Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

BEN KEMAL GİDİYORUM !

Köşe Yazıları Yayın: 27.07.2023 11:27
BEN KEMAL GİDİYORUM !

Sn.Kılıçdaroğlu kendi siyasi hayatını kendisi bitirmiştir.

Gerçeklerle yüzleşmek yerine inatla ve pişkince o koltukta artık oturamaz.

 

Seçimlere 3 ay kala, kullanmaya başladığı rahmetli Cüneyt Arkın’ın o ünlü repliği neydi?

“Ben Kemal Geliyorum”

BİZ yerine BEN vurgusunu bu kadar ön plana çıkarması ve ısrarla sürdürmesi yüksek egosunun en büyük göstergesidir. Ciddiyetsiz bir söylem olmuştur. Hatta komik duruma düşürmüştür.

Oysa ki, parti bir bütündür. CHP sadece Sn.Kemal Kılıçdaroğlu’ndan ibaret değildir.

 

Sn.Genel Başkan !

Ben Kemal merkezli 7 Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığı sistemini dayatmanız öfkeyi ve tepkiyi körüklemiştir.

Deva, Gelecek, Saadet ve Demokrat partiye hediye ettiğiniz koltuklarla, partinizin millet vekili sayısını düşürdünüz. Yıllardır CHP de siyaset yaptığı halde listelere giremeyen partililerin tepkisini çektiniz. Fakat umurunuzda bile olmadı.

 

En son, Sn. Ümit Özdağ’la yaptığınız gizli protokolün ortaya çıkması bardağı taşıran son damla oldu.

Bu protokolü İttifak ortaklarınızdan  ve en yakın çalışma arkadaşlarınızdan gizlemeniz ve ortaya çıkınca önce yalanlamanız, sonra da pişkince “Ne var bunda?” demeniz nasıl bir ruh hali içerisinde olduğunuzu gösteriyor.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde size destek veren Sn.Özdağ’a 3 bakanlık vaad ettiniz, bunu protokole döktünüz ve bundan partinin haberi yok! Olacak iş değil!

 

Liderliğinizi tehdit ettiğini düşündüğünüz herkesi partiden uzaklaştırdınız. Son örneği;

dün partiden ihraç ettiğiniz Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan oldu.

Tanju bey, Sn.İmamoğlunun da ihraç edilebileceğini söylüyor.

“Kemal bey koltuğu kaybetmemek için herşeyi göze almış” diyor.

 

Şu listeye bakarmısınız?

Önder Sav (Görevden aldınız) – Süheyl Batum – Umut Oran – Birgül Ayman Güler – Yılmaz Ateş – Mehmet Sevigen – Emine Ülker Tarhan – Öztürk Yılmaz – Aylin Nazlıaka (PM kararıyla geri döndü) – Muharrem İnce- İrem Çiçek (CNN’e çıktı diye) – Ümit Kocasakal (CNN’e çıktı diye) Bunlar benim aklıma gelenler. Unuttuğum, takip edemediğim mutlaka daha nice isimler vardır.

Sn. Genel Başkan, Ali kıran başkesen misiniz? Parti babanızdan miras mı kaldı?

At at nereye kadar? Partide adam bırakmadınız. Bu yaptığınız diktatörlük değil de nedir? Demokrat olduğunuzu iddia edeceksiniz, anti demokratik uygulamalarla koltuğu sağlama almanın hesaplarını yapacaksınız.

 

Kurultayda, mevcut delegelerle seçilmeniz garanti olmadığı için şimdi de delegeleri değiştirme derdine düştünüz.

Koltuğu akşam giderken eve götürün! Yokluğunuzda, mazallah birisi oturuverir.

 

Artık mızrak çuvala sığmıyor. Kazan kaynamaya başladı.

 

Deleğe oyunlarıyla belki  koltuğa tekrar oturabilirsiniz. Fakat o koltuk artık sizin için çivili bir koltuk olacaktır.

 

Son derece dürüst, ahlaklı, edepli, terbiyeli, kibar, akıllı, çalışkan ve tecrübeli bir devlet adamısınız. Umudumuz oldunuz. Sizden çok şey bekledik. Ne yazık ki, olmadı. Liderlik çok farklı bir şey!

 

“Ben Kemal geliyorum”  demiştiniz!

gelemediniz.

