Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

BEÜ Devrek MYO Bilgisayar Teknolojileri Bölümü’nde İki Yeni Program Açıldı

Zonguldak Yayın: 22.04.2016 08:40
BEÜ Devrek MYO Bilgisayar Teknolojileri Bölümü’nde İki Yeni Program Açıldı

ZONGULDAK Bülent Ecevit Üniversitesi Devrek Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Teknolojileri Bölümü’nde Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon ve İnternet ve Ağ Teknolojileri Programlarının açılması Yükseköğretim Kurulu tarafından açılması onaylandı. Böylece Devrek Meslek Yüksekokulu’nda açık olan program sayısı on beş oldu. Yeni programların Devrek’e hayırlı olmasını dileğini ileten BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer: “Devrek kültürü ve sanatıyla tarihi yapısıyla önemli bir ilimiz. Açılan yeni programlarla teknolojik alanda nitelikli insan yetiştirme konusunda önemli bir çalışma içinde olacak. Görselliğin milenyumla birlikte daha fazla öne çıkması sinema, tv ve görsel sanatlara yönelimi hızla artırmıştı. Teknolojinin büyük bir gelişmeye girmesiyle birlikte görüntüler artık sanal ortamlarda işlenmeye başlandı. Bu teknoloji, insanları görüntünün içine alacak kadar büyük bir aşama kaydetti. Bilgisayar Destekli Animasyon Programı ve İnternet Ağ Teknolojileri Programı tam da bu sahada yetkin eleman ihtiyacını karşılayacak iki önemli program. Ben açılan yeni programların Üniversitemize, Devrek’e ve Zonguldak’a hayırlı uğurlu olmasını diliyor. Emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karabük’te Haziran ayında 160 konut satıldı

Manşet Yayın: 17.07.2024 15:36
Karabük’te Haziran ayında 160 konut satıldı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), tarafından açıklanan konut satış istatistiklerine göre Karabük’te Haziran ayında 160 konut satıldı.
Türkiye genelinde 2024 yılı Haziran ayında 79 bin 313 konut satıldığının belirtildiği TÜİK’in verilerine göre, Karabük’te 117’si ikinci el satış olmak üzere 160 konut satıldı.
Bu yılki satışların 11’inin ipotekli satış olarak gerçekleştiğinin ifade edildiği açıklamada, Zonguldak’ta 361, Bartın da ise 186 konutun satıldığı belirtildi.