Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Arasta Kahvesi’nde Rock Tarihine Yolculuk

Safranbolu Yayın: 13.08.2023 16:04 |Güncelleme:18.08.2023 16:02
Arasta Kahvesi’nde Rock Tarihine Yolculuk

Safranbolu’da Jazz ve Rock’n Roll müziklerinin efsanevi long play dinletisi hikâyeleriyle birlikte gerçekleştirildi. Arasta Kahvesi, hafta sonu etkinlikleri kapsamında görüntülü radyo programı düzenledi. Yemeniciler Arastası’nda asma altında turistlerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Müzik Araştırmacısı Ogün Sinan’ın plak koleksiyonundaki unutulmaz şarkılar, müzikseverlerle buluştu.

Türkiye’de birçok ilde görüntülü radyo programı adıyla dinleyicilerle bir araya gelen Ogün Sinan, programı hakkında şu bilgileri verdi; “Film müzikleri, ilk 45’likler, Türk pop ve rock müziğine yön veren sanatçılar ve müzik kariyerleri hakkında sanatçıların hayat hikâyelerini paylaşacağım. Görüntülü radyo programı, siz radyoyu nasıl dinliyorsanız, burada da beni canlı performansla hem izleyecek hem de dinleyeceksiniz. Müzik tarihine bir yolculuk yapacağız. 1970’lerden günümüze doğru plakları tanıtarak, rock müziğinin farklı dönemlerini ve plaklarını sizlerle paylaşacağım. Bu büyük bir plak koleksiyonu, bunu hem müzikseverlerle paylaşmak hem de günümüzde pek bilinmeyen sanatçılarımızın eşsiz sesleriyle birlikte kariyer yolculuklarını anlatarak gençlere ulaştırmak istiyorum.” (Esra Oğuzkağan Özkan)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Huzurevinde 18 kişi zehirlenme kuşkusuyla hastaneye kaldırıldı

Gündem Yayın: 23.09.2023 00:48
Kaynak: İHA
Huzurevinde 18 kişi zehirlenme kuşkusuyla hastaneye kaldırıldı

Bolu’nun Gerede ilçesinde bir huzurevinde 18 kişi, zehirlenme kuşkusuyla hastaneye kaldırıldı.

Edinilen bilgiye nazaran, Esentepe Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kalan 18 vatandaş, akşam saatlerinde rahatsızlandı. İshal, kusma ve bulantı belirtileriyle rahatsızlanan vatandaşlar, zehirlenme kuşkusuyla Gerede ve Bolu’daki çeşitli hastanelere kaldırıldı. Gece saatlerinde hastaneye kaldırılan huzurevi sakinlerinin tedavileri devam ederken, Gerede Esentepe Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü’nce besin ve sudan incelenmek üzere numune alındığı öğrenildi.

Paylaş: