Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Bahçeli’nin Adayı Vergili Olur

Manşet Yayın: 24.08.2023 16:20
Bahçeli’nin Adayı Vergili Olur

Her fırsatta Karabük Belediye Başkanlığına yeniden aday olmayacağını ve yerini genç bir adaya bırakacağı şeklinde söylemlerde bulunan Rafet  Vergili’ye Genel Merkez tarafından yeniden aday olması yönünde telkinlerde bulunulduğu ifade ediliyor.

2024 Yılının Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde Belediye Başkanlığı aday adaylığı için yola çıkacak isimler kulis çalışmaları yapmaya devam ederken, ilçelerden ziyade en büyük kulis çalışmasının Karabük Belediye Başkanlığı için yapıldığı belirtiliyor.  Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin her fırsatta aday olmayacağını ve yerini genç bir adaya bırakacağı şeklindeki açıklamalarından sonra bir çok ismin daha şimdiden aday adaylığı için çalışmalara başladığı ifade ediliyor. Ancak Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Karabük Belediye  Başkanı Rafet Vergili’nin yeniden aday olmasına yeşil ışık yaktığı ve bu doğrultuda da Başkan Vergili’nin Genel Merkezin kararına  olumlu yaklaşacağı ve yeniden aday olabileceği konuşuluyor.

DESTEK DE VAR, ÇEKİLSİN DİYEN DE VAR

Üç dönemdir Karabük Belediye Başkanlığı yapan ve vaat ettiği bir çok projeyi hayata geçiren Rafet Vergili’nin yeniden adaylığına bazı kesimler destek verirken, bazı kesimler ise Vergili’nin artık kenara çekilmesini ve yerini genç, dinamik bir adaya bırakması yönünde görüş beyan ediyor.

VERGİLİ ÜÇÜNCÜ DÖNEMİNDE ZAYIF KALDI

Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin Belediye Başkanlığındaki üçüncü döneminde hizmetler noktasında zayıf kaldığını belirten bir çok vatandaş, şehrin bir çok yerinin belediye hizmetlerinden mahrum kaldığını söylediler ve buna örnek olarak pandemiden bu yana şehirde yaşanan ulaşım sorununu gösterdiler. Ayrıca Balıklar Kayası mevkiinde yapılan battı çıktı kavşak projesinin yapım aşamasındaki sıkıntıların da göz ardı edilmemesini istediler. (Haber Merkezi)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Kültür Sanat Yayın: 26.05.2024 20:30
İhlas Haber Ajansı
Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Gastronomi dünyasının önemli kaynaklarından biri olan Taste Atlas’ın Dünyanın En İyi Ekmekleri (Top Ten Breads) listesinde Bafra pidesi 1, Samsun pidesi 2’nci sırada yer aldı.

Uluslararası Taste Atlas internet sitesi, dünyanın en iyi ekmeği olarak Bafra pidesini seçti. Geleneksel tarifleri öne çıkarmasıyla bilinen Taste Atlas sitesi, dünyanın en iyi ekmeklerini listeledi. Listenin ilk 10’unda birinci sırada Bafra pidesi bulunurken, Samsun pidesi ise 2’nci sırada yer aldı.

Samsun Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Her iki lezzetimizin de dünyanın dört bir yanındaki yerel yemekler, içecekler ve restoranlar hakkında bilgi sunan interaktif bir harita ve bilgi platformu olan 837 bin takipçili Taste Atlas’ın listesinde ilk ikiye girmeyi başarması, dünya genelinde gastronomi turizmi destinasyonlarını keşfetmek isteyenlerin ve gurmelerin ilgisini çekecek, hem göze ve hem de damağa hitap eden çok sayıda yöresel lezzetiyle Samsun mutfağının tanıtımına büyük bir katkı sağlayacaktır” ifadelerine yer verildi.