Bari “Ben Kemal gidiyorum” deyin ve daha fazla zorlamadan, yol yakınken gidin.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İmar ve ruhsatta dijital devir: Artık evrak için belediyeye gitmeye gerek yok

Teknoloji Yayın: 22.09.2023 08:48
Kaynak: İHA
İmar ve ruhsatta dijital devir: Artık evrak için belediyeye gitmeye gerek yok

Samsun’un İlkadım Belediyesi’nde devam eden dijitalleşme çalışmaları çerçevesinde hizmete giren “E-Belge Platformu” ile imar ve ruhsat süreçleri dijitalleşti, artık bu evraklar ile belediyeye gitmeye gerek kalmadı.

Dijital dönüşüm çalışmalarını sürdüren İlkadım Belediyesi, son olarak E-Belge Platformu ile vatandaşların imar durum evrakı (E-ÇAP), yapı ruhsatı (E-RUHSAT), yapı kontrol ve iskan (E-İSKAN), eksper inceleme (E-EKSPER) üzere müracaat süreçlerini tek bir platformda dijital mecraya taşıdı. İmar durumu ve yapı ruhsatı müracaatlarını belediyeye gelerek yazılı olarak yapan vatandaşlar artık belediyeye gelmeden süreçlerini e-belge uygulaması üzerinden çok daha süratli bir formda yapabilecek.

“Belediyeye gelinmesine gerek yok”

E-Belge Platformu hakkında bilgi veren İlkadım Belediye Lideri Necattin Demirtaş, “Vatandaşlarımıza kaliteli, süratli, inançlı ve şeffaf bir halde hizmet sunmak için dijital dönüşüm çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu uygulama ile vatandaşlarımızdan sıklıkla gelen ‘Evrakım kayboldu, evrakım hala imzalanmadı, belediyeye gelip gitmekten yorulduk’ üzere şikayetleri ortadan kaldırıyoruz. Artık kimse belediyede üniteler ortasında dolaşmayacak. Hatta belediyeye gelinmesine bile gerek kalmayacak. E-Belge Platform uygulaması ile vatandaşlarımız istedikleri bilgi ve evrakla İlkadım Belediyesi kurumsal web sitesinden erişim sağladıktan sonra ana sayfadaki süratli menüde bulunan ‘E-Belge Platformu’ uygulamasına giriş yapabilecek. E-belediye üyelik süreçleri denetiminden sonra uygulamaya basitçe erişim sağlanacak” dedi.

Ekspertiz incelemeleri de dijital ortamda yapılıyor

Belediye Hizmet Binası Çok Gayeli Salon’da düzenlenen toplantıda uygulamanın kullanımı ve getirdiği kolaylıkları anlatan yazılım firması yetkilileri ise şu bilgileri verdi:

“Geliştirdiğimiz E-Belge Platformu’na girerek e-devlet, telefon ve mail adresi ile kendi isminize sistemde bir profil oluşturuyorsunuz. Talepler doğrultusunda ilgili dokümanlar sisteme yüklenerek elektronik imzalı dokümanlar dijital olarak hazırlanıyor. Uygulama; hazırlanmakta olan imar durumu dokümanının ve yapı ruhsatı talebinin hangi etapta olduğu yapı sahibine ve yapı müteahhidine SMS ve mail yoluyla otomatik olarak bildiriyor. Böylelikle vatandaşlar müracaatının hangi kademede olduğunu takip edebiliyor. Onaylanan proje ve evraklar elektronik olarak imzalandığı için E-Belge Platformu uygulaması ile vatandaşlar vakitten ve kağıt tüketiminden tasarruf ederek imar müracaat süreçlerini belediyeye gelmeden dijital ortamda tamamlayabiliyor. Birebir vakitte yapı kontrol sürecinin de dijital ortama taşınmasıyla yapının kontrolüne ait tüm bilgi ve dokümanlar elektronik ortamda takip edilebiliyor. Yapı kullanma müsaade evrakı taleplerinde de müracaat sahibi süreci dijital ortamda takip etme imkanı buluyor. Kredi ile konut almak için yapılan müracaatlarda ekspertiz incelemelerinin de dijital ortamda yapılması kolaylığı sunulduğundan süratli bir halde kredilendirme süreçlerinin yürütülmesine imkan sağlıyor.”