Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Belediyeden Kurban Pazarına Ücretsiz Servis

Gündem Yayın: 07.07.2022 13:16
Belediyeden Kurban Pazarına Ücretsiz Servis

Kurban Bayramı’na yaklaştığımız şu günlerde Karabük Belediyesi kurbanlık satış ve kesimi ile ilgili gerekli hazırlıklarını tamamladı.

Kurban Bayramında kurban satışları Yenice yolu üzeri, Melise Köyü karşısında hizmete sunulan mezbaha alanında kurulan hayvan pazarında yapılacak.

Ayrıca vatandaşların kurbanlarını rahat bir şekilde alabilmeleri ve mezbaha alanına ulaşımlarını sağlamak amacı ile balık pazarından ücretsiz servis hizmeti de sağlandı. Buna göre ücretsiz  otobüs sefer saatleri şu şekilde açıklandı. “Balık Pazarı (Kalkış) 09.00 – 11.00 – 13.00 – 15.00 – 17.00, Mezbaha (Kalkış) 10.00 – 12.00 – 14.00 – 16.00 – 17.15.”

Karabük Belediyesi tarafından kurbanlık satış noktası olarak belirlenen Hayvan Pazarının dışında satış yapılması kesinlikle yasaklanırken, yasağa uymayanlara ise Karabük Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince gerekli cezai işlem uygulanacak. Kurbanlık satışı yapılan alanda ise denetimler Belediye Veteriner Müdürlüğü tarafından yapılacak. Ayrıca kurbanlarını kestirmek isteyen vatandaşlar için bayramın 1. ve 2. günü Karabük Belediyesi ekipleri tarafından Karabük Belediyesi mezbahasında ücretsiz kesim yapılacak. (Halil Kızılyer)

 


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

30 yıllık başkan görevi bıraktı

Zonguldak Yayın: 24.06.2024 16:52
İhlas Haber Ajansı
30 yıllık başkan görevi bıraktı

30 yıldır Türkiye Emekliler Derneği Zonguldak Şube Başkanlığı görevini yürüten Hüseyin Memiş, görevine veda ettiğini açıkladı.

30 yıldır Türkiye Emekliler Derneği Zonguldak Şube Başkanlığı görevini yürüten Hüseyin Memiş görevi bırakma kararı aldı. Başkan Memiş’in yerine gelecek isim de belli oldu. Hüseyin Memiş’in yönetiminde yer alan Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) emeklisi 72 yaşındaki İsmail Bayraktar başkanlık koltuğuna geçecek.

Bayraktar yarından itibaren koltuğa geçerek göreve başlayacak.

Paylaş: