Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Baro Başkanları Karabük’te Buluştu

Gündem Yayın: 23.06.2014 07:01
Yazar:

Zonguldak, Kastamonu, Çankırı, Bartın, Kilis, Amasya ve Kırıkkale illerinin Baro Başkanları tarafından Karadeniz Baroları toplantısı yapıldı

K aradeniz Baroları toplantısı genişletilmiş olarak Safranbolu’da gerçekleştirildi.

Karabük Barosunun sosyal tesisi açılışı için Safranbolu’ya gelen, Zonguldak, Kastamonu, Çankırı, Bartın, Kilis, Amasya ve Kırıkkale illerinin Baro Başkanları tarafından Karadeniz Baroları toplantısı yapıldı.

Bağlar Saray Otel’de gerçekleşen toplantının açılışında konuşan Karabük Baro Başkanı Av. Rıdvan Erdoğan, Türkiye genelinde çok sayıda Baro Başkanının katılımı ile genişletilmiş Barolar Başkanları toplantısını yaptıklarını söyleyerek, “ Karadeniz Baroları toplantısı daha öncede yapılıyordu ancak bu toplantılar periyodik bir döneme giremedi. Umut ediyoruz ki artık bu toplantıların periyodik ile devam etmesini arzu ediyoruz” dedi.

Toplantının başkanlığını yöneten Amasya Baro Başkanı Ahmet Melik Derindere ise, birbirlerini gördükçe konuştukça mesleğin gelişimi ile ilgili birbirlerine katkı verdiklerini söyledi.

Ne yapabileceklerini çok sıcak samimi olarak tartıştıklarını belirten Derindere, “Çok farklı görüşten arkadaşlarla bir araya geliyoruz. Tek ortak paydamız avukatlık mesleği. Bizim farklı düşüncelerde baro başkanları ve meslektaşlarımızın olması bir zenginliktir. Bu zenginlik üzerine mesleğimizi geliştirme çabası içersinde olmamız lazım. Birbirimize ters bakmadan, ötekileştirmeden, kimsenin kimseye farklı bir üstünlüğünün olmadığını kabul ederek mesleğimizin geliştirilmesi düşüncesinde olmamız lazım. Çok zor bir mesleğimiz var. Dünyanın en zor mesleklerinden birini icra ediyoruz” dedi.

Bu kadar zor işlerin içersinde mesleklerinin her gün geriye düşme noktasında olduğunu görmekten üzüntü duyduklarını da ifade eden Derindere şunları söyledi:

“Verilmiş olan sorumlulukları yerine getirmenin bazen ezikliğini taşıyoruz. Bu sorumluluklar üzerinde sürekli fikir alışverişinde bulunuyoruz. Ama çoğu zamanda istediğimiz sonucu alamıyoruz. Avukatlık mesleği her geçen gün sıkıntıları ile birlikte geriye gitmektedir. Müthiş bir çalışma ve geriye dönük gayret içersinde olmamıza rağmen 79 baronun mutabık kalmasına rağmen Avukatlık sınavının bir türlü yapılamaması bizleri rahatsız etmek ve üzmekte.”

Toplantı daha sonra karşılıklı soru cevap ve görüş alışverişi içersinde tamamlandı.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

KTSO Heyeti Hisarcıklıoğlu ile Bir Araya Geldi

Manşet Yayın: 05.03.2024 14:31
KTSO Heyeti Hisarcıklıoğlu ile Bir Araya Geldi

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) heyeti, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Meclis Üyeleri Bilgilendirme Semineri’nin ardından TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile bir araya geldi.

Görüşmede Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinin sorun ve çözüm önerilerini içeren bir dosya  Başkan Hisarcıklıoğlu’na sunuldu.
Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Çapraz yaptığı açıklamada; Hisarcıklıoğlu’nun Karabük’e ve Ticaret ve Sanayi Odasına  her zaman yakın ilgi ve alaka gösterdiğini belirterek, “Kendisine nazik misafirperverliği ve yakın ilgisi için teşekkür ediyoruz. Görüşmede üyelerimizin sorun ve çözüm önerilerini içeren bir dosyayı da başkanımıza sunduk. Kendisinin desteğiyle Karabük’e ve TSO üyelerimize önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz.” dedi. (Ramazan Öztürk)

KTSO Heyeti Hisarciklioglu ile Bir Araya Geldi jpg