Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

BEÜ Eczacılık Alanında Yeni Bir Önlisans Programı Açıyor

Zonguldak Yayın: 14.04.2015 07:45

ZONGULDAK Bülent Ecevit Üniversitesi, son yıllarda hızlanan lisans ve ön lisans program sayılarındaki artışındaki ivmesini düşürmüyor. YÖK, 26 Mart 2015 tarihli toplantısında Ahmet Erdoğan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (MYO) bünyesinde eğitim öğretim verecek olan Eczacılık Hizmetleri Programının açılmasını onaylandı.
Rektör Prof. Dr. Mahmut Özer Eczacılık Hizmetleri Programının açılması ile ilgili yaptığı açıklamada “Ülkemizin gelecek dönemlerdeki insan gücü ihtiyacına yönelik olarak bölüm ve programları Üniversitemize kazandırmaya devam ediyoruz.
Bu kapsamda eczacılık ve ilaç sektörünün ihtiyaç duyduğu ara insan gücünün tümüyle bilimsel bir ortamda eğitilmesi, gerekli bilgi ve donanıma sahip mesleki becerileri kazanmış bireyler olarak yetiştirilmesi amacıyla Sağlık Hizmetleri MYO bünyesinde Eczacılık Hizmetleri programını açıyoruz.
BEÜ bu yeni programına 2015-2016 Akademik Yılında 60 kontenjanla öğrenci kabul etmeye başlayacak. Programın başta Ahmet Erdoğan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuza ve Üniversitemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zorla alıkoyup darp etmeye tutuklama

Gündem Yayın: 13.07.2024 04:52
İhlas Haber Ajansı
Zorla alıkoyup darp etmeye tutuklama

Samsun’da bir kişiyi boş arazide zorla alıkoyup darp ve tehdit ettiği iddia edilen şahıs, polisin takibi sonucu yakalandı ve çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Olay, Samsun’un İlkadım ilçesi Cedit Mahallesi Kadife Sokak’ta bulunan boş arazide meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, M.Ö.’yü götürdüğü boş arazide darp edip zorla alıkoyup tehdit ettiği iddia edilen M.A. (24), şikayet üzerine İlkadım İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekiplerinin takibi sonucu yakalandı. Bugün Samsun Adliyesine sevk edilen M.A., “kişiyi hürriyetinden yoksun kılmaz kasten yaralama ve tehdit” suçlarından çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanarak Samsun T Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

Paylaş: