Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Başkan Vergili Ovacık’ta İncelemelerde Bulundu

Ovacık Yayın: 09.04.2015 14:37
Başkan Vergili  Ovacık’ta İncelemelerde Bulundu

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Ovacık Belediyesi için daha önce sözünü verdiği hizmetleri yerine getirmek üzere ilçede incelemelerde bulundu.
Daire müdürleriyle birlikte ilçeye yapılacak olan mahalle çeşmeleri, mezarlık düzenlemesi ve yolların bakım onarım işlerini yerinde inceleyen Vergili, havaların düzelmesiyle birlikte çalışmaların başlayacağını söyledi ve “Ovacık uzun yıllardan bu yana ihmal edilmiş bir ilçemiz. Mustafa başkanımızla birlikte burasını yaşanabilir bir ilçe haline getirmeye kararlıyız. Çalışmalarımız sadece bunlarla sınırlı kalmayacak. 4 yılın sonunda hemen hemen tüm ihtiyaçları giderilmiş bir Ovacık hedefliyoruz” dedi.
Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin temaslarından ve katkılarından dolayı son derece mutlu olduğunu kaydeden Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Dursun da yaptığı açıklamada; “İlk etapta yollarımızın bakım ve onarımı, mezarlık düzenlemesi ve mahalle çeşmelerini ele aldık. Rafet başkanımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Ovacık’ın genel olarak çok eksiği var. Bunları sadece yerel yönetim olarak karşılamamız çok zor. Merkezi hükümetin de bir çok yönden geri kalmış ilçemize sahip çıkması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ruhsatsız maden ocağının önünde yüksekten düşen işçi hayatını kaybetti

Gündem Yayın: 17.07.2024 16:52
İhlas Haber Ajansı

Zonguldak’ta iddialara göre ruhsatsız işletilen maden ocağının önünde yüksekten düşerek yaralanan Satılmış Gedik isimli işçi, kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

İddialara göre olay Kilimli ilçesine bağlı Damarlı Mahallesi Açık İşletme mevkiindeki orman sahasında meydana geldi. Sahadaki ruhsatsız işletilen maden ocağında çalışan Satılmış Gedik (32) isimli maden işçisi, kendisini hastaneye getiren D.Y.’nin iddiasına göre maden ocağının önünde yüksekten düşerek yaralandı. Kilimli Semt Polikliniği’ne getirilen Satılmış Gedik yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Otopsi için Atatürk Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.

TTK ekibi ve Olay Yeri İnceleme Müdürlüğü ekipleri olay yerinde çalışma başlattı.

Paylaş: