Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Bartın’da millet demokrasi için kenetlendi

Bartın Yayın: 25.07.2016 07:07
Yazar:
Bartın’da millet demokrasi için kenetlendi

BARTIN ’da Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) askeri darbe girişiminin 9’uncu gününde toplumun farklı kesimlerinden binlerce kişi kent meydanında demokrasi nöbeti tutmaya devam etti. Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi sonrası demokrasiye sahip çıkma adına Bartın’da 9. gününde de binlerce kişi Cumhuriyet Meydanı’nın da toplandı. Bartın Valisi Nusret Dirim burada yaptığı konuşmada milletçe hak etmediğimiz günler geçirildiğini belirterek, “Türkiyemiz 15 Temmuz’da hiç hakketmediği bir kara leke yaşadı. Çok büyük bir sıkıntı yaşadı. Geleceğimiz çok aydınlık olacağını bu günden görüyoruz. Çünkü işleyişimiz normalleşmeye başladı. Milletimiz tüm iradesiyle geleceğine sahip çıktı”dedi. Darbe girişiminin ardından Bartın kent meydanına ilk gelenlerden olan Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan ise, millet olarak tarih yazdıklarının altını çizdi. Rektör Kaplan, Türk Milleti’nin imanıyla her zorluğun üstesinden gelebileceğini de kaydederek, “Bedelini tanklara siper eden, vücudunu kurşunlara siper eden yiğit kardeşlerimize, analarımıza, bacılarımıza selam olsun. Bizim bu güne gelmemiz için yiğitçe tavrını sergileyerek, milleti birbirine bayrak altında etrafında ‘Meydanlara çıkın’ diyerek toplayan Cumhurbaşkanımız’a selam olsun. Bugün bütün dünya görmüştür ki bu milletin imanı karşısında hiçbir tank, tüfek, füze duramamıştır” diye konuştu.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Araçlarında uyuşturucu madde ile yakalanan 2 şahıs tutuklandı

Kastamonu Yayın: 24.04.2024 08:48
İhlas Haber Ajansı
Araçlarında uyuşturucu madde ile yakalanan 2 şahıs tutuklandı

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde jandarma ekipleri tarafından arama yapılan araçta uyuşturucu ile yakalanan 2 şahıs tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince uyuşturucu madde imal ve ticaretinin önlenmesine yönelik çalışmalar devam ediyor. Bu çalışmalar neticesinde Tosya ilçesinde 2 şahsa ait ikamet ve araçlarında yapılan aramada, paketler halinde hazırlamış satışa hazır 150 gram metamfetamin, esrar ve 16 bin 800 TL suçtan elde edildiği değerlendirilen para ele geçirildi. Gözaltına alınan şahıslar, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Hakim karşısına çıkartılan şahıs tutuklandı.

Paylaş: