Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Ayakkabı Hırsızı Güvenlik Kamerasına Yakalandı

Gündem Yayın: 06.02.2023 15:23
Yazar:
Ayakkabı Hırsızı Güvenlik Kamerasına Yakalandı

Karabük’te, bir aparman binasında bulunan ayakkabıyı montunun içine saklayıp çalan kişi güvenlik kamerasına yakalandı.
Olay, gece saatlerinde Beşbinevler semtinde bir apartmanda meydana geldi. Binaya girip asansörle en üst kata çıktıktan sonra spor ayakkabılarını eline alarak sessiz bir şekilde merdivenlerden inen şüpheli, giriş kattaki bir çift siyah botu gözüne kestirdi. Botları ayaklarına giyen şüpheli, spor ayakkabılarını da montunun içine saklayarak apartmandan çıktı. Ayakkabılarını bulamayan apartman sakinleri güvenlik kamerasını izleyerek hırsızlık olayını tespit etti. Polis, apartmanın güvenlik kameralarına yansıyan şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı. (İHA)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Orman zararlılarına karşı biyoteknik mücadele

Dünya Yayın: 18.04.2024 16:48
İhlas Haber Ajansı
Orman zararlılarına karşı biyoteknik mücadele

Samsun’un Vezirköprü ilçesinde Orman İşletme Müdürlüğü çam ağaçlarına zarar veren böceklere karşı biyoteknik mücadele yapıyor.

Biyoteknik mücadele kapsamında Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü Narlısaray İşletme Şefliği ile Gölköy İşletme Şefliğince çam ağaçlarının verimin düşmesine sebebiyet veren böceklere karşı “feromon tuzakları” kuruyor. İşletme müdürü Cengiz Koçak “Ağaçlardaki verim kaybının önlenerek geleceğe daha verimli orman sahaları kazandırmak amacıyla zararlı böceklere karşı biyoteknik yöntemle geliştirilen ve ’aşk tuzağı’ olarak nitelendirilen ’feromon tuzağı’ yerleştiriliyor. Feromon tuzağı bir huni içerisine böceğin karşı cinsinin kokusunu içeren bir ilaç sıkılıyor. Bu ilacı hisseden böcek ağaç yerine huniye yönelip tuzak içerisindeki kavanoza girerek hapsoluyor ve bir daha çıkamıyor” dedi.

Paylaş: