Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Artvin Deriner Barajı gövdesi üzerinde voleybol oynadılar

Spor Yayın: 03.10.2023 04:36
İhlas Haber Ajansı
Artvin Deriner Barajı gövdesi üzerinde voleybol oynadılar

Artvin’de Avrupa Spor Haftası kutlama programları kapsamında kapanış programı 249 metre gövde yüksekliğiyle Türkiye’nin en yüksek ikinci barajı olan Deriner Barajı gövdesinde voleybol etkinliği yapıldı.

Herkes için Spor Federasyonu koordinasyonunda, Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü organizasyonunda ’Aktif Ol’ (Be active) sloganı ile Avrupa’da kutlanan Avrupa Spor Haftası Kutlama Programı çerçevesinde farkındalık oluşturmak amacıyla Çoruh Nehri üzerinde enerji üreten Deriner Barajı’nın gövdesinde bir organizasyon düzenledi.

Türkiye Voleybol Federasyonu Kadınlar 2. Ligi’nde mücadele eden Artvinspor Kadın Voleybol Takımı oyuncuları yerden 249 metre yükseklikteki baraj gövdesinde hazırlanan beton sahada bir süre voleybol oynadı. Sporcuların topun baraj gölüne kaçmaması için sarf ettikleri çaba gözlerden kaçmadı.

Etkinlik ile alakalı açıklamalarda bulunan Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Hizmetleri Şube Müdürü Mehmet Başköylü, Artvin’de hem spora farkındalık oluşturmak hem de voleybol sporunu daha bilinir hale getirmek için etkinlik düzenlediklerini belirtti. Başköylü “Avrupa Spor Haftasının kapanış programını Türkiye’nin en yüksek ikinci barajının gövdesinde tam orta noktada bir voleybol etkinliği ile sonlandırıyorum. Aslında bugün Avrupa Spor Haftası programının kapanış programı. İlimizde hem spora farkındalık sağlamak hem voleybol sporunu daha bilinir hale getirmek için buradayız. Artvin Avrupa Spor Başkenti adayı. Geçen yıl ülkemizde Avrupa Spor Başkenti Kayseri seçilmişti. Bu yıl biz de adayız. Avrupa Spor Haftası kapsamımda çeşitli etkinlikler yaptık. Bunların içerisinde bisiklet, dağcılık, yürüyüş, yoga gibi çeşitli etkinlikler planladık. Bugünde son etkinliğimiz voleybol. Buranın seçilmesi aslında bir farkındalık oluşturmak. Artvin biliyorsunuz ki enerji koridorunun başkenti. Türkiye’nin enerjisi burada üretiliyor. Enerjiyi barajları sporla birbirine entegre etmek adına bugün buradayız. Hem Deriner Barajını hem ilimizi tanıtmak hem de spor farkındalık oluşturmak açısından buradayız” dedi.

Adana’dan gelen sporcu Canan Özgül Aksoy, Avrupa Spor Haftası etkinliği için burada olduklarını belirterek, parke üzerinde oynadıkları voleybolu ilk defa beton üstünde denediklerini söyledi. Aksoy, “Hava çok güzeldi esinti yoktu. Güzel bir etkinlik oldu bizim içinde. Bizim için çok değişik bir deneyim oldu. Güzeldi, takım olarak birlikte böyle bir yerde bulunmaktan çok keyif aldık, çok mutluyuz” diye konuştu.

Sporcu Öykü Melek Binici ise, “Bugün Türkiye’nin en yüksek barajı olan Deriner Barajındayız. Bugün burada beton voleybol oynadık çok keyif aldık takımca burada bulunmaktan çok mutluyuz” ifadelerini kullandı.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

BESYO’da Mezuniyet Heyecanı

Karabük Yayın: 13.06.2024 11:10
BESYO’da Mezuniyet Heyecanı

Karabük Üniversitesi Hasan Doğan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencileri, 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılında mezuniyet heyecanı yaşadı.

Karabük Üniversitesi Hasan Doğan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni Hamit Çepni Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Hasan Doğan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulundan 133 öğrenci mezuniyet coşkusu yaşadı.

Hamit Çepni Konferans Salonunda düzenlenen mezuniyet programına Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Solmaz, Hasan Doğan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Numan Bahadır Kayışoğlu, akademik ve idari personel, öğrenciler ve aileleri ile çok sayıda davetli katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan mezuniyet töreni tanıtım filmlerinin izlenmesi ile devam etti.

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada, spor alanında yapılacak çok iş olduğunu vurgulayarak, “Yeni teknikler, yeni yöntemler, yeni yollar, yeni keşifler yapmak zorundayız. Hala pek çok bulunmayan, bilinmeyen şey var. Bu alan son derece kıymetli, son derece değerli bir alan. Dolayısıyla bu alanda yeni ne yapabilirim? Kendimi nasıl geliştirebilirim? Ülkeme, milletime, devletime nasıl hizmet edebilirim diye mutlaka düşünmek ve bu yolda çok başarılı sporcular yetiştirmek gayretinde olmalısınız. Sizin hem kendi başarınız bu açıdan önemli hem de yetiştireceğiniz sporcularla ülkemizin spor alanındaki gelişimine katkı sağlamanız son derece önemli” ifadelerini kullandı.

Mezun olan öğrencilere Karabük Üniversitesinin Mezun Bilgi Sistemine kayıt olmaları gerektiğini hatırlatan Rektör Kırışık, “Üniversitemizde ilişkilerimizin devamı olduğu kadar mezun bilgi sistemimize kaydolmanız da arkadaşlar son derece önemli. Çünkü biz bir sistem kurmaya çalışıyoruz hem okuyan öğrencilerimizin hem de mezun olan öğrencilerimizin bir arada birlikte çalışabileceği bir ekosistem kurmak istiyoruz. Bu ekosistemde size de çok kıymetli sorumluluklar veya size çok ciddi katkılar sunacak bir yapı ortaya çıkacak” şeklinde konuştu.

Rektör Kırışık, mezunlarla üniversite arasındaki ilişkinin sürdürülmesi halinde kariyer buluşmaları ve kendilerini geliştirme fırsatlarının artacağını belirterek, “Kariyer buluşmalarında hem kendinizi nasıl yükseltebileceğinizin öğrenilmesinde hem de okuyan öğrencilerimizle ilişkilerinizin yeni bir safhaya gelmesinde size çok ciddi katkılar sunacak fırsatlar ortaya çıkacaktır” diye konuştu.

Son olarak mezunlara gelecek için iyi dileklerde bulunan Kırışık, “Bu süreçten sonra artık ülkemize, milletimize, devletimize çok daha fazla hizmet edebilecek, katkılar sunabilecek bir noktaya geldiniz. İnşallah bu noktayı bu bilinç ve duyarlılıkla sürdürmeye gayret etmenizi diliyorum. İnşallah yolunuz, bahtınız açık olsun. Ömür boyu mutlu olduğunuz, hayallerinize ulaşmak için çabaladığınız ve sizlerin de evlatlarınızı desteklediğiniz güzel bir hayat, faydalı ve yararlı bir ömür diliyorum” dedi.

Protokol konuşmalarının ardından dereceye giren öğrencilere başarı belgeleri takdim edildi.

Karabük Üniversitesi Hasan Doğan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu birincisi Emre Çelenk, ikincisi Sinem Karadağlı, üçüncüsü Onur Çağlar oldu.

Konuşmaların ardından öğrenciler, hep birlikte keplerini havaya fırlatarak mezuniyet coşkusunu yaşadı.