Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

AssisTT Davet Merkezi Okulu Eğitim Programı Online Sertifika Merasimi Düzenlendi

Zonguldak Yayın: 28.08.2023 08:48
İhlas Haber Ajansı
AssisTT Davet Merkezi Okulu Eğitim Programı Online Sertifika Merasimi Düzenlendi

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ile Müşteri Tecrübesi Şirketi AssisTT ortasında Haziran 2022’de imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde, AssisTT tarafından Çaycuma Meslek Yüksekokulu Davet Merkezi Hizmetleri Programı öğrencilerine yönelik ‘Çağrı Merkezi Okulu Eğitimi’ düzenlendi.

Eğitimler, 2022-2023 eğitim-öğretim yılı Güz ve Bahar devirlerinde olmak üzere temel davet merkezi eğitimi ve ileri davet merkezi eğitimi olmak üzere iki basamakta, çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. Toplam 38 öğrenci eğitim alarak sertifika almaya hak kazandı. Çevrimiçi olarak düzenlenen sertifika merasimiyle öğrencilere sertifikaları verildi. Merasime ZBEÜ Genel Sekreteri Prof. Dr. Zehra Safi Öz, Çaycuma MYO Müdür V. Dr. Öğr. Üyesi Umut Üzmez, kısım öğretim elemanları ve AssisTT İşe Alım ve Eğitim Gelişim Yöneticisi Mehmet Erkan Aydın ile Eğitim ve Gelişim Müdürü Burçin Güneş, Eğitim Başkanı Kübra Okumuş, eğitmenler ve sertifika almaya hak kazanan öğrenciler katıldı. Dr. Öğr. Üyesi Umut Üzmez moderatörlüğünde gerçekleşen merasimde, ZBEÜ Genel Sekreteri Prof. Dr. Zehra Safi Öz ve AssisTT İşe Alım ve Eğitim Gelişim Yöneticisi Mehmet Erkan Aydın birer konuşma yaptı. Konuşmacılar, işbirliğinin değerine vurgu yaparak, işbirliğinin sürdürülmesini temenni ederek eğitime katkı sağlayanlara teşekkür etti. Eğitim ve Gelişim Müdürü Burçin Güneş ve Eğitim Önderi Kübra Okumuş’un sunumlarının akabinde iştirakçilere sertifika takdim edilmesiyle merasim sona erdi.

İşbirliği protokolü uyarınca, “Çağrı Merkezi Okulu Eğitimi”ni muvaffakiyetle tamamlayan öğrenciler, AssisTT tarafından işe alım süreçlerinde öncelikli olarak değerlendirilecekler.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sigara, en öldürücü toplumsal zehirlenme sebebi: 7 bin kimyasaldan 85’i kesin kanser yapıyor

Sağlık Yayın: 30.05.2024 12:52
İhlas Haber Ajansı
Sigara, en öldürücü toplumsal zehirlenme sebebi: 7 bin kimyasaldan 85’i kesin kanser yapıyor

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Özgür İnce, “Sigara, akciğer kanseri ve KOAH gibi ölümcül akciğer hastalıklarının başta gelen sebebidir. Dumanı içerisindeki 7 bin kimyasal maddenin 85’inin kesin kanser yaptığı ispatlanmıştır. Akciğer haricinde kalp ve beyin damar hastalıkları da önde gelen sebeplerindendir” dedi.

’Sigaranın, dünyanın en öldürücü toplumsal zehirlenme sebebi’ olduğunu ifade eden Medicana International Samsun Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. İnce, “Sigara, akciğer kanseri ve KOAH gibi ölümcül akciğer hastalıklarının başta gelen sebebidir. Dumanı içerisindeki 7 bin kimyasal maddenin 85’inin kesin kanser yaptığı ispatlanmıştır. Akciğer haricinde kalp ve beyin damar hastalıkları da önde gelen sebeplerindendir. Sigara bırakmak için çeşitli yöntemler vardır. Nikotin replasmanı tedavileri, iki üç çeşit ilaç, akupunktur, hipnoz ve biorezonans yöntemleri kullanılabilmektedir. Sigara bıraktırma kliniğimizde 10 yılı aşkın bir zamandır tüm bu tedavi yöntemleri kullanılmış ve en başarılı yöntem olan biyorezonans terapi (radyofrekans) yöntemi olmuştur. Sigara bağımlılığı kabaca kimyasal (nikotin) bağımlılık ve sosyal-psikojenik bağımlılık olarak 2 kısımdan oluşur. Kimyasal bağımlılığı radyo frekans ile rahatlıkla tedavi edebilmekteyiz. Sosyal bağımlılık için de hastalarımızla yaklaşık 30-40 dakika süren bir eğitim ve bilgilendirme konuşması sayesinde yüzde 92 ye varan bir başarı elde etmekteyiz” ifadelerini kullandı.

Uzm. Dr. Özgür İnce, “Biyorezonans terapinin herhangi bir yan etkisi veya kontrendike durumu yoktur. Genellikle tek seans yeterlidir ancak gerekirse pekiştirmeler yapılabilmektedir. Seans süresi 1 saat kadardır. Seans esnasında eller ve ayak tabanları metal levhalara temas eder, herhangi bir ağrı acı söz konusu değildir. Radyasyon, manyetik alan, kimyasal madde içermez. Radyo dalgaları ile çalışır ve otomobilde radyo dinlemek ne kadar zarar verirse o kadar zarar verebilir. Bunun yanında diğer tüm yöntemlerle kıyaslandığında daha başarılı ve daha az yan etkili bir yöntemdir. Dünya Sağlık Örgütü(DSÖ) sigara bağımlılığını ‘hastalık’ olarak kabul ediyor. Kendi kendine bırakmaya çabalamak çok güzel bir şeydir. Ama onunda istatistiklerine baktığımız zaman yüzde 5’ten daha yukarı bir başarı olmuyor. Mutlaka bir profesyonel destek öneriyoruz” diye konuştu.