Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Bartın’da İstihdam Garantili Kursta Eğitimlere Başlandı

Bartın Yayın: 09.04.2015 07:41
Bartın’da İstihdam Garantili Kursta Eğitimlere Başlandı

BARTIN İŞKUR Müdürlüğü ve Bartın Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası’nın düzenlediği bilgisayarlı muhasebe kursunda eğitimler başladı.
Bartın’daki muhasebe konusunda deneyimli eleman sorununu çözmek için İŞKUR İl Müdürlüğü ve Bartın Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası tarafından açılan istihdam garantili kursta eğitimler verilmeye başlandı.
Geçmiş dönemde açtıkları kurslarla sektöre deneyimli eleman kazandırdıklarını söyleyen Bartın Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Aykut Oktay Ulu, işletmelerin ve muhasebecilerin vasıflı eleman sorunlarına çözüm üretmeye devam ettiklerini belirtti.
“BÜYÜK BİR AÇIĞI KAPATACAK
Düzenlenen kursun ilde büyük bir açığı kapatacağını da anlatan Ulu şöyle konuştu: “Geçen dönem taahhüt ettiğimiz rakamında üzerinde kursiyerlerimizi işe yerleştirdik. Bu sene de inşallah aynı hedefi tutturmak istiyoruz.
Özellikle KOBİ, ticaret ve sanayi odası üyelerinin yetişmiş eleman açığını gidermek için çalışmalarımız sürecek.
Bilgisayarlı muhasebe mesleği en fazla aranan meslek dallarından biri. Bu kursun sonunda istihdam garantisi olması ve bunun odamız tarafından sağlaması bizi ziyadesi ile memnun ediyor.”

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardiyolojik görüntüleme: Kalp sağlığında yeni dönem

Sağlık Yayın: 24.07.2024 16:07
İhlas Haber Ajansı
Kardiyolojik görüntüleme: Kalp sağlığında yeni dönem

Kalp hastalıklarının erken teşhisi ve tedavisinde büyük bir adım olan kardiyolojik görüntüleme yöntemleri, kalp sağlığını korumada kritik bir rol oynuyor. Kardiyolojik görüntüleme, kalbin yapısal ve fonksiyonel durumunu değerlendirmeye yardımcı olan çeşitli teknolojileri içeriyor.

Kardiyolojik görüntülemenin, kalp ve damar sisteminin yapısını ve işlevini incelemek için kullanılan tıbbi görüntüleme tekniklerini kapsadığını ifade eden Medicana International Samsun Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Dr. İsmail Ekinözü, “Bu yöntemler, doktorların kalp hastalıklarını erken teşhis etmelerine ve uygun tedavi planlarını belirlemelerine yardımcı olur. Ekokardiyografi (EKO) kalbin ultrason kullanılarak incelenmesini sağlar. Kalp kapakları ve kalp odacıklarının detaylı görüntülerini sunar. Elektrokardiyografi (EKG) kalbin elektriksel aktivitesini ölçer ve kalp ritmindeki anormallikleri tespit eder. Manyetik Rezonans Görüntüleme (MRG) ise yüksek çözünürlüklü kalp görüntüleri sağlayarak kalp kası ve çevresindeki dokuların detaylı incelenmesini sağlar. Bilgisayarlı Tomografi (BT) Anjiyografi damarların detaylı görüntülerini elde ederek tıkanıklık ve daralmaları tespit ederken Nükleer Kardiyoloji radyoaktif maddeler kullanarak kalp kan akışı ve fonksiyonlarını değerlendirir. Radyoaktif madde kullanarak hastanın kalp krizi geçirmeden kalp krizi teşhisi erken tespit edilebilmektedir” dedi.

Kardiyolojik görüntülemenin önemini ifade eden Dr. İsmail Ekinözü, “Kalp krizi riskini belirlemek, kalp hastalıklarının erken teşhisi ve tedavisi için hayati önem taşır. Bu yöntemler sayesinde, doktorlar kalp hastalıklarını daha iyi anlayabilir ve hastaların yaşam kalitesini artırabilirler. Kardiyolojik görüntüleme, kalp hastalıklarının erken teşhisi ve tedavisinde devrim niteliğinde bir rol oynar. Gelişen teknoloji ile birlikte, bu görüntüleme yöntemleri daha erişilebilir ve etkili hale gelmektedir. Kalp sağlığınızı korumak ve olası riskleri önceden belirlemek için düzenli kardiyolojik kontrollerinizi ihmal etmeyin” diye konuştu.