Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Başkan Babaş, KASMİB Başkanlığı’na seçildi

Kastamonu Yayın: 17.03.2017 07:30
Başkan Babaş, KASMİB Başkanlığı’na seçildi

KASTAMONU Belediye Başkanı Tahsin Babaş, KASMİB Başkanlığına seçildi. Kastamonu Valiliği görevinden kendi isteğiyle emekli olan Kastamonu Mahalli İdareler (KASMİB) Birlik Başkanı Mesut Yıldırım’ın görevinden ayrılmasının ardından KASMİB Meclisi Olağanüstü gündem ile toplandı. İl Genel Meclis Salonu’ndaki toplantı, KASMİB’in birinci Başkanvekili Tahsin Babaş başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda Birlik Başkanı, Başkanlık Divanı ve Encümen Üye seçimlerinin yanı sıra katı atıktan elektrik enerjisi üretilmesi adına encümene yetki verilmesi oylandı. KASMİB Başkanlığına üyelerin önergesiyle Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş teklif edildi. Yapılan seçimde Belediye Başkanı Tahsin Babaş, KASMİB’in yeni başkanı olurken 1’inci Başkan Vekilliğine Tosya Belediye Belediye Başkanı Kazım Şahin, Encümen Üyeliğine ise Doğanyurt Belediye Başkanı Ahmet Kaya seçildi. Toplantıda ayrıca Devrekani Sarıyonca Köyü’nde bulunan Katı Atık Bertaraf Tesisi’nden elektrik enerjisi üretilmesi için 20 yıla kadar ihale yetkisi Birlik Encümenine oy birliğiyle verildi. KASMİB üyelerine teşekkür eden Kastamonu Belediye Başkanı ve KASMİB Başkanı Tahsin Babaş, “Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’in ilimizde göreve başladığı gün KASMİB ile ilgili konuyu kendisiyle paylaştık. Sayın Valimizin direktifleri ve talimatları doğrultusunda böyle bir yapılanmaya gidilmesi uygun görüldü. Bizler Sayın Valimiz ile birlikte faaliyetlerimizi gerçekleştireceğiz” dedi. Başkan Babaş, Katı Atık Bertaraf Tesisi’nde depolanan çöpte oluşan gazı elektrik enerjisine dönüştürmek için gerekli çalışmaları yaparak hızla ihaleye çıkmak istediklerini de vurguladı. Başkan Babaş, üyeler ile yapılan görüşmelerin ardından birlik olağan toplantısının 28 Nisan’da gerçekleştirilmesine karar verildiğini ifade ederek oturumu kapattı.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zorla alıkoyup darp etmeye tutuklama

Gündem Yayın: 13.07.2024 04:52
İhlas Haber Ajansı
Zorla alıkoyup darp etmeye tutuklama

Samsun’da bir kişiyi boş arazide zorla alıkoyup darp ve tehdit ettiği iddia edilen şahıs, polisin takibi sonucu yakalandı ve çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Olay, Samsun’un İlkadım ilçesi Cedit Mahallesi Kadife Sokak’ta bulunan boş arazide meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, M.Ö.’yü götürdüğü boş arazide darp edip zorla alıkoyup tehdit ettiği iddia edilen M.A. (24), şikayet üzerine İlkadım İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekiplerinin takibi sonucu yakalandı. Bugün Samsun Adliyesine sevk edilen M.A., “kişiyi hürriyetinden yoksun kılmaz kasten yaralama ve tehdit” suçlarından çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanarak Samsun T Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

Paylaş: