Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Belediyenin Açtığı Kurslar İçin Başvurular Başladı

Manşet Yayın: 26.09.2023 15:36 |Güncelleme:27.12.2023 16:29
Belediyenin Açtığı  Kurslar İçin Başvurular Başladı

Kültürden eğitime, meslek edindirmeden, spor ve müziğe kadar onlarca kursla 4 ana kategoride eğitim verecek olan Safranbolu Belediyesi SAKEM kursları için başvurular başladı. Ekim ayının ikinci haftası ile birlikte tüm kurslar start verecek.

Safranbolu Belediyesi kursları yüzlerce öğrencisini ağırlamaya hazırlanıyor. 4 farklı alanda onlarca kursta usta öğreticiler tarafından kursiyerlere eğitim verilecek. Meslek edindirme kursu çatısı altında kursiyerlere, bilgisayar işletmenliği, ileri excel, ofis programları, web tabanlı içerik yönetim sistemleri, C#, python programlama, autocad, hızlı f klavye kullanımı, İngilizce, Rusça, Almanca, 3ds max, reklam ve tasarım, işaret dili, diksiyon, girişimcilik, çocuk gelişimi ve eğitimi, hasta ve yaşlı bakımı, ilk yardım dersleri verilecek. Kültür Eğitim statüsünde geleneksel el nakışları, takı tasarım, iğne oyası yapımı, kırkyama, ebru, filografi tekniği, deriden aksesuar yapımı, çocuklar için resim sanatı eğitimi (7 yaş ve üzeri), yağlı boya resim, sanatsal mozaik, resim sanat eğitimi, aşçı çırağı, pastacı çırağı, seramik, giyim üretim teknolojisi, ahşap teknolojileri eğitimleri verilecek.

Kontenjan sınırı bulunan müzik kurslarında ise 7-14 yaş ve 15 yaş üzeri vatandaşlar için keman, gitar, bağlama dersleri, 6-14 yaş ve 15 yaş üzeri için piyano, 13 yaş ve üzeri için ise yan flüt eğitimleri verilecek. Spor kursları kategorisinde 7 yaş ve üzeri için voleybol, basketbol, masa tenisi, 3-7 yaş arası çocuklar için jimnastik, 18 yaş ve üzeri için halk oyunu eğitimleri verilecek. Ayrıca sağlıklı yaşam için harekete geç sloganı ile yürüyüş ve egzersizler yapılacak. 4 ana kategoride yaklaşık 50 farklı kurstan faydalanmak isteyen vatandaşların kayıt yaptırmaları için www.sakem.org internet adresinden başvurmaları gerekiyor. (Yusuf Korkmaz)

Belediyenin Actigi Kurslar Icin Basvurular Basladi2 jpg Belediyenin Actigi Kurslar Icin Basvurular Basladi jpg

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te çeşitli suçlardan aranan 4 kişi yakalandı

Karabük Yayın: 22.02.2024 10:13
İhlas Haber Ajansı
Karabük’te çeşitli suçlardan aranan 4 kişi yakalandı

Karabük’te çeşitli suçlardan hakkında arama kararı bulunan 4 kişi yakalandı.

İl Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Asayiş Şube Müdürlüğü İnfaz Büro Amirliği ekipleri tarafından aranan şahısların yakalanmasına yönelik yapılan çalışmada “kullanmak için uyuşturucu ve uyarıcı madde satın almak, kabul etmek, bulundurmak ve kullanmak, basit yaralama” suçlarından toplam 7 yıl 9 ay 10 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan A.C. ile hakkında “alkol veya uyuşturucu maddenin etkisi altındayken araç kullanma” suçundan 1 ay 15 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan S.S. yakalandı. Yakalanan 2 kişi, adli işlemlerinin ardından tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi.
Yenice İlçe Emniyet Amirliği ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından müşterek olarak aranan şahısların yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalarda ise “kullanmak için uyuşturucu ve uyarıcı madde satın almak, kabul etmek, bulundurmak ve kullanmak” suçundan kesinleşmiş 3 yıl 9 ay hapis cezası ile yakalama emri bulunan A.A.Y. ve “nitelikli olarak konut dokunulmazlığını ihlal etme” suçundan kesinleşmiş 5 yıl 9 ay hapis cezası bulunan Ö.Ö. yakalandı. Şahıslar, işlemlerin ardından Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilecek.