Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Anadolu Engelliler Derneği’nden engelli vatandaşa tekerlekli sandalye

Zonguldak Yayın: 25.03.2017 08:02
Anadolu Engelliler Derneği’nden engelli vatandaşa tekerlekli sandalye

ZONGULDAK Anadolu Engelliler Derneği Alaplı Şubesi, engelli vatandaşa tekerlekli sandalye hediye etti. Geçirdiği rahatsızlık nedeniyle 5 yıl önce yürüme yetisini kaybeden Saadet Yılmaz’a (60) Anadolu Engelliler Derneği Alaplı Şubesi yetkililerince, hayırseverlerin desteğiyle alınan tekerlekli sandalye temin edildi. Şube Başkanı İsmail Korkut, gazetecilere yaptığı açıklamada gelen talep doğrultusunda engelli vatandaşa tekerlekli sandalyeyi temin ettiklerini söyledi. İlçede tekerlekli sandalyeye ihtiyacı olan engellileri araştırarak hayırseverlerin yardımlarıyla sandalyeleri teslim ettiklerini ifade eden Korkut, “Saadet Yılmaz ablamız yaklaşık 5 yıl önce şeker hastalığından dolayı bir ayağı kesilmiş.Bu süre zarfından eşinden destek alarak yürüyebiliyordu. Tekerlekli sandalyesini vermeye evine gidecektik ama hastanede tedavi olduğunu öğrenince tekerlekli sandalyesini hastanede teslim etmek istedik. Hayırseverlerin desteği ile Derneğimize gönderilen tekerlekli sandalyeleri bizde ihtiyacı olan kişileri araştırarak tespit ediyoruz.Evlerine kadar götürüyoruz” diye konuştu. Saadet Yılmaz ise tekerlekli sandalyeli hediye eden tüm hayırseverlere teşekkür ettiğini ifade etti.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karabük’te Haziran ayında 160 konut satıldı

Manşet Yayın: 17.07.2024 15:36
Karabük’te Haziran ayında 160 konut satıldı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), tarafından açıklanan konut satış istatistiklerine göre Karabük’te Haziran ayında 160 konut satıldı.
Türkiye genelinde 2024 yılı Haziran ayında 79 bin 313 konut satıldığının belirtildiği TÜİK’in verilerine göre, Karabük’te 117’si ikinci el satış olmak üzere 160 konut satıldı.
Bu yılki satışların 11’inin ipotekli satış olarak gerçekleştiğinin ifade edildiği açıklamada, Zonguldak’ta 361, Bartın da ise 186 konutun satıldığı belirtildi.