Kurban Bayramı’na yaklaştığımız şu günlerde Karabük Belediyesi kurbanlık satış ve kesimi ile ilgili gerekli hazırlıklarını tamamladı.
Kurban Bayramında kurban satışları Yenice yolu üzeri, Melise Köyü karşısında hizmete sunulan mezbaha alanında kurulan hayvan pazarında yapılacak.
Ayrıca vatandaşların kurbanlarını rahat bir şekilde alabilmeleri ve mezbaha alanına ulaşımlarını sağlamak amacı ile balık pazarından ücretsiz servis hizmeti de sağlandı. Buna göre ücretsiz otobüs sefer saatleri şu şekilde açıklandı. “Balık Pazarı (Kalkış) 09.00 – 11.00 – 13.00 – 15.00 – 17.00, Mezbaha (Kalkış) 10.00 – 12.00 – 14.00 – 16.00 – 17.15.”
Karabük Belediyesi tarafından kurbanlık satış noktası olarak belirlenen Hayvan Pazarının dışında satış yapılması kesinlikle yasaklanırken, yasağa uymayanlara ise Karabük Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince gerekli cezai işlem uygulanacak. Kurbanlık satışı yapılan alanda ise denetimler Belediye Veteriner Müdürlüğü tarafından yapılacak. Ayrıca kurbanlarını kestirmek isteyen vatandaşlar için bayramın 1. ve 2. günü Karabük Belediyesi ekipleri tarafından Karabük Belediyesi mezbahasında ücretsiz kesim yapılacak. (Halil Kızılyer)