Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Altın Safran İÖO Geleneksel Pilav Günü Yoğun Katılımla Gerçekleşti

Safranbolu Yayın: 03.06.2014 13:21

Safranbolu Altın Safran ilköğretim Okulu tarafından her yıl düzenlenen Geleneksel Pilav Günü yoğun katılımla ve öğrencilerin birbirinden güzel gösterileri ile yapıldı. Safranbolu Belediyesinin de destek verdiği etkinlikte önce ilköğretim okullarında eğitim gören minik öğrencilerin eserlerinden oluşan sergi açılışı yapıldı. Milli Eğitim Müdürü Aslan Derin tarafından yapılan sergi açılışına özellikle velilerin ilgisi hayli yoğun oldu. Serginin ardından okul bahçesinde pilav ikramı ve öğrencilerin gösterilerine geçildi. Minik öğrencilerin birbirinden güzel gösteri ve dansları uzun süre alkış aldı. Açılış konuşmasını yapan Okul Aile Birliği Başkan Yardımcısı Ayşegül Yılmaz “geleneksel pilav günümüze katılımlarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimiz sunuyoruz. Özellikle bizlerden desteklerini esirgemeyen Kaymakamlığımıza, Belediyemize, Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve tüm velilerimize teşekkür ediyorum. Hepiniz hoş geldiniz” dedi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Derin, çocuklara hitaben “hepinizle gurur duyuyorum. Gerek gösterileriniz, gerek serginiz ve en önemlisi eğitimdeki başarılarınızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum” dedi. Yoğun iş temposundan dolayı programa katılamayan Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy ise yaptığı yazılı açıklamada; ” Okul İdaremizi, Okul Aile Birliğimizi ve her şeyden önemlisi sevgili yavrularımızı açacakları ve birbirinden güzel olduğundan emin olduğum sergilerinden ve eğitimdeki yüzümüzü güldüren başarılarından dolayı tebrik ediyorum. Bu yıl çocuklarımızın yanlarında bulunamamanın üzüntüsünü yaşıyor ancak onların eğitim ve sportif çalışmalarında her zaman destek olmaya devam edeceğimi hatırlatır, öncelikle gelenekselleşen bu güzel günde emeği geçen herkese teşekkür eder, çocuklarımızın gözlerinden öperim. Başarılarınızın devamı dilekleri ile ” dedi.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi

Dünya Yayın: 03.12.2023 08:36
Kaynak: İHA
Nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi

Bolu’nun doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı’nda bulunan derelerde nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi.

Bolu’nun doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı’nda, Dünya Doğa ve Doğal Kaynaklarını Koruma Birliği (IUCN) tarafından nesli yok olma tehdidine yakın kategorisinde değerlendirilen su samuru görüntülendi. Dere kenarında yiyecek arayan 4 su samurunu vatandaş cep telefonlarıyla görüntüledi. Nesli tükenmekte olan su samurları geçtiğimiz günlerde Gölcük’te de görüntülenmişti. Çekilen yeni görüntülerde ise su samurlarının Abant Deresinde yiyecek aradıkları anlar yer aldı.

Paylaş: