Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Artvin’de bozuk orman alanları ve doğal afetlerde ziyan görmüş alanlar fidan dikimi için hazırlanıyor

Dünya Yayın: 27.08.2023 16:12
İhlas Haber Ajansı
Artvin’de bozuk orman alanları ve doğal afetlerde ziyan görmüş alanlar fidan dikimi için hazırlanıyor

Artvin Orman Bölge Müdürlüğü doğal afetlerde ziyan gören orman alanlarına sonbahar mevsiminde dikim yapmak için Natürel ve Yapay Tensil çalışmalarını sürdürüyor.

Artvin’de bozuk orman alanları ve doğal afetlerden ziyan gören Ardanuç, Arhavi, Şavşat ve Yusufeli Orman İşletme Müdürlükleri tespit ettikleri tensil alanlarında teknik kontrol ve değerlendirmeler yapılarak fidan dikimine hazırlanıyor.

Artvin Orman Bölge Müdürlüğünün 2023 yılı programı içerisinde 110 hektarlık alana Alışılmış Tensil, 410 hektarlık alana Yapay Tensil olmak üzere toplam 520 hektar alanda arazinin yapısına nazaran elle yahut makine ile sürece çalışmaları devam ediyor.

Hazırlanan bu alanlara sarıçam, ladin, kayın, kestane, ıhlamur, kızılağaç ve yaban hayatı desteklemek hedefiyle yabani ahlât, elma, kiraz, alıç, vb. meyve fidanları dikilmesi hedefleniyor.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

120 sporcunun katıldığı tenis turnuvası sona erdi

Bolu Yayın: 21.05.2024 00:48
İhlas Haber Ajansı
120 sporcunun katıldığı tenis turnuvası sona erdi

Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Tenis İl Temsilciliği tarafından düzenlenen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı Tenis Turnuvası sona erdi. 120 sporcunun katıldığı turnuvada dereceye giren tenisçilere ödülleri törenle verildi.

Abant Tenis İhtisas Kulübü kortlarında gerçekleştirilen turnuva yoğun katılımla gerçekleştirildi. 6 kategoride mücadele eden sporcular dereceye girebilmek için ter döktü. Müsabakaların final mücadeleleri sonunda 1 ve 2’nci olan sporcular belli oldu. Turnuvanın ödül töreni Abant Tenis İhtisas Kulübü’nde gerçekleştirildi. Törene Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler, Spor Şube Müdürü Kubilay Kalaycıoğlu, Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Leyla Beykoz, sıra sporcular ve yakınları katıldı.

“Kulübümüz ve sporcularımız büyük bir aile olmuştur”

Bolu Tenis İl Temsilci ve Kulüp Başkanı Ahmet Ulusoy, “Düzenlediğimiz turnuvalar, bu sporcuları yukarıya çıkarmak için atılan önemli adımlardır. Kulübümüz ve sporcularımız büyük bir aile olmuştur. Turnuvaya katılan tüm sporcularımıza ve ailelerine teşekkür ederim” dedi.

Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen ise turnuvanın düzenlenmesine emeği geçenlere teşekkür ederken, sporun yaşam biçimi haline getirilmesi temennisinde bulunarak, dereceye giren sporcuları tebrik etti. Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler de Bolu’da tesisleşme oranının arttığını ifade ederek, tenisin geldiği noktanın da çok önemli olduğunu söyledi. Güler, sporcuları ve turnuvada emeği geçenleri tebrik etti.