Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, SAKEM çalışmalarını yerinde inceledi.
Aşağı Tokatlı Şubesini ziyaret eden Başkan Aksoy burada kursları ziyaret ettikten ve SAKEM Tokatlı sorumlularından çalışmalar hakkında bilgiler aldıktan sonra yaptığı açıklamada, 2015 – 2016
eğitim öğretim döneminde yani Eylül – Haziran döneminde 157 kurs 3156 kursiyer ile SAKEM’in yine alanında tek olmaya devam ettiğini söyledi.
Yaz aylarında tatil nedeni ile bu rakamların biraz düştüğünü ancak buna rağmen mevcutta 28 kurs ve 342 kursiyer ile çalışmalara devam ettiklerini anlatan Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy; “Daha önce de ifade ettiğim gibi Safranbolu’ya özgü hediyelik eşyaların üretilmesi amacı ile kurduğumuz SAKEM kısa sürede edindiği tecrübe ve birikim ile adını artık nerdeyse tüm dünyaya duyurdu.
Geçtiğimiz aylarda Yazıköy TOKİ ve Yukarı Tokatlı açtığımız şubelerimiz ile sayısını 7 şubeye çıkarttığımız SAKEM söz verdiğimiz ve talebin artması ile tüm mahallelerimize yayılıyor. Bu günde Aşağı Tokatlı Şubemizdeki çalışmaları yerinde incelemek için bir ziyaret gerçekleştirdik. Burada gördüğünüz gibi birbirinden güzel çalışmalar gerçekleşmekte. Ben tüm SAKEM çalışanlarımızı ve kursiyerlerimizi kutluyorum” dedi.
Kursiyerlerin artık burada edindikleri deneyim sonucunda bireysel sergilerde açtıklarını ifade eden Başkan Aksoy, “sergilerde de görüyoruz ki birbirinden güzel eserler ortaya çıkıyor. Tüm ekibimi canı gönülden kutluyorum” şeklinde konuştu.