Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Başkan Köse’den Çaycuma Ziyareti

Safranbolu Yayın: 06.10.2021 09:37
Başkan Köse’den Çaycuma Ziyareti

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’yı ziyaret etti.

Geçtiğimiz yıl hizmete giren yeni Belediye hizmet binasında gerçekleşen ziyarette her iki Başkan da çalışmalarından ve projelerinden söz ederek, görüş alıverişinde bulundular.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Elif Başkanımızı ve çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Projeleri ve halka yakınlığı ile Safranbolu’nun vizyonunu değiştirdi. Çok daha önemli hizmetlere imza atacağından şüphem yok. Nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Gösterilen ilgiye ve iltifata teşekkür eden Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse ise, ” Bizler de Sayın Başkanımızı ve çalışmalarını takip ediyoruz. Çaycuma için önemli çalışmalarının yanı sıra güzel de bir hizmet binasını ilçeye kazandırdı. Kendisini kutluyor ve binanın hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

Bir süre daha süren sohbetin ardından, 2020 yılında hizmete giren binada incelemelerde bulunuldu.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Kültür Sanat Yayın: 26.05.2024 20:30
İhlas Haber Ajansı
Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Gastronomi dünyasının önemli kaynaklarından biri olan Taste Atlas’ın Dünyanın En İyi Ekmekleri (Top Ten Breads) listesinde Bafra pidesi 1, Samsun pidesi 2’nci sırada yer aldı.

Uluslararası Taste Atlas internet sitesi, dünyanın en iyi ekmeği olarak Bafra pidesini seçti. Geleneksel tarifleri öne çıkarmasıyla bilinen Taste Atlas sitesi, dünyanın en iyi ekmeklerini listeledi. Listenin ilk 10’unda birinci sırada Bafra pidesi bulunurken, Samsun pidesi ise 2’nci sırada yer aldı.

Samsun Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Her iki lezzetimizin de dünyanın dört bir yanındaki yerel yemekler, içecekler ve restoranlar hakkında bilgi sunan interaktif bir harita ve bilgi platformu olan 837 bin takipçili Taste Atlas’ın listesinde ilk ikiye girmeyi başarması, dünya genelinde gastronomi turizmi destinasyonlarını keşfetmek isteyenlerin ve gurmelerin ilgisini çekecek, hem göze ve hem de damağa hitap eden çok sayıda yöresel lezzetiyle Samsun mutfağının tanıtımına büyük bir katkı sağlayacaktır” ifadelerine yer verildi.