişeceğini ifade eden Safranbolu Milli Eğitim Müdürü Said Nuri Odabaşoğlu, “Özel yetenekli öğrencilerle bilim ve sanatın kalbi Safranbolu BİLSEM’de atmaya devam edecek. Tüm öğrencilerimizi Safranbolu Bilim ve Sanat Merkezimiz atölyelerini ve dersliklerini gezmeye ve yapılan faaliyetleri tanımaya davet ediyoruz” dedi.

Bilim ve Sanatin Kalbi Safranbolu BILSEMde Atiyor2 jpg Bilim ve Sanatin Kalbi Safranbolu BILSEMde Atiyor3 jpg

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Safranbolu’da 106 yaşındaki kadın bahçede ölü bulundu

Gündem Yayın: 13.06.2024 04:52
İhlas Haber Ajansı
Safranbolu’da 106 yaşındaki kadın bahçede ölü bulundu

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde 106 yaşındaki yaşlı kadın evinin bahçesinde ölü bulundu.

Olay, Atatürk Mahallesi Sağlık Sokak’ta meydana geldi. Şaziye Demiralp (106) isimli kadını bahçede hareketsiz bir şekilde yatan gören komşuları durumu polis ve 112 Acil Servis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri yaptıkları kontrollerde yaşlı kadının hayatını kaybettiğini belirledi. Yapılan incelemenin ardından Demiralp’in cenazesi otopsi yapılmak üzere Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Paylaş: