Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Belediye Meclisinde Depremzedeler Unutulmadı

Gündem Yayın: 08.02.2023 15:42
Yazar:
Belediye Meclisinde Depremzedeler Unutulmadı

Safranbolu Belediye Meclisi Şubat Ayı 2. Birleşiminde depremde hayatını kaybedenler   için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Saygı duruşunun ardından kısa bir konuşma yapan Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse,  “Öncelikle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır, yaralılara acil şifalar diliyorum. Çok büyük bir deprem ve çok kaybımız var. Hepimiz çok üzgünüz. Ancak yaraların da bir an evvel sarılması gerekmekte. Bu bağlamda kampanya süresince desteklerini esirgemeyen Belediye Meclis Üyelerimize, değerli Safranbolu halkına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Başkan Köse şöyle devam etti, “AFAD koordinesinde ve Hayır Çarşısı tarafından yürütülen yardım kampanyasında desteklerin ardı arkası kesilmiyor. Şunu özellikle belirtmek isterim ki; İşin ucundan tutmak için birbirleri ile yarışan vatandaşlarımızı gördükçe böyle bir kentin Belediye Başkanı olmaktan gurur duymakta haklı olduğumu görüyorum.”  (Halil Kızılyer)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te silahla havaya ateş eden şahıslar yakalandı

Karabük Yayın: 16.04.2024 10:14
İhlas Haber Ajansı
Karabük’te silahla havaya ateş eden şahıslar yakalandı

Karabük’te silahla havaya ateş açan 2 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Ergenekon Mahallesi’nde araç içerisinden silahla ateş açıldığı ihbarını alan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları çalışmada söz konusu şahsın M.D. olduğunu tespit etti. Şahıs gözaltına alınırken, yapılan aramada ruhsatsız tabanca ve tabancaya ait mermi ele geçirildi. Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından olay yerinde ele geçirilen ve muhafaza altına alınan mermi kovanlarının şahıstan ele geçirilen silaha ait olmadığı tespit edilirken, yapılan yeni çalışmada M.D.’ye ait bir adet daha ruhsatsız tabanca ele geçirildi. Ele geçirilen silahlara el konuldu.
Polis ekipleri ayrıca Aydınlıkevler Mahallesi’nde silahla ateş açıldığı ihbarı üzerine yaptıkları çalışmada, olayın faili B.Ö.’yü gözaltına aldı. Yapılan aramada 1 adet kurusıkı tabir edilen ses tabancası ve tabancaya ait mermi ele geçirildi.
Gözaltına alınan 2 şahıs hakkında soruşturma başlatıldı.