Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Bartın’da çocuklara robotik kodlama kursu

Bartın Yayın: 22.02.2024 12:48
İhlas Haber Ajansı
Bartın’da çocuklara robotik kodlama kursu

Bartın’da çocuklara zihinsel gelişimlerini destekleyen Robotik Kodlama eğitimleri veriliyor.

Bartın Belediyesi Bilim Atölyesi ve Bartın Bilim Derneği tarafından çocuklar için Robotik Kodlama kursu düzenleniyor. Yeni nesil yazılımcıların yetişmesine imkan sağlayacak kurslar düzenlediklerini belirten Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu; “Çocuklarımız geleceğin girişimcileri, yazılımcıları, tasarımcıları olacak. Bu çerçevede Bilim Atölyemiz ve Bartın Bilim Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen Robotik Kodlama Kursumuz büyük önem taşıyor. Her yıl düzenli olarak açılan kursumuz bu yıl da devam ediyor. Yavrularımızın gelişiminde katkıda bulunan değerli öğretmenlerimize teşekkür ediyor, genç kardeşlerimize eğitim öğretim hayatlarında başarılar diliyorum” dedi

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tatilciler, Bolu’nun doğa harikasına akın etti

Dünya Yayın: 17.06.2024 16:45
İhlas Haber Ajansı

Bolu’nun doğa harikası Gölcük Tabiat Parkı, Kurban Bayramı’nın 2’nci gününde tatilcilerin akınına uğradı.
Bolu’nun incisi olarak tabir edilen Gölcük Tabiat Parkı, Kurban Bayramı’nın 2’nci gününde güzel havayı değerlendirmek isteyen tatilcilerin akınına uğradı. Şehir merkezine 13 kilometre uzaklıkta bulunan Tabiat Parkı’nın piknik alanlarını vatandaşlar doldurdu. Mangal ve piknik yapan vatandaşlar temiz havada tatil yapma fırsatı buldu. Göl manzarasına karşı bol bol fotoğraf çekilen tatilciler, göl etrafında yürüyüş yaparak temiz havanın tadını çıkardı.
Gölcük Tabiat Parkı’nın manzarasına karşı eşiyle birlikte oturan Gönül Kilitçi, “Hava güzel, ne sıcak ne soğuk. İnsanlar kalabalık. Epey kalabalık Gölcük. Bizde kalabalığı pek sevmiyoruz ama burada bir kafa dinleyelim dedik” diye konuştu.

Paylaş: