Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Altın Safran İÖO Geleneksel Pilav Günü Yoğun Katılımla Gerçekleşti

Safranbolu Yayın: 03.06.2014 13:21
Yazar:

Safranbolu Altın Safran ilköğretim Okulu tarafından her yıl düzenlenen Geleneksel Pilav Günü yoğun katılımla ve öğrencilerin birbirinden güzel gösterileri ile yapıldı. Safranbolu Belediyesinin de destek verdiği etkinlikte önce ilköğretim okullarında eğitim gören minik öğrencilerin eserlerinden oluşan sergi açılışı yapıldı. Milli Eğitim Müdürü Aslan Derin tarafından yapılan sergi açılışına özellikle velilerin ilgisi hayli yoğun oldu. Serginin ardından okul bahçesinde pilav ikramı ve öğrencilerin gösterilerine geçildi. Minik öğrencilerin birbirinden güzel gösteri ve dansları uzun süre alkış aldı. Açılış konuşmasını yapan Okul Aile Birliği Başkan Yardımcısı Ayşegül Yılmaz “geleneksel pilav günümüze katılımlarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimiz sunuyoruz. Özellikle bizlerden desteklerini esirgemeyen Kaymakamlığımıza, Belediyemize, Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve tüm velilerimize teşekkür ediyorum. Hepiniz hoş geldiniz” dedi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Derin, çocuklara hitaben “hepinizle gurur duyuyorum. Gerek gösterileriniz, gerek serginiz ve en önemlisi eğitimdeki başarılarınızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum” dedi. Yoğun iş temposundan dolayı programa katılamayan Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy ise yaptığı yazılı açıklamada; ” Okul İdaremizi, Okul Aile Birliğimizi ve her şeyden önemlisi sevgili yavrularımızı açacakları ve birbirinden güzel olduğundan emin olduğum sergilerinden ve eğitimdeki yüzümüzü güldüren başarılarından dolayı tebrik ediyorum. Bu yıl çocuklarımızın yanlarında bulunamamanın üzüntüsünü yaşıyor ancak onların eğitim ve sportif çalışmalarında her zaman destek olmaya devam edeceğimi hatırlatır, öncelikle gelenekselleşen bu güzel günde emeği geçen herkese teşekkür eder, çocuklarımızın gözlerinden öperim. Başarılarınızın devamı dilekleri ile ” dedi.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Düğünde maganda kurşunuyla hayatını kaybetmişti, o anların görüntüleri ortaya çıktı

Gündem Yayın: 28.02.2024 16:48
İhlas Haber Ajansı

Amasya’da emekli uzman çavuşun bir düğünde maganda kurşunuyla hayatını kaybettiği olayın görüntüleri ortaya çıktı. Düğünde gelin ve damadın da aralarında olduğu şahısların silahlarla havaya ateş açtığı anlar görüntülere yansıdı.
Kuzgeçe köyünde 3 Haziran 2023 tarihinde bir düğünde magandanın silahından çıkan kurşunun isabet ettiği emekli uzman çavuş Mehmet Çelik (53) ağır yaralanmış, kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı. Olay anına ilişkin kamera görüntüleri ortaya çıktı. Düğün sırasında gelin ve damadın da aralarında olduğu şahısların silahlarla havaya ateş açtığı anlar görüntülere yansıdı. Çelik’in maganda kurşunuyla vurulmasının ardından çevredekilerin panikle koştuğu görüldü.
Mehmet Çelik’in eşi Melahat Çelik, olayla ilgili gözaltına alınan Sıdkı Ç.’nin 2 ay cezaevinde kalmasının ardından bir sonraki duruşmaya kadar ev hapsiyle cezalandırıldığını söyledi. 8 Mart’taki duruşma öncesi açıklamalarda bulunan acılı eş Melahat Çelik, “Bu görüntüler cinayete davetiye çıkardı. Ama kimse dur, sus demedi. Sanki çatışma varmış gibi silahlar atıldı. Gelin, damat, herkes silah attı. Muhtar ‘siz ne yapıyorsunuz?’ demedi. Eşimin ölümüne sebep olan herkesten şikayetçiyim. En kısa zamanda adaletin yerini bulmasını istiyorum” diye konuştu